Facebook Messenger Aktif Durum Kapatma

En başında söylüyorum telefondan Facebook Messenger aktif durumunu kapatsanız bile Facebook uygulamasına girdiğiniz de aktif görünürsünüz. Aktif durumu kapatmanız sadece Messenger uygulaması için geçerlidir. Yani Messenger uygulamasını açtığınızda sizi aktif olarak kimse göremez sadece açık olanları siz aktif mi değil mi yada en son ne kadar önce girmiş onu görebilirsiniz.

Facebook’a girince Messenger aktif olur mu?
-Evet olur.

Hızlıca Facebook Messenger aktif durumunuzu nasıl kapatıp açarsınız onu göstereceğim. Telefondan Messenger aktif durumunu kapatmanız için kesinlikle Facebook Messenger uygulaması yüklü olmalı ve aktif durumu kapatacağınız hesap açık olmalı.

Yazıyı güncelledim, Android için çevrimiçi messenger durumunu açıp kapatma ekranları aşağıdaki gibidir.

İlk olarak girince sol üst köşede profil resminizin olduğu kısma tıklayıp giriyorsunuz.

Girdiğinizde profil ayarlarıyla alakalı pencere açılacak ekranı biraz aşağı kaydırın alttaki gibi bir kısımda Aktif Durum göreceksiniz bu kısma dokunuyoruz. Eğer Messenger aktif durumunuz kapalıysa kapalı, açıksa açık olarak aktif durumun altında yazar.

Telefondan Facebook Messenger aktif durumu kapatma ve açmayı bu kısımdan yapıyoruz. Aktif durumunuz açıksa buton sağ tarafta kapalıysa sol tarafta olacaktır.

Aktif durumunuzu telefondan bu şekilde kapatma ve açma yapabilirsiniz. Facebook Messenger aktif durumu açarsanız ilk resimdeki evin yanında bulunan simgeden aktif olan kişilerin listesini görebilirsiniz, kapalı olduğunda aktif durum listesi görünmez.

Konuşma penceresinde Şuan Aktif yazan kişi Facebook veya Messenger uygulaması üzeriden aktif olabilir.
Tekrar belirtiyorum buradan aktif durumu kapatsanız bile Facebook uygulamasına giriş yaparsanız aktif görünürsünüz bu sadece Messenger uygulamasındaki aktif durum içindir.

Facebook uygulamasından aktif durum kapatma ve gizleme yapmak istiyorsanız Facebook Aktif Durumu Kapatma ve Gizleme yazımdaki adımları takip ederek ayarları yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir