Instagram Hikayenize Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

Uzun zaman önce yazmak istediğim bir konuydu fakat bu konuyla ilgili bir sürü yazı olduğu için başta kısaca özetleyeceğim sonradan yazıyı daha uzun bir hale güncelleyeceğim.
Instagram da tüm sıralama durumları algoritması gereği en çok iletişim halinde olduğunuz kişilere göre sıralanır. Nedir bu iletişim halleri diye sorulacak olursa en önemli etken en çok özel mesaj (DM) yoluyla iletişim kurulan kişilerin her zaman ilk sıralarda olduğunu gördüğünüzde anlayacaksınız. Diğer etkenler ise sizi ne kadar takip ettiğine bağlıdır, yani gönderileri beğenme yorum yapma gibi durumlardan yola çıkarak sıralanır. Hikayenize bakanlarda ve özel mesaj (DM) atacağınız arama kısmında ilk görünenler her zaman bu duruma göre sıralanır.
Başka bir sıralamanın olduğu yer ise normal arama kısmında sıralanan kişilerden bu kişiler üstte söylediklerime ek en çok profiline baktığınız kişileri baz alacaktır. Zaten bu kısımda beş profil gösterilir onun altında ise keşfette en çok görüntülediğiniz gönderilere göre arama sayfasında size takip için profil öneren kısım yer alır. Onun altında ise son arama yapıp profiline girdiğiniz kişileri ziyaret ettiğiniz sıraya göre göreceksiniz.

Sizi takip eden ve sizin takip etmediğiniz kişiler hikayenize bakanlar listesinde en sonda gösterilirler. Eğer gizli bir instagram profiliniz varsa en sonda takip etmediğiniz kişilerin hikayenize bakıp bakmadıklarını inceleyebilir takip etmeyi unuttuğunuz kişiler varsa buradan farkına varabilirsiniz.
Bazı yazılarda instagram hikayelerine bakanların akraba ve ilişkiyle alakalı olduğu söylenmiş bunu instagram bilemez fakat bu kişilerle zaten en çok iletişim halinde olduğunuz muhtemel olacağından ilk sırada görmeniz çok doğaldır. Instagram hikayenize bakanlar kısmında ilk sırada sevgiliniz, ailenizden biri veya en yakın arkadaşınız olabilir. Çünkü sürekli DM üzerinden gösterilmek istenen gönderiler paylaşılır bir nevi dedikodu alanı da olabilir yada aradığınız beğendiğiniz bir şeyin muhabbeti de dönebilir. Zaten instagram kullanan herkes dediklerimi yapması kaçılmaz :D

Sormak veya eklemek istedikleriniz varsa yorumla iletebilirsiniz :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir