Iron Force – Online Tank Savaş Oyunu
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Iron Force – Online Tank Savaş Oyunu

Bu sefer makalelerdeki kategoriyi genişleterek oyunlara da geçmek istedim. Boş zamanlarımda Google Play Store‘a girerek oynanabilecek güzel oyunlara bakarım. Zaten Play Store üzerindeki yorumlara baktığınızda tam bir fikir edinmiş oluyorsunuz. Eğer oyun gerçekten güzelse zaten herkes, “çok güzel oyun, bayıldım, harika, kesin yükleyin, oynadığım en güzel oyun” diye yorumlarlar.

Bende yine böyle girmiş oyun bakarken Iron Force oyununu gördüm, girdim bir görsellere baktım sonra yorumları inceledim falan herkesin olumlu yorum yaptığını görünce tabi yükle demek işten bile olmuyor. Zaten iş yerinde wifi alandı öyle geniş ki hiç sorun olmuyor, tabi indoor ve outdoor cihazların hepsini biz monte edince nerede wifi var nerede yok biliyoruz. :)
Zaten hoşuma gitmezse de siliyorum olan yine yükleme deneme evresinde giden şarja oluyor. Neyse oyunu yükledim, giriş yapıyorum bağlantı kurulamadı hatası verdi. Hemen akla ilk gelen iş yerinde her yere açık olmayan portlardan kaynaklı olduğu. Haliyle oyun online oynandığı için sansür olamayan bir internet bağlantısı gerektiriyor. Mobil veri bağlantısı açarak oyunda bir kaç deneme yaptım grafikler, gerçeklik açısından oldukça güzel. Fakat kendi 3G bağlantısı ile oynandığında tabi şarjı su gibi götürüyor. İş çıkısı eve gelince hemen wifi ile oynamaya devam ettim oldukça sürükleyici bir boyut aldı.iron force - tank oyunu oynaAldığım ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi kendi bireysel bulunduğum ligde geçtiğimiz haftayı birinci olarak tamamladım. “Günahkar” nickini tank savaş oyunu olduğu için kullandım, ayrıca bir anlamı yoktur. Ekranın üstünde gördüğünüz gibi bir damacana var, o gösterge tank yakıtının seviyesini gösteriyor. Başlangıçta 10 seviyeli bir yakıt deposu var, her oyuna girişte 3 seviye düşüyor ve 10 dakikada bir seviye doluyor. LVL aldıkça farklı haritalarda savaşma durumu oluyor, ayrıca tankı geliştirebiliyorsunuz. Geliştirmeler arasında Namlu, Kule, Motor, Zırh ve Paletler bulunuyor. Ayrıca çıkartma ve kalıp alarak tanka vuruş, hız, zırh ve atış hızı gibi özellikler kazandırabiliyorsunuz. Geliştirmelerde namlu atış hızını, kule vuruş gücünü, motor hareket hızını, zırh savunmayı, paletler hem hareketi hemde savunmayı etkiliyor. Elmas ile saatlik ve günlük olarak çıkartma ve kalıp alabiliyorsunuz. Para ve elmas ile yeni tanklar alıp daha da gelişmiş araçlara sahip olabiliyorsunuz. Listede görünen yıldızlar sizin sıralamanızı etkiliyor, oyun içinde her tank yok edişinizde kazanıyorsunuz. Ayrıca ekstradan onur listesinden hediyeler kazanıyorsunuz.
iron force tank savaş oyunu kalıplarOyun içinde hareket ekranın sol altında bulunan joystick yardımı ile yapılıyor, sağ kısımda ise ateş etme, yakınlaştırma (+4 LVL de açılıyor) mayın bırakma ve nitro bulunuyor. Oyun alanına paraşütlerle nitro, atış hızı, vuruş gücü, mayın ve sağlık gibi materyaller bırakılıyor bunlardan ihtiyacınız olanı üzerine sürerek alabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda lejyon sistemide bulunuyor, istediğiniz boş yeri olan lejyona katılma isteği gönderebilirsiniz. Oyun içinde her tank yok etmede para, başarı yıldızı ve elmas gibi bunların üçünden birinin düşme şansı var. Joystick biraz kullanmayı zorlaştırabiliyor ama zamanla oyun zevkli bir hal alınca can sıkıcı durumu geçiyor. Mümkün olduğunca canı azalmış tanklara ateş edinki son vuruşu siz yapıp başarı elde edin. Unutmadan her takın üzerindeki kırmızı şerit onları canı, aynı zamanda ekranın sol üstünde görününde kendi canınızı gösteriyor. Iron Force oldukça güzel bir oyun tavsiye ederim, herkese iyi eğlenceler :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Bendede bağlantı kurulamadı hatası verip duruyor. Ancak mobil internetimden kaynaklı yapıyor. Bugün oldu bu önceki günlerde hiçbir sorun yoktu. Nadıl düzelteceğim yardım edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir