Uzun Aradan Sonra
  1. Anasayfa
  2. Kişisel

Uzun Aradan Sonra

Herkese Merhaba!

Uzun zamandır bloğa yazı giremiyorum, tabiki bunun sebepleri var. Bunlardan biri yeni ev ve taşınma yerleşme durumları bunu hemen hemen hepiniz nasıl bir durum olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. İkinci bir durum ise taşındığım bölge henüz yeni bir yapılanma içinde yani yeni yeni inşaatlar yapılıyor. Hal böyle olunca da binada internet alt yapısı yoktu bu sebeplerden dolayı yazı giremedim. Neyse ki bayram öncesi fiber santral binaya kurulup internet bağlantısı geldi. Her ne kadar bayram tatilinde kullanmasam da şuanlık güzel bir bağlantıya sahibim ama hizmet pahalı bundan herkes şikayetçi zaten.

Yazı girmek için yeni telefonlar eskisi kadar hızlı üretilmiyor. Bir yerden sonra bu akıllı telefon durumları durma noktasına mı gelecek acaba diye düşünüyorum. Ayrıca beni sevindiren bir diğer durum yorumlarla gelen sorularınız. Sorulara her zaman net bir cevap veremiyorum, kesin konuşmak istemem hiç bir zaman. Bildiğim bir durum olursa zaten direk söylüyorum bilimiyorsan başka yerden yardım almanızı rica ediyorum. Şimdi birikmiş epey bir yorum var zaman buldukça onlarıda yanıtlayacağım.

Ayrıca telefonunuzu kullanırken çok dikkatli olmalısınız, duyanlar olmuştur son zamanda çıkan Samsung Note 7 modeli patlamalar yaptı ve geri çağırılıp toplanıyor. Lütfen sizden ricam özellikle şarjda telefonla meşgul olmayınız, gece yatarken ve şarj yastığın altında bırakmayınız ve şarjı sizden uzak bir yerde yapınız.
Bir de araçta bırakılan bir telefonun patlayıp yangın çıkardığı haberi yapılmıştı. Eğer kronik değilse bunun sebebi aracın güneşten ısınmasıyla veya telefonun direk güneş ısısına mahruz kalmasıyla olan durum da olabilir. Telefonlar ekran yüzlerinden güneş alırlarsa siyah olduğundan çok ısı çekerler ve telefonun bozulmasına yada patlamasına sebep olabilir.

Özetle ısınmalar her zaman telefonlara zarar verir ve yavaşlamasına sebep olur. İşlem yapan tüm elektronik cihazlar aşırı ısındıklarında bu durumdan kaçamazlar. O yüzden dikkatli olmalısınız.

Sorular için videolu cevaplar da yayınlamayı düşünüyorum. Herkese teknoloji de bol şans diliyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir