LG G3 İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

LG G3 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Hızla ilerleyen telefon teknolojisine tüm piyasa ayak uydurmaya çalışırken son ataklarla birlikte LG şirketi de geride kalmak istemeyerek son cihazını duyurdu. Bu cihaz piyasaya oldukça etkili girecek gibi görünüyor, çünkü özellikleri öyle küçümsenecek derecede değil bu diğer telefon üreticileriyle onun arasında fark açmasında büyük rol oynayacak. Bilindiği üzere LG ürünlerin de ekran teknolojisi olarak Sharp destekli çalışıyor. Sharp şirketi ekran paneli üretiminde oldukça başarılı, Dünya çapında bir kuruluş. Tokyo merkezli olan üretici ilk piyasaya girdiğinde bu  ismi almış ve hala etkinliğini sürdürüyor. “Neden bundan söz ediyorsunuz ki” diyecek olursanız cihazın ekran çözünürlüğü üstünlük gösterecek derece de iyi olmasından dolayı olduğunu belirtelim.

LG-G3

Ekran özelliklerinden söz etmişken hemen ekranı hakkında bilgi verelim. 2K teknolojisine sahip olacak olan LG G3’ün ekran gerçek HD kalitesi ile görüntü sağlayacak. Gerçek HD teknolojisini telefona taşıyan şirket bu adımla telefon piyasasında öne çıkacak. Gerçek HD IPS ekran ile alıcıya sunulacak cihazın ekran ölçüsü 5.5 inç büyüklüğünde ve 1440 x 2560 piksel görüntü kalitesi verecek, aynı zamanda Corning Gorilla Glass 3 sayesinde korunacak. Bu boyutlar bilindik FULL HD görüntünün üstünde değerlere sahip. Piksel başına yüksek değerler sunan cihaz 534 ppi ile gerçek görüntü teknolojisini avucunuza sığdırıyor.

Böylesine bir cihazın kalbini ise dört çekirdekli 2.26 GHz hızına sahip Krait 400 serisi işlemci oluştururken, onu destekleyen bir diğer donanımı ise 3 GB boyutuyla ram belliği oluşturuyor. Güçlü donanıma sahip cihazın piyasada öne çıkması için her şey düşünülmüş. Böylesine bir donanım sayesinde tüm işlemlerinizi bir arada gerçekleştirmeniz güç olmayacak. Akıllı telefon olarak tüm gereksinimlerinize hız katacak gibi görünür.

lgg3ozellikleri

Performanstan söz edilirken bu tabi ki sadece donanımla gerçekleşmiyor. Donanıma uyum sağlayan bir işletim sistemiyle cihazın hızına hız katmak oldukça mümkün. LG tüm bunları düşünerek görsel ve işlemsel açıdan cihaza uygun olacak sisteminin Android 4.4.2 KitKat olmasında karar kılmış. Aynı zamanda Snapdragon 801 chipset ve Adreno 330 grafik işlemcisi kullanılan cihaz performans ve görüntü kalitesinin bir kısmını da buradan alıyor.

LG G3 kamera olarak 13 megapiksel değerlerine sahip ana kamera tercih etmiş, video çekim kalitesi 1080p Full HD olan kameranın fotoğraf çekim boyutları ise 4160 x 3120 değerlerine sahip. İkinci kamera ise 2.1 megapiksel boyutlarında fakat marifetli özelliklere sahip olduğunu dile getirelim. Öyle ki selfie için özel modları bulunan bir ön kamerası bulunuyor. 

Genel olarak teknolojinin son hızını korumak için uyarlanmış bir telefon olduğunu söylemeden edemeyiz. Çünkü oldukça üstün özellikleri bir avuç içine sığdırmak o kadar da kolay olmasa gerek. Cihazın 3000 mAh değerinde bataryası bulunuyor, böylece yüksek pil kapasitesi sayesinde şarj süresi arttırılmaya çalışılmış. Cihaz 16 GB – 2 GB ram ve 32 GB – 3 GB ram modelleri ile kullanıcıya sunulacak. Fiyatı hakkında ise kesin bir bilgi bulunmuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir