Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi 6.0.1 Aldı
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi 6.0.1 Aldı

Herkese merhaba uzun zamandır yine blogtan uzak  kaldım fakat bu gün yeni bir güncelleme kontrolü yaparken Samsung Galaxy S6 cihazıma güncelleme paketi geldiğini fark ettim. Zaten güncellemeyi kontrol edince aşağıda çıkan o indirme ekranı başladıktan sonra güncellemeyi istemiyorum diye bir şey yok onu her türlü indiriyor. Yani iptal edemiyorsunuz WİFİ üzerinden bağlı olduğunuz sürece indirmeye devam ediyor. Bağlantı koparsa bir sonraki WİFİ bağlantısına kadar bekliyor bağlandığı anda ağı sömürmeye başlıyor. Gördüğünüz gibi indireceği dosya yaklaşık olarak 1250 MB böylelikle telefonunuz da görülen alan kadar boş yer olması gerekiyor. Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi AldıBir diğer önemli nokta ise indirirken değilde yükleme esnasından cihazın şarjının bitmemesi durumu. Çünkü cihaz güncelleme paketini indirirken değil buna dikkat edin yüklerken şarjı biter de kapanırsa bir daha açılmayabilir. Yani sistemsel olarak bir sorun oluşabilir işletim sistemiyle alakalı. Ben telefonun şarjdan çıkardıktan sonra rastgeldiği için öyle bir durum söz konusu olmadı. Paketi indirdikten sonra isterseniz zamanlayacağınız bir saat veya tarihte kurmasını sağlayabilirsin. Hayır hemen kurmak isterim diyorsan hemen ekranın altındaki KUR butonuna basacaksınız, sonrasında zaten telefon reset atacak. Açılırken yükleyeme başlayacak durum çubuğu %100 olduktan sonra uygulamaları optimize ederek açılışı gerçekleştirir. Ekranda yazılım güncellemesi yüklendi yazana kadar pek bir şey yapmanızı tavsiye etmem çünkü biraz duraksar gibi oluyor. Bazı ekran görüntülerine geçelim.Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi AldıGördüğünüz üzere ana ekranımız bu şekilde temel ikonlardan ovalleşme ve değişim söz konusu, ayrıca telefon güvenliğin aktifse mesela güvenlik desen olsun. Desen çizmeden önce ekranı yukarı kaydırıyorsunuz sonrasında desen ekrana geliyor öyle açıyorsunuz. Kamera kısayolu yine sağ altta sizi bekliyor fakat acil arama içinde sol alt köşeye ahize ikonu getirilmiş.Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi Aldı

Bildirim kısmıdaki renk tonlaması da değişerek yerini gri ve mavi türüne bıraktı. Bu durum mesaj ekranı içinden geçerli önceden turuncu beyaz tonları olan mesaj ekranı şimdi aşağıda gördüğünüz renklerde oluyor.

Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi Aldı

Bir diğer farklı olan kısım ise telefonun kendi içinde barınan emoji sayfasında. Burada emojiler diğer Lollipop sürümdeki gibi alt alta değil de sayfa şeklinde listenlenmiş bulunuyor. Yani aradığınız emojiyi bulmak için sayfayı sola kaydırmanız gerekiyor bu durumda aranılanı bulmayı zorlaştırmış değiştiği için bulmak zor oluyor. Fakat yeni eklenen emojiler de var, bunlardan birisi göstermiş olduğum Kabe oluyor. Bu konuyla ilgili fazla yorum yapmak istemiyorum Müslüman olduğumuz için bu durum benim ilk dikkatimi çeken şey oldu.

Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi 6.0.1 Aldı

Son olarakta telefonun bazı menülerinde aşağıda verdiğim örnek ekran gibi sesli harfler bir ergen durumu gibi yutulmuş bu durum bir yanlış mı yoksa bilinerek mi böyle yapıldı henüz fikrim yok.Samsung Galaxy S6 Marshmallow Güncellemesi 6.0.1 Aldı

Son olarak söylemek isterim ki Marshmallow kesinlikle performansı etkileyecek hatta şarj durumunu iyi yönde bile etkileyebilir. Zaten yükledikten sonra ram kullanımı düştü cihaz sistem olarak daha hızlı hareket ediyor. Merak edenler için ansızın bir paylaşım oldu ama korkulacak bir durum yok. Çünkü önceki Galaxy S4 cihazım Lollipop sürümüne geçtiğinde hiç iyi olmamıştı bunda öyle bir durum yok gibi görünüyor. Fark ettiğim yeni durumları yazıya ilerleyen günlerde ekleyebilirim, sormak istediklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir