GoPro Hero 7 Black Edition Aksiyon Kamerası Özellikleri

Aksiyon kamerası denilince ilk akla gelen marka olan GoPro yeni bir modelle aksiyon kamerası tutkunlarına geri dönüş yaptı. Bir yıl önce kadar GoPro Hero 6  modelini çıkaran GoPro geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaparak bir üst modeli olan GoPro Hero 7 Black Edition versiyonunu piyasaya sürdü. GoPro Hero 7 Black Edition, Silver Edition ve White Edition olmak üzere üç ayrı modelde üretildi. Tabi ki bu modeller arasında farklılıklar var. Ben en üst modeli olan Black Edition modelinin özelliklerinden bahsedeceğim, diğer modellerin eksik yanlarından da söz edeceğim.

En belirgin ve en güzel özelliklerinden biri kendi ürettikleri HyperSmooth teknolojisi sayesinde gimbal olmadan, gimbal varmış gibi stabilize video çekebilen bir aksiyon kamerası düşünün. Ayrıca RTMP URL üzerinden Facebook‘ta canlı yayın yapabilme teknolojisine de sahip. İşte bu iki özellik sadece GoPro Hero 7 Black Edition modelinde mevcut. Unutmadan önde bulunan bilgilendirici küçük ekranda sadece Black modelinde var. Aşağıda HyperSmooth özelliğine örnek olarak bir video göreceksiniz. Gimbal olmadan varmış gibi stabilize bir teknoloji nasıl başarıdır bende çok merak ediyorum.

Bir de otomatik HDR özelliği eklemişler ki harika fotoğraflar çekebiliyor, bunun adına da SuperPhoto demişler.  Gerçekten hakkını veriyor gibi görünüyor, çünkü renk tonlamaları güzel, puslanma ve ışıma çok aza indirilmiş. 16 adet sesli komut yardımıyla işlevlerde kolaylık sağlayabiliyor fakat tabi ki sesli komutlar ingilizce dilde, “GoPro Take a photo” gibi sesli komutları var.  HDR özelliği de sadece GoPro Hero 7 Black Edition modelinde var, Silver modelinde ışık parlamalarını önlemek adına WDR mevcut. Altta SuperPhoto özelliğinden örnek iki kare var.

12 Megapiksel kameraya sahip GoPro Hero 7 modellerinin arasında yazılım ve donanımsal olarak farklılık var. GoPro Hero 7 Black Edition 4K 60FPS, 1080p ise 240FPS video çekebiliyor. Çok sağlam dış gövde olduğundan söz edilen GoPro Hero 7 su geçirmezlik özelliğini 10 metre derinliğe kadar koruyabiliyor. Önceki modelde olduğu gibi dokunmatik ön izleme ekranına sahip bu model GPS özelliği barındıran, geliştirilmiş stabilizasyon ile daha güzel TimeLaps alma ve 8x SlowMotion gibi artı yanları var. Silver modelinde 2x SlowMotion ve GPS özelliği varken White modelinde bu özellikler yok.

Duygusal kısmını söylemeliyim ki GoPro Hero 7 Black fiyatı yurtdışında 430 dolar, Türkiye ise 4.000TL civarında.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir