İnstagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Ağ

İnstagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Dünyanın bir çok yerinde bir yıldan uzun süredir kullanılan bu  özellik Türkiye’ye daha yeni geldi. Instagram hikayenize müzik eklemek için öncelikle fotoğraf veya videodan oluşan bir hikaye gönderisi oluşturmanız gerekiyor. Aşağıda gördüğünüz gibi bir hikaye oluşturdum, sonrasında çıkartmaların olduğu kırmızı işaretli kısma giriyoruz. Girdiğimizde sağdaki gibi bir ekran geliyor buradan işaretlediğim müzik kısmına giriyoruz.

instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir, seçeceğiniz müziği isterseniz oynat tuşu ile eklemeden önce dinleyebilirsiniz. Eğer listede aradığınız müzik yoksa göz at kısmında istediğiniz müziği kütüphanede aratabilirsiniz. Sağdaki ekran müziği seçtikten sonra geliyor, şarkının nereden başlayacağını ve şarkı sözlerinin stilini ayarlayabiliyorsunuz. Sağ üst köşeden bitti dediğiniz de size oluşturulan hikayenin ön izlemesini gösteriyor. Müzikli hikayeniz artık yola çıkmaya sizin için de hazırsa, hikayenize ekleyerek sonlandırabilirsiniz.

instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır 2

Türkiye’de bu şarkı ülkenizde oynatılamıyor gibi durumlar sona erecek gibi görünüyor. Artık sizde hikayelerinizi müzikle oluşturabilirsiniz. Bazı kesimler tarafından ülkemize geç gelen bu güncellemenin bir anlamı olmadığı ifade edilse de epey kullanılacağı düşüncesindeyim. Özellikle bu pandemi sürecinde evden çıkamadığımız için evde kalma durumunu eğlenceli ve keyifli hale getirebilir. En çok benzetilen durum ise gelen güncellemenin Instagram ortamını Tiktok gibi bir ortama çevireceği korkusu 🙂

Gerekli müzik ekleme alanı sizde görünmüyor ise Instagram uygulamasının son güncellemesini yüklediğinizden emin olmanız gerek.

Yorum Yap