Telefonlarda Düşük Şarj ile Fotoğraf Çekmek
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Telefonlarda Düşük Şarj ile Fotoğraf Çekmek

Akıllı telefonların artık hayatımıza tamamen oturmasıyla her işimizi telefonla halleder olmaya başladık, zaten teknoloji de bunu gerektiriyor. Güzel bir akıllı telefona sahip olanlar kamera konusunda ayrıca bir makineye çok ihtiyaçları yok. Artık telefonlarda 13 mp geride kalmaya başılıyor 16 mp, 20 mp gibi değerler cihazlara entegre edilmeye başladı. Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmek artık akıllı telefonlar ile uzak değil.
Derseniz ki bir DSLR fotoğraf makinesinin yerini tutmaz, tabiki de hiç bir zaman profesyonel olarak asıl işini eri olan cihazları geçmeleri şuan mümkün görülmüyor. Belki mümkündür ama bunu şimdiden yapmak ileri teknolojiyi zorlaştırabilir o yüzden bildiğimiz her telefon markası ince bir çizgiyle gelişiyor.

Akıllı telefonlarda şarj cidden büyük bir problem, bir günün sonunu getiren cihaz sayısı çok azdır diye tahmin ediyorum. Her ne kadar kullanıma bağlı olsa da şuan tüm hayat telefonlar üzerine kurulmaya başlanmışken çıkarması oldukça zor. Eğer telefonunuzun şarjı azken fotoğraf çekme ihtiyacınız olursa ne yapacaksınız. Normal kamera uygulamasına girdiniz, karşınızda düşük batarya seviyesinden dolayı uyarı ile karşılaşıyorsunuz ve fotoğraf çekemiyorsunuz.telefonlarda düşük şarjla fotoğraf çekmek

Evet böyle bir anla ben karşılaştım, sonrasında bunu paylaşmak güzel olur diye düşündüm. Bilgi paylaştıkça çoğalır, belki kimimiz için basit olabilir fakat o an aklınıza gelmeyen düşünceler de vardır. Güzel bir anı fotoğraflamak istediniz fakat şarjınız buna izin vermiyor. Bu durum sinir bozabilir, ama gerçekten bozmaya gerek yok. Çoğumuzun telefonunda instagram uygulaması yüklüdür, böyle şarj olmadığında en basit yol hemen instagram ile fotoğraf çekmek olabilir. Eğer instagram kullanmıyorsanız harici olarak FXcamera gibi filtresiz bir programla da çekebilirsiniz. Haricinde Retrica da şarj azken fotoğraf çekmeye için veriyor fakat filtre kullandığından dolayı doğal bir fotoğraf çekmenin en basit yolu varsa instagram ile yoksa harici bir program yardımıyla olabilir. Instagram ile çekil her fotoğraf default olarak galeriye kaydediliyor, şarjın az olduğu zamanlarda bence kurtarıcı bir yöntem. Böyle püf noktalarda yazılarımıza devam ederiz inşallah..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir