Samsung Galaxy S3 Mini İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S3 Mini İnceleme ve Teknik Özellikleri

Samsung üretimlerinde mini versiyonlara da yer vermeye başladı, bunlardan ilki ise Galaxy S III Mini oldu.Üst versiyonu olan Galaxy S III ile benzer tasarımda olan bu model kullanıcıların bir alt boyutta rahat kullanımı için ergonomik olarak tasarlanmış.Dış yüzeysel tasarımı ile tamamen Galaxy S III’ün minik hali olarak biliniyor.

Galaxy S III Mini, 4 inç boyutunda Süper AMOLED Ekran ile kullanıcıyı karşılıyor ve daha rahat bir kullanım söz konusu oluyor. 16 Milyon renk ve 480×800 çözünürlüğü sayesinde Süper AMOLED ekranla gerçeklik kalitesinde canlılık hissi veriyor. Fakat bu cihazda Gorilla Glass koruması bulunmuyor.

ARM Cortex A9 tabanlı 1 GHz’lik Çift Çekirdekli işlemci tercih edilen cihaz uygulamalarda gayet başarılı bir performans sunuyor.Diğer yandan 1 GB Ram arabellek sayesinde işlemciye destek sağlanmış. 8 GB dahili hafızasının yanında Micro SD kart ilavesiyle depolama alanınızı genişletmek mümkün.

samsung galaxy s3 mini i8910

Samsung Galaxy S III Mini, Anroid 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile son zamanlarda geliştirilen TouchWiz Nature arayüzünü kullanıyor. Kamera özelliklerini incelediğimizdeyse karşımıza 5 Megapiksel değerinde yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çekebilen, Led flaş ve otomatik odaklamalı ana kamera 720p HD kayıt yapabiliyor. Ayrıca VGA olarak görüntü sağlayabilen ikincil kamerası ön kısma konumlandırılmış. Kendi ibaresinde olduğu gibi Galaxy S III Mini’de donanımsal olarak bir takım küçülmeler görülüyor.

Galaxy S III Mini, NFC dahil birçok kablosuz ağ teknolojilerini üzerinde barındırıyor. Boyut olarak 121,6 X 63 X 9,9 mm ölçülerinde olan model, 1500 mAh’lik piliyle birlikte 120g ağırlında. Akıllı uyarı sistemi sayesinde siz telefon yanınızda olmadığı zamanlarda neler olup bittiğini yaklaştığınız hissettiğinde sizi uyarıyor. Bir diğer güzel özelliği ise mesajlaştığınız kişiyi arama isterseniz Galaxy S III Mini’yi kulağınıza götürmeniz yeterli oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir