Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf ve Video Yükleme
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf ve Video Yükleme

Çeşitli yollarla bilgisayar üzerinden Instagram’da gönderi paylaşma yollarını deneyen kullanıcılara cevap gecikmedi. Son günlerde tarayıcı üzerinden Instagram’da gönderi paylaşma özelliği denenmeye başlandı. Bu özellik sayesinde hem fotoğraf hem de video paylaşılabiliyor. Tarayıcı üzerinden Instagram kullananlar bu duruma epey sevinecekler.

Şuan her hesapta görülmeyen bu özelliğin ilerleyen günlerde tamamen entegre edilip geliştirilerek kullanıcılara daha rahat bir sosyal medya deneyimi sunacak gibi görülüyor. Bu yeni özellik sayesinde Instagram’da gönderi paylaşmak daha hızlı ve daha keyifli hale gelecek diye düşünüyorum. Gönderileri paylaşmak için sürekli telefonu elimize almaya gerek kalmayabilir, yeni özellik sayesinde iş hayatında Instagram gönderileri paylaşan kişilere çok kolaylık olacak. Şimdi bilgisayardan Instagram’da gönderi paylaşma nasıl yapılır ona bakalım.

Giriş yaptığınızda sağ üst köşedeki ikonların arasında yeni eklenen özellik ile gönderi paylaşabiliyoruz. Gönderi eklemek için işaretli ikona tıklayarak bilgisayar ile Instagram gönderimizi oluşturmaya başlayabiliriz. Bilgisayardan fotoğraf ve video yüklemek bu şekilde başlıyor.

Gönderimizi yüklemek için açılan pencereye ister sürekle bırak yaparak istersek bilgisayardaki dosyalardan seçim yaparak fotoğraf yada video ekleyebiliyoruz.

Gönderimizi fotoğraf olarak ekledik ardından istediğimiz boyutu seçebiliriz yada orijinal olarak bırakabilirsiniz. İsterseniz fotoğrafın altındaki ikon sayesinde birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme yaptık. Bilgisayardan Instagram’a çoklu fotoğraf yüklemek bu kadar basit.

Bu sayfada fotoğraf için 12 adet filtre seçeneği var, filtreler sekmesinin hemen yanında düzenle sekmesini göreceksin. Düzenle sekmesinde 5 adet renk ayarı ve vinyet ayarı yapabilirsiniz. Yanlış bir şey yaptığınızı düşünüyorsanız sol üstteki geri ikonu ile önceki pencereye geçiş yapabilirsiniz.

Sıradaki pencerede Instagram gönderimize konum, açıklama, alternatif metin ve etiket ekleyebiliyoruz. Ayrıca gelişmiş ayarlar kısmına tıkladığınızda gönderi için yorum kapatma seçeneği açılıyor. Bu sayede bilgisayardan Instagram gönderinizi paylaşırken yorumlara kapatabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf ve video yüklemek, post atmak yeni özellik sayesinde çok kolay hale geldi. Umarım daha çok geliştirilir böylece bilgisayardan Instagram’a fotoğraf ve video yükleme bu alanda çalışanları daha da sevindirir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir