Samsung Galaxy Mega 6.3 İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Mega 6.3 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Bu yazımda sizlere Samsung şirketinin piyasaya sürmüş olduğu adın da taşıdı gibi Mega ekranlı bir telefondan söz edeceğim.

Galaxy Mega 6.3, büyük ve geniş ekran kullanıcılarının ihtiyaçlarını yeterince karşılayabilecek düzeyde ve özel olarak üretilmiş arayüz birimiyle geliyor.6.3 inç ekran büyüklüğü, tablet kullanıcılarını kendine çekebilecek boyutta olması en belirgin yanı.Çünkü sadece büyük ekranıyla tabletlere yakın değil, diğer çağrı ve gsm özellikleriyle aynı zamanda bir akıllı telefon.

galaxymega6.3

Süper Clear LCD ekran donanımı 1280×720 HD çözünürlüğü ile mega boyutlu ekranından gözlerinizi alamayacaksınız.

Samsung’un ARM Cortex A15 türü Çift Çekirdekli işlemcisinin kullanıldığı cihaz 1.7 GHZ işlemci hızına sahip, 1.5 GB ram ara birimi ile donanımını tamamlayan Galaxy Mega 6.3 depolama alanı başlangıç olarak 8 GB kapasitede.Grafik işlemcisi olarak ise Mali-T604 kullanılmıştır.Tüm özellikleri taşıyan bu akıllı telefon 199 gram ağırlığıda.

Samsung, Galaxy Mega 6.3 modelinde 1.9 Megapiksek ön kamera ve 8 Megapiksel Led Flaş destekli ana kamera kullanılıyor.Aynı zaman ana kamera ile Full HD video kaydı yapılabiliyor.

galaxymega

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelen cihaz Galaxy S4‘teki çoğu özelliği üzerinde barındırıyor.3200 mAh standart bataryası, NFC, Bluetooth 4, DLNA, KIES Air ve HDMI 2 gibi özelliklerinde barındırmakta.

Micro SD ile 64 GB kadar yükseltilebilir hafıza ve Full HD (1080p) video oynatabiliyor.

Galaxy Mega 6.3, büyük ekran kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşıyalacak gibi görünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir