Nokia Lumia 920 İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Nokia Lumia 920 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Nokia’nın Lumia ailesinin başka bir modeli olan Lumia 920 ilk zamanlar kablosuz şarj edilebilme özelliği sayesinde adından çok söz ettirmişti. Kablosuz şarj denildiğinde ilk akla gelen ise ne kadar uzaktan bu imkanı sağlıyor gibi sorulardır. Tabi ki de öyle fazla uzaklıklar beklemek yanlış olur. Prize takılan özel bir şarj ünitesi sayesinde sağlanan bu teknolojide telefonun şarj ünitesinin üzerine bırakmanın gerekiyor. Nokia Lumia 920 ile uyum içerisinde bulunan şarj standı bu şekilde enerjiyi telefona kablosuz olarak aktarıyor.

Nokia Lumia 920’de kullanılan 4.5 inç büyüklüğündeki IPS LCD kapasitif dokunmatik ekran PureMotion HD+ mimarisine yer veriyor. Nokia’nın hızlı ve duyarlı ayrıca Dünya’nın en parlak olarak tanıttığı bu ekran 768×1280 piksel çözünürlüğü ile piksele 332 ppi gibi bir yoğunluk değeri düşüyor. Böylesine bir ekranı koruma için ise Corning Gorilla Glass 2 teknolojisi kullanılmış.

Nokia-Lumia-920

130.3×70.8×10.7 mm boyutlarında olan bu Lumia modeli 183g gibi bir ağırlıkla dikkat çekiyor. Ortam ışığı sensörü sayesin ekran parlaklığını kendisi otomatik ayarlıyor, buna benzer pil tasarrufu sağlayan diğer özelliği ise yakınlık sensörü böylece konuşma sırasında ekranı kapatıyor. 2000 mAh batarya kapasitesine sahip Nokia Lumia 920 460 saate kadar bekleme 18 saate kadar görüşme süresi sağlıyor. Kablosuz şarj teknolojisinin kullanıldığı batarya telefondan çıkartılamıyor.

Qualcomm Snapdragon S4 işlemci mimarisini kullanan cihaz 1.5 GHz’lik çift çekirdekli işlemci kullanıyor. 1 GB ram kapasitesi tercih edilmiş olan model donanımları ile enerji tasarrufu sağlamayı hedeflemiş. 32 GB dahili depolama alanına sahip telefonda micro sd kart desteğine yer verilmemiş.

8 Megapiksel otomatik odaklı ve flaşlı ana kamerası olan model Carl Zeiss optik lensi sayeside hareketli fotoğraf ve videolarda keskin görüntüler almasını sağlıyor. 3264×2448 piksel çözünürlükte fotoğraflar çeken cihaz, ana kamerası ile 1080p 1.3 Megapiksel ön kamerası ile de 720p değerinde video kaydı yapıyor.
Windows Phone 8 işletim sisteminin hakim olduğu Nokia Lumia 920 NFC başta olmak üzere bir çok kablosuz ağ servislerini üzerinde barındırıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir