A101 de Satılan İnflame 9W Led Ampul Vasatlığı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

A101 de Satılan İnflame 9W Led Ampul Vasatlığı

Merhaba, bu gün biraz da kendime dert olan bir durum için sizinle bu yazıyı paylaşıyorum. Yaklaşık 6 ay önce eve yeni bir avize aldığım için led ampul ihtiyacı oldu. Yakın olması dolasıyla A101 şubesine gidip 5 adet İnflame 9w beyaz ışık led ampul aldım. Avize 5’li olduğunda aynı tip aynı marka olsun arada lümen farklı hissedilmesin eşit miktarda yayılsın diye hepsini İnflame 9w led ampul taktım. İyi hoş kullanmaya başladık derken ortalama 2 ay sonra biri bozuldu. Fişi saklamıştım bir şey olur diye ilk A101’e mail attım bölge yetkilisi dönüş yaptı. Şubeden yardımcı olacaklar deyince umutlu olarak gittim oysaki 1 ay için sorun olanları memnuniyet adına birebir değiştiriyorlarmış. Benim 2 ay geçtiği için fiş ve ampul elimde kaldım öyle. Neyse çok takmadım dedim bunlar sırayla bozulacak anlaşıldı. Zaten avizede 2’li ve 3’lü olarak yakabilme özelliği olduğu için normal zamanda kullandığımız iki ampulden biri ikinci ayında gitti. Diğeri ise bir kaç gün önce kendinden geçti, artık diğer üçünü aynı anda yakmaya başladık hepsi çöp olsun artık 10’lu led ampul alma zamanı gelecek.

Önceden yine A101’den almış olduğum Vestel marka led ampuller hala çalışıyor hiç bir sorun olmadı olsa zaten belkide 2-3 yıl oldu alalı hakkını fazlasıyla verdiler. Ama bu İnflame markası ampuller üzerinde 15000 saat çalışma ömrü olmasına rağmen akşam 18:00 ile 24:00 aralığında kullanıldığını düşünürsek verilen para tamamen çöp oluyor. Tasarruf için alıyorsun daha çok zarara giriyorsun aynı zamanda sinir oluyorsun. Bu sebepten İnflame marka led ampulleri sıkışsanız dahi almanızı tavsiye etmiyorum. İnternette 10’lu paket halinde ucuza gelen markalar var. Mesela Osram, Philips ve bulabilirseniz Vestel markalarını düşünebilirsiniz. Uzun zamandır kullandığım için Vestel led ampul konusunda iyi fakat piyasada pek yok. Bende Osram alıp denemeyi düşünüyorum, memnun kalmam durumunda yazıya bu konuda ekleme yapabilirim.

A101 için karalama gibi görünebilir ama öyle değil araştırınca marka sadece A101 üzerinden satılıyor gibi duruyor. İnsanları mahcup etmek yerine başka markalar getirip bu konuda memnuniyet kazanmak yine kendi şirket vicdanlarına kalmış bir durum diye düşünüyorum.

Yorum Yap