Google Adsense Reklamları İle Para Kazanmak

İş aslında başlıkta yazıldığı gibi kolay olmuyor, para kazanma kulağa hoş gelse de hiçte öyle değil işin içine girince her şey değişiyor. İçinde olduğumdan söylüyorum ilk günkü hevesinizi kaybetmeyip sabırlı olmanız gerekiyor.
Google Adsense reklamları ile para kazanabileceğiniz üç platform var. Öncelikle bunlar arasında bir seçenek belirlemelisiniz.

İnternet Sitesi Kurup Adsense Reklamları ile Para Kazanma

Yazmayı ve araştırmayı seviyorsanız ilgili olduğunuz alanda bir internet sitesi kurmanızı tavsiye edebilirim. İnternet sitenizi kurmak için domain tescil edip aynı zamanda hosting hizmeti almak gerekiyor. Site için çoğu kişi Wordpess altyapısı ile başlıyor çünkü kullanımı basit ve kolayca anlaşın yapısı sayesinde istediğiniz tema ile düşündüğünüz site görünümünü elde edebilirsiniz. Başlangıçta 100 TL gibi bir tutar ile işe girebilirsiniz fakat her şey bununla bitmiyor. Hangi alanda site açtıysanız o konularla ilgili seçkin yazılar yazmanız gerek ki Google sitenizi fark edip ziyaretçi getirsin. Google Adsense hesabına başvurabilmek için sitenin olması yetmiyor içeriğin de yeterli olması şartı var. Eğer bu şartı sağlarsanız Google Adsense kayıt başvurunuz kabul ediliyor. Hesabınızı onaylama adımlarını geçtikten sonra sitenizde Adsense reklamlarını yayınlamaya başlamak için reklam oluşturup siteye ekliyorsunuz. Artık siteye gelen ziyaretçilerin reklamları görüntülemesi ve tıklamasıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz demektir. Adsense reklamları ile para kazanmak için Google Seo yapısına uygun yazılar yazmanız gerek böylece en çok kullanılan arama motoru Google üzerinden siteye ziyaretçi gelme sayısı artacaktır. Böylece Adsense reklam görüntüleme ve tıklama sayısı aynı yönde gelişme gösterir. Uyarmak isterim ki Türkçe içerik ile site üzerinden para kazanmak bir hayli zor tıklama ve görüntülemeye verdiği paralar belli sektörler dışında bir hayli düşük olacaktır. O yüzden imkanınız varsa İngilizce yada Almanca dilinde içerikler üretmeniz kazanç açısından daha başarılı olmanızı sağlar.

Google Adsense ile Youtube’dan Para Kazanma

Diyelim ki site fikri size uymadı o zaman Youtube üzerinden Google Adsense reklamları ile para kazanabileceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Bir Youtube kanalı açarak güzel içerikler üretmeniz halinde izlenme sayısına bağlı olarak Adsense Reklamları sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube kanalı üzerinden para kazanmak için kanalı açtıktan sonra 1000 aboneye ulaşmanız ve o zamana kadar yayınladığınız videoların 4000 saat üzerinde izlenmesi gerekiyor. Bu şartları sağladıktan sonra varsa Adsense hesabınızı Youtune kanalınıza bağlayabilir yoksa yine Youtube üzerinden Adsense kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Bu platformda işler biraz daha farklı işliyor çünkü işin içinde görüntü ve ses var. Bu yüzden özgün videolar çekerek kanalınızın büyümesini sağlayabilirsiniz. Kesinlikle kopya içerik yani video ve ses olmaması gerek aksi halde telif haklarından kanal ceza alıp kapanabilir.
Youtube kanalında üreteceğiniz içeriklerin ilgi çekici ve sürükleyici olması izlenmeyi ve abone sayınızı arttıracaktır. Yine sitelerde olduğu gibi Türkçe içerik üretmek yabancı dillere göre daha az kazandırır fakat Youtube videoları için dil bilmeye o kadar da gerek kalmayabilir. Kendin yap gibi videolar çekip sadece arka plana müzik ekleyebilir sadece başlıkları yabancı dillerde yazabilirsiniz.

Google Play Uygulamadan Para Kazanma

Eğer bir programlama dili biliyorsanız Android tabanlı uygulama ve oyunlar geliştirip içlerine Google Adsense reklamları ekleyerek para kazanabilirsiniz. Basit ve bağımlılık yaratacak küçük oyunlar bile güzel gelir getirebiliyor. Uygulamayı yabancı dilde yayınlayarak yabancı kişilerin tıklamalarından daha fazla kazanabilirsiniz.

Malesef Google Adsense reklamları veren Türk reklam verenleri tıklama başına maliyeti düşük tuttukları için Türkçe reklamlardan çok daha az para kazanılıyor fakat yabancı reklam verenler daha fazla tutarda tıklama başı maliyet veriyorlar. Türkçe reklamlardan 0,05 kuruş kazanma şansınız varken yabancı reklamlardan tıklama başına 1 TL kazanma şansınız olabilir. Bu yüzden yabancı odaklı içerik üretmek Google Adsense ile daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir