Sonunda Beklenen Oldu! Samsung Galaxy S6 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Geldi
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Sonunda Beklenen Oldu! Samsung Galaxy S6 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Geldi

Herkese merhaba, uzun zamandır blog yazılarını boşlamışken son anda yazacak güzel bir şey çıkması benim için ayrı bir güzel oldu. Samsung marka akıllı cep telefonlarının üst serilerine gelmesi beklenen Android 7 Nougat versiyonu bu gün itibari ile Samsung Galaxy S6 cihazıma geldi. Son yapılan paylaşımlar ve yorumlarda güncellemeyi en son alacak cihaz Galaxy S6 Edge olması bekleniyordu fakat benimde sahibi olduğum Galaxy S6’da bu güncellemeyi almış bulunuyor. Sanırım ilk alan cihazlardan biri benimki çünkü internette böyle bir konuya rastlamadım.

 

Güncelleme paketinde çok köklü bir değişim yok görsel iç tasarım anlamında değişiklikler ve yeni özellikler olması bekleniyordu gelen güncelleme de aynı yönde oldu. Gelen Android 7 Nougat güncellemesinde olan bazı özellikler şöyle;

  • Yeni UX sunar
  • Bildirim özelliği ve hızlı ayarlar tuşu iyileştirildi
  • Çoklu pencerenin kullanılabilirliği iyileştirildi
  • İyileştirilmiş ayarlar menüsü ve Samsung Pass özelliği eklenmesi
  • İndirilen uygulamaların yüklenmesi için verimli alan, iyileştirilmiş sistem yükseltme ve uygulama yükleme hızı

Güncellemeyi içeren dosya boyutu ise 976 mb olarak görülüyor, paket indirme işlemini wifi üzerinden yapmakta fayda var. Güncellemeyi indirip yüklemeye başlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %50 üzeri olmasına dikkat ediniz. Şarjda iken güncelleme paketi indirmemeye ve paketi yüklememeye özen gösteriniz. Aksi halde telefon çok aşırı şekilde ısınıp zarar görebilir.

Android 7 Nougat güzel bir yenilik olması dileğiyle gününüz neşeli, şarjınız bol olsun :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir