Samsung Galaxy S9 Özellikleri Fiyatı ve Düşüncem
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S9 Özellikleri Fiyatı ve Düşüncem

Geçen pazar günü büyük bir lansman ile tanıtılan Samsung akıllı telefonların yeni amiral gemisi Galaxy S9 ve  Galaxy S9 Plus büyük bir tanıtım ile piyasaya sürüldü. Peki ne bu telefonda olan özellikler kısaca bahsedeceğim önceki yazılarım gibi uzun uzun olmayacak.

İlk olarak telefonun boyutunu göz önünde bulundurmak açısından ekrandan başlamak istiyorum. Galaxy S9 için ekran boyutu 5.8 inç olarak düşünülmüş gayet hoş bir ekranı var çözünürlüğü 1440×2960 piksel oldukça kaliteli süper amoled ekrana sahip. Piksel başına düşün ppi değeri ise 570 aşırı ne görüntü vereceği kesin. Ön kısım kavisli olarak neredeyse tümü ekran hem bu kadar kaliteli hemde büyük olunca emin olun düşürüp kırmak istemezsiniz. Büyük ihtimal yarı parasında ekran fiyatı vardır genelde öyle oluyor çünkü.

Ne kadar stabil orasını bilmemekle beraber Samsung Galaxy S9 Android 8.0 (Oreo) işletim sistemi ile kutudan çıkıyor. Alüminyum kasa cihazı çevrelerken ön ekran ve arka kapak Gorilla Glass 5 teknolojisi ile çizilme ve kırılmalara karşı güçlendirilmiş. Samsung Galaxy S9 için 64/128/256 GB olarak 3 farklı seçenekte depolama alanı dahil edilmiş tabi buna bağlı olarak fiyatı da değişiyor. Yazının sonunda Türkiye için Samsung Galaxy S9 64 GB modelin fiyatını göreceksiniz. Üst kapasiteli olan modeller henüz yurt içi satışta değil.

Cihaz ekran, metal kasa ve batarya derken 169 gram gibi bir ağırlığa ulaşmış. Güzel olan kısım 3000 mah değerinde batarya Samsung Galaxy S9 için kullanılmış sanırım yüzey alanı geniş diye biraz diğer modellere göre artmış. Samsung Galaxy S9 Plus için ekran 6.2 inç üretilmiş bataryası ise 3500 mah orantılı olarak kapasitesi artmış. İki cihazında kalınlıkları aynı 8.5 mm fakat iki modeli birbirinden ayıran özellikleri ise benim canımı sıkan kısım oldu.

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Bu özellikler ne derseniz birincisi ram Samsung Galaxy S9 4 GB ram kullanırken Samsung Galaxy S9+ 6 GB ram kullanıyor. Diğer bir önemli özellik kamera Samsung Galaxy S9 bir adet arka kameraya sahipken Samsung Galaxy S9+ iki adet arka kameraya sahip. Buna bağlı olarak Samsung Galaxy S9+ daha farklı görüntüler alabiliyor. Aynı anda 2 farklı fotoğraf çekip harmanlayarak ortaya güzel bir görüntü çıkarıyor. Ama en güzel kamera özellikleri bu cihazlarda düşünülmüş. Değerli youtuber Barış ÖZCAN tanıtım sırasında canlı yayın yaparak tercüme etti bende izlediklerimden en hoşuma giden durum bu özellik oldu. Nedir o özellik; Cihazların arka kamerası insan gözünden esinlenerek üretilmiş. Yani aşırı ışıklı ortamda kamera diyaframı kendini kısarak iyi görüntü almasını sağlıyor. Aynı zamanda aşırı karanlık bir ortamda diyaframı açarak karanlıkta dahi iyi görüntüler alıyor.

Bir diğer can alıcı söz edilen özellik ise 12 mp kamera ile 960 fps videolar çekebilmesi, saniyede 960 kare çekmek telefon için çok güzel bir durum oluşturuyor. Şimdiye kadar üretilen cihazlar sanırım 240 fps kadar çekebiliyordu. Fakat Samsung Galaxy S9 bunun çok üstüne çıkarak özel kameraların çektiği gibi yüksek kare çekme özelliğine sahip. Bu durum slow motion videolar yaparken çok işe yarıyor. Samsung Galaxy S9 için kamera özelliklerine diyecek söz bulamadım oldukça güzel tasarlanmış.

İşlemci ve grafik kartı olarak iki cihazda aynı özellikleri taşıyor donanım olarak tek farkları çift kamera ve ram farkı. Eğer ki Samsung Galaxy S9 6 GB ram ve çift kamera ile gelse almayı düşünüyordum ama beklediğim gibi olmadı. Samsung Galaxy S9 64 GB için Türkiye fiyatı şuan resmi sitesinde 4599 TL olarak belirlenmiş. Samsung Galaxy S9+ 64 GB 5199 TL iki cihaz için telefon hafızası da fiyatı değiştirecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir