Samsung Galaxy Ace 2 I8160 İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Ace 2, bir önceki versiyonu olan Galaxy Ace’dan neredeyse bir yıl sonra piyasaya sürüldü. Aynı şekilde benzer tasarımı ve özellikleri olan model tabi ki önceki versiyonundan geri kalmayarak daha üstün durumu gelmiş. Samsung seri üretim konusunda o kadar hızlı ki her ay yeni bir telefonunu görmek mümkün, bu başarının sırrı bir hayli büyük olmalı. Dünyadaki diğer markalara fark açan şirket hep ileri adım atıyor ve kullanıcı beklentilerini boşa çıkarmıyor.

Bu cihaz da 3.8 inç PLS TFT kapasitif dokunmatik ekran kullanılmış, 480×800 piksel çözünürlük sağlayan ekran 16 Milyon renk veriyor ve piksel başına 246 ppi yoğunluk düşüyor. Fakat söylemek gerekirse önceki modelinde kullanılan Corning Gorilla Glass ekran koruma teknolojisi bu yeni versiyonda kullanılmamış. Bu kullanım sırasında olabilecek kazalar ve çantada taşımada oluşabilecek küçük çizikler için bile kötü bir durum.

Samsung Galaxy Ace 2 I8160

Çift çekirdek teknoloji mimarisi kullanılan modelin işlemcisi 800 MHz hızında, bunun yanında 768 MB ram kullanan cihaz performans açısından iyi bir düzeye getirilmiş görünüyor. Mali 400 ekran işlemcisi kullanan model özellikle oyunlarda kendini hissettirecek gibi görünüyor. Küçük güçte olan işlemci iki çekirdeğine bölünen hızı sayesinde ısınma problemi yaratmayacaktır.

Samsung Galaxy Ace 2, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi kullanıyor. Başlangıçta kullanıcıyı bu versiyonla karşılayan cihaz gelen 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi ile kullanıcıların bakış açısını değiştirecek. Çünkü Jelly Bean tamamen farklı bir arayüz içeriyor. Kullanıcıları sevindiren bu güncellemeyi yüklediğinizde arayüze biraz yabancılık çekebilirsiniz ama sonrasından hoş bir hal alacaktır.

5 Megapiksel otomatik odaklı ve led flaşlı ana kamera tercih edilmiş model, 2592×1944 piksel çözünürlükte fotoğraflar çekiyor 720p değerinde ise video kaydı yapabiliyor. İkinci ön kameraya yer verilmiş cihaz VGA megapiksel ön kamera kullanıyor. 4 GB dahili hafıza alanına sahip Samsung Galaxy Ace 2 micro sd desteği sayesinde 32 GB alana kadar genişleyebiliyor. 1500 mAh batarya kullanan cihaz 670 saat bekleme 16 saate kadar konuşma süresi imkanı veriyor. 118.3×62.2×10.5 mm boyutlarında olan model 122 gram ağırlığında.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir