Eskiden Şimdiye Sitelere Bakış
  1. Anasayfa
  2. Kişisel

Eskiden Şimdiye Sitelere Bakış

Başlıktan anlaşılacağı gibi biraz kendimce bir yazı yazmak istedim. Yaziverdik.com sonuçta sadece teknoloji sitesi olmakla kalmıyor aynı zamanda genel ve kişisel blog sitesi halini alıyor. O yüzden arada kişisel yazılar aralara serpiştirmek iyi olabilir diye düşünüyorum. İnternet aleminde ne kadar okurum var orası soru işareti olsa da yazmak güzeldir, hele ki klavyeniz iyi ise ki benim değil(klav) biraz zorluyor. Bu siteyi açarken aslında sadece akıllı telefonlar ile ilgili yazıları yazarım diye düşünüyordum. Fakat sonrasından telefon teknolojisinin gelişim hızına erişmenin pekte mümkün olmadığı bir çağda olduğumuz fark etmek geç olmuyor. Her ay amiral akıllı telefonlar piyasaya sürülür oldu, sanırım sadece amiral telefonları incelesem daha seçkin yazılara sahip olurum. Akıllı telefonlar hakkında yazılar yazarken akıcı ve kolay anlaşılabilir bir dil kullandığımı düşünüyorum ki yazdığım makalelerden hiç kötü yorum almadım.

yazar

Gelelim başlıkta ki durumun nasıl geliştiğine, öncelerde tabi web sitemiz olmadığı için sitelere girip çıkardım. Hiç sitelerin albenisine bakmaz grafik olarak ne durumda göze hoş geliyor mu diye ilgilendirmezdi. Ama web işlerine girince sonradan sonraya işler değişmeye başlıyor. Sitelere sadece kullanıcı gözüyle değil kurucu gözüyle da bakılmaya başlanıyor. Eskiden sitelerde sadece aradığım bilgiyi bulabilmem önemliydi, şimdilerde bilgi aramaktan daha fazla webmasterlar neler yapıyor, site içerikleri nasıl, siteleri görsel anlamda nasıl diye sürekli kontrol eder oldum. Kayıtlı olduğum webmaster forumunda dolaşırken imzada veya konuda bir site görsem hemen tıklayıp sitenin görünümüne, seo çalışması olarak neler yapılmış ona dikkat ediyorum. Bunun yanında tema hoşuma gittiyse css dosya bilgilerinden veya site wordpress ise link uzantılarından tema ismini öğrenmeye çalışıyorum. Henüz bu kesin benim kullanacağım tarza bir tema diyebileceğim bir görsellik gözüme çarpmadı. Hafiften duyar gibiyim kendi kişisel temanı yaptırabilirsin demelerinizi, fakat onunda istenildiği gibi olmayacağinin düşüncesine kapılıyorum. Şuan ki iconic one teması oldukça sade olduğu için kullanıyorum, yazıları okuması kolay ve resposive bir tema.

Aslında slider olan, onun ardında son yazılar kısmı sonrasında da kategori halinde kare kare sıralanmış yazıların ön izlemesi olacak şekilde olan bir tema fena olmazdı. Belki de Html ve CSS öğrenip sonrasında Wordpress üzerine entegre etmeyi kendim deneyip yapabilirim bu tarz bir tema. Öncesinde gerekli olan bilgileri öğrenmek ve tabikide tecrübe istiyor. Bir coder arkadaşın öğretici videosunun ardından sorduğum “Hazır tema kullanıyorsun, neden kendi temanı yapmıyorsun?”  sorusuna “Terzi kendi söküğünü dikemezmiş.” cevabı aldım. Belkide bende öyle olacağım, neyse burada son versem iyi olacak sanırım çünkü yine karamsar olmaya başladım…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir