Sony Xperia Tipo İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Sony Xperia Tipo İnceleme ve Teknik Özellikleri

Xperia serisinin önde gelenlerinden biri olan Sony Xperia Tipo küçük tasarımı ile dikkat çekiyor. Telefon hafif ve cepte taşınabilir düzeyde küçük bir cihaz. Tasarımda yapılan kenarların yuvarlatılmış hali gayet başarılı olmuş, cepte rahat taşımayı kolaylaştıran bu tasarım elde tutulması açısından biraz zorluk yaşatabilir. Onun haricinde alt kısımda ufak bir kıvrım bulunuyor farklı bir görünüm yakalanmış.

3.2 inç ekran kullanan Sony Xperia Tipo bu ekranıyla 256 bin renk sağlayabiliyor. Ekran çözünürlüğü ise 320×480 piksel değerlerinde, böylece piksel başına 180 ppi yoğunluk düşüyor. Ekran yüzü ise çizilmelere karşı dayanıklı olarak üretilmiş, düşme gibi ufak olaylarda kasası küçük sıyrıklar alabilir ama ekranı o kadar korumasız değil.

Sony Xperia Tipo üzerinde Qualcomm 800 MHz’lik Cortex-A5 tek çekirdekli işlemci bulunuyor, Adreno 200 grafik işlemcisi ile ekrana ışığını yansıtan telefon 512 MB ram kullanıyor. Barındırdığı donanımlarla her ne kadar zayıf gibi gözükse de kendi zamanının iyi telefonlarından biri olmayı hak eden bir cihaz.

sony-xperia-tipo

3.15 megapiksel kamerası bulunan model bu kamera ile 2048×1536 piksek çözünürlüğünde başarılı fotoğraflar yakalayabilir. 4x yakınlaştırma özelliği bulunan telefonun ikinci kamerası bulunmuyor. Unutmadan belirtelim kamerası flaş ile desteklenmemiş durumda.
Dahili hafızası 3 GB kadar olan cihaz, micro sd kart desteği sayesinde 32 GB gibi yüksel bir alana ulaşıyor.

İşletim sistemi olarak Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ile kullanıcın eline geçen telefonun Jelly Bean güncellemesi alması beklenmiyor. Faket ICS üzerinden destekleneceği belirtildi.
1500 mAh bataryası bulunan cihaz 470 saate kadar bekleme, 5 saate kadar konuşma imkanı veriyor. Son olarak 99g olan Sony Xperia Tipo 103 x 57 x 13 mm ölçülerinde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir