Samsung Galaxy S6 G920 Şarj Sorunu ve Batarya Değiştirme

Son zamanlar da Samsung Galaxy S6 G920 telefonumun şarjı iyice az gitmesinden dolayı uzun süredir aklımda olan batarya değiştirme işini sonunda yaptım. Bu işte dikkat edilmesi gereken noktaları sizinle paylaşmak istiyorum. Sizinde şarjını hızlı bitiyorsa günü çıkarmakta zorlanıyorsanız, şarja taktığınızda şarj yüzdesi %5’ten %10 gibi yükselme yapıyorsa, 2 yıldan daha fazla süredir değiştirmediyseniz batarya değiştirmeniz de fayda var.

Bu işlem için ilk temin etmeniz gerekenleri yukarı da resim olarak verdim. Yine de belirtmek gerekirse, ilk olarak Samsung Galaxy S6 G920 bataryası, tornavida tamir seti, güçlü bir vantuz ve arka kapağın kırılmasına karşı yedek arka kapak alabilirsiniz. İşleme geçmeden telefonu kesinlikle kapatmayı unutmayın, sim kart yuvasını yerinden çıkarın. Eliniz yatkın değil veya tecrübeniz yoksa servise yada telefon tamircisine gitmeniz daha iyi olacaktır.

İlk olarak arka kapağı sıcak hava tabancası yardımı ile aşırı sıcak olmayacak şekilde çerçeve kısımlarından 1-2 dakika ısıtıyoruz.

Sonra güçlü vantuzu arka kapağa yapıştırarak dikkatlice arka kapağı çekiyoruz ve araya plastik tamir penayı sokup kapağın her yeriniz gezdiriyoruz.

Bu işlemi tüm kapak çevresine uygulayınca kapak çıkacaktır.

Sırada ekranı ve kasayı tutan vidaları sökmek var. Bu iş için güzel bir yıldız tornavida kullanmanızı öneririm.

Vidaları söktükten sonra aynı ısıtma işlemini ekranın kenarları ve kasanın kenarlarına uyguluyoruz. Bu işlemden önce kesinlikle sim kartı yuvasını yerinden çıkarınız. Yine vantuzu ön cama yapıştırıp ekranı kasadan ayırıyoruz.

Batarya konnektörünü plastik bir aparatla yerinden sökünüz.

 

Yine pena yardımı ile bataryayı yapıştığı yerden kaldırarak yeni bataryayı takıp tüm işlemlerin tersini uygulayarak yeni bir bataryaya sahip olabilirsiniz.

 

Yeni bataryayı monte ettikten sonra telefonu toplamadan çalışıp çalışmadığınız bakmanızı tavsiye ederim. Ondan sonra vidaları takıp toplamanız da yarar var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir