Instagram Web Üzerinden Mesajlaşma (DM) Özelliği Geldi
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Ağ

Instagram Web Üzerinden Mesajlaşma (DM) Özelliği Geldi

Instagram web sitesi üzerinden yeni eklenen özellik ile mesajlaşma devri başladı. Artık bilgisayar başında olduğunuz sürede Instagram mesajlarınıza bakabilir ve cevaplayabilirsiniz. Giriş yaptığınız da ekranın sağ üstüne geni eklemiş olan direkt mesaj (DM) ikonunu göreceksiniz. Mesaj bildirimi olduğunda aşağıdaki gibi üzerinde kırmızı şekilde mesaj gösteriliyor. Ayrınca yeni mesaj atacağınız zaman da alttaki gibi mesaj kutusunu (1) olarak gösteriyor.

instagram web direct message

Web tarayıcınız üzerinden takip ettiğiniz kişilerin profillerine girdiğiniz de aşağıdaki gibi mesaj gönder butonu göreceksiniz. Takip etmediğiniz kişilerin profiline girdiğinizde aşağıdaki mesaj gönder butonu çıkmamaktadır.

instagram direkt mesaj profil

Fakat takip etmediğiniz bir kişinin profiline girmeden de gelen kutunuza girdiğinizdeki ilk sayfada aşağıda olduğu gibi mesaj gönder butonu olacaktır. Buraya tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişiyi aratmanız gerekiyor.

instagram web mesaj gönderme

Kime: Yazan kısımdan mesaj göndermek istediğimiz kişiyi aratıyorsunuz.

instagram web mesaj gönderme 2

Kişiyi aratıp seçtikten sonra aşağıdaki ekrandaki gibi ileriye tıklamanız gerekiyor.

instagram web mesaj gönderme 3

İleri dediğiniz de yeni mesaj yazma ekranı gelecektir. Mesaj yazma kısmının solunda bulunan ikondan emoji listesine ulaşabilirsiniz.

instagram web mesaj gönderme emoji

Bir kişiyi seçip mesaj gönderme ekranı açıldıktan sonra göndermekten vazgeçtiğiniz de o mesaj silinmiyor, boş olsa bile mesaj listenizin en altında görselde olduğu gibi kalıyor. Ayrıca en üstteki resimde olduğu gibi mesaj bildirim varmış gibi gösteriyor.

instagram web mesaj bildirim görünmesi

Eğer kişiye mesaj göndermeyecekseniz listeden yanında mavi nokta olan mesajı bulup mesaj ekranının açıp sağ üstten (i) kısmına tıklayarak alttaki detaylar ekranına ulaşarak Instagram web mesajlarını silebilirsiniz. Web üzerinden Instagram mesaj silmek bu kadar kolay.

instagram web mesaj silmek

Instagram web mesajlaşma özelliği bir çok kişinin işine yaracaktır. Bilindiği üzere telefonlarda sosyal medya kullanımı bir hayli şarj sarfiyatına yol açıyor. Whatsapp gibi Instagram içinde web üzerinden mesajlaşma son zamanların en güzel yeniliklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte Instagram kullanımı web üzerine yönelecek uygulama üzerinden kullanım bir nebze de olsa azalacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir