Android Whatsapp Üzerinden Arama Özelliği Aktif Edildi

Neredeyse en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp son zamanlar üzerinde çalıştığı ve aktif hale getirdiği özellik şuandan itibaren ülkemizde de kullanılmaya başlamış bulunuyor. Özelliği kullanmak normal arama yapmak kadar basit, konuşma penceresinin sağ üst köşesinde bulunan ahize simgesine dokunarak istediğin kişi ile Whatsapp arama görüşme özelliği sayesinde görüşmeler yapabilirsiniz.

Whatsapp bilindiği üzere wireless veya mobil veri aracılığı ile internet üzerinden görüşmeyi sağlıyor. Bu özelliği kullacaksanız sağlıkli internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Kötü internet bağlantısı sesinizin karşıya geç yada kesintili gitmesine sebep olur. Bu yüzden bağlantı hızınız ve durumunuz bu durumda iyi olması şart.

Yeni çağrı oluşturmanın bir diğer yolu ise yukarıdaki resimdeki gibi çağrılar ekranında ike sağ üst köşede bulunan artılı ahize kısmına dokunup ardından aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz arama yapmak için yeterli oluyor.

Yenilikle Whatsapp arama ekranı çağrılar, sohbetler ve kişiler sekmelerinden oluşuyor. çağrılar sekmesinde son aradığınız kişi isminin yanındaki saat simgesinden arama bilgisine ulaşabilirsiniz. Arama geçmişinide yine bilgi erkanından silebilir, gerekirse sohbet ekranına geçebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Cok iyi herkese tavsiye ediyorumm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir