İnstagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Ağ

İnstagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır

İnstagram uygulamasına girdiğinizde takipçilerinizin aktif olduğunuzu görmelerini istemiyorsanız bir kaç adımda İnstagram aktifliğini kapatabilirsiniz. Bu ayarın nasıl yapılacağını görmeden önce bilmelisiniz ki, İnstagram son görülmeyi kapattığınızda size takip ettiğiniz kişilerin aktif olup olmadıklarını göremeyeceksiniz.

İnstagram aktiflik kapatmak için öncelikle uygulamayı açıyoruz, sonrasında profil resmine basıp profilinizin olduğu pencereye geliyoruz.
Profil ekranında sağ üst köşe bulunan üç çizgiye dokunuyoruz.
Açılan yan menüde genel kullanımda pek göze çarpmayan kısım en altta kalıyor, Ayarlar menüsüne basıyoruz.

İnstagram aktif durumu gizlemek için açılan menüde Gizlilik kısmına basıyoruz.

Gizlilik menüsünde fazla seçenek olabilir, şuan aktif kısmını mesajlar bölümünde gördüğünüz için ayarın oradan yapıldığını düşünebilirsiniz. Ama öyle değil İnstagram aktiflik durumunu gizlemek için açılan pencere de Hareket Durumu menüsüne basmalısınız.

Hareket Durumu menüsüne ulaştığınızda İnstagram’da aktif olup olmadığınızı gizlemek artık parmağınızın ucunda, açılan penceredeki butona dokunarak sola geldiğinde artık İnstagram aktif görülmenizi kapatmış oluyorsunuz. Eğer İnstagram aktifliğini açmak isterseniz buradaki buton sağ kısımda ve mavi olmalıdır.

Unutmadan tekrar etmekte fayda var, açılan pencerede açıklandığı gibi aktiflik kapalı olursa kim en son ne zaman aktif olmuş yada şuan aktif mi göremeyeceksiniz. Aktiflik açık olduğunda şuan aktif kişileri mesajlar penceresinden görebilirsiniz, ayrıca profil resminin yanında yeşil bir nokta olacaktır. Eğer anlık olarak aktif değil ise ne kadar önce aktif olmuş kullanıcı adı altında yazacaktır. Takip ettiğiniz kişilerde bu özellik kapalı ise sizin Hareket Durumu açık olsa bile takipçilerinizin aktif olduklarınız göremezsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir