GoPro Hero 6 Black Edition Aksiyon Kamerası Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

GoPro Hero 6 Black Edition Aksiyon Kamerası Özellikleri

Aksiyon kamerası üretici şirketlerinin arasında ilk sırada olan GoPro yeni aksiyon kamerasını görücüye çıkardı. Son zamanlarda aksiyon kameralarının oldukça popüler olduğunu söylemek mümkün, durum bu şekilde olunca üreticiler de hızlıca rekabet ediyorlar. Fakat bu rekabetin her zaman kazananı bence GoPro olacaktır. Zaten halk dilinde her aksiyon kameraya GoPro denildiğini duymuş olmasınız. Ama her aksiyon kamerası GoPro olamaz.

Genel itibari ile ürün tamamen su geçirmez özelliğe sahip, yanlış duymadınız herhangi bir korumaya kabına ihtiyaç olmadan 10 metre kadar suyun altında su geçirmiyor. Bu durum 2 inç boyutundaki LCD dokunmatik ekran ile birleşince oldukça keyifli bir durum olduğunu söylemek mümkün. Önceki ve bu modelinde gelen dahili ekran ve dokunmatik özelliği GoPro aksiyon kamerasının kompakt dijital kameralarının önüne geçmesi çok rahat olacaktır. Çünkü küçük ve cazip imkanlar sunuyor.

GoPro Hero 6 Black bir önceki versiyonuna göre 2 kat daha hızlı performans sunuyor. Bu gücünü uzun zaman çalışmanın sonuçlarında ortaya çıkan yeni teknoloji işlemcisinden alıyor. Öyle ki kamera 4K 60FPS ve 1080P 240FPS kayıt yapabiliyor. Bu saniyedeki kare hızları sayesinde ağır çekim görüntülerinde inanılmaz işler ortaya koyuyor. Aynı zamanda görüntülerin stabil olması açıcısından dijital görüntü sabitleme özelliği var. Cihazdaki fotoğraf ve video görüntülerine eskisinden daha hızlı ulaşmak için 5 GHz hızında çalışan wifi cihaza entegre edilmiş böylece akıllı telefonlara daha hızlı anlık görüntü ve dosya paylaşma imkanı veriyor.

 

12 MP  geniş açılı lense sahip GoPro Hero 6 Black bir önceki versiyonuna göre geliştirilmiş düşük ışık olan ortamlarda daha iyi görüntüleme sağlıyor. Ambarella işlemci kullanılan önceki modellerinin dışında yeni işlemcisi GP1 sayesinde aksiyon kameralarında ilk olarak 4K görüntüyü saniyede 60 kare olarak kayıt yapabiliyor. Bu özelliklerin birde GoPro Karma drone ile birleştiğini düşünürsek ortaya efsane görüntüler çıkacaktır.

Dokunmatik ekranı sayesinde dijital zoom yapmanın oldukça kolay olduğunu söylemek mümkün, aynı zamanda sesli kontrol ve çekimlerden sonra düzenleme seçenekleri mevcut. Yurt dışında tanıtım ile aynı anda satışa çıkan GoPro Hero 6 Black şimdilik Türkiye’de yok. Satış fiyatı kendi sitesinde 570 Dolar olan aksiyon kamerası Türk Lirası ile 2000 TL civarında bir fiyata denk geliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir