Samsung Galaxy S4 İnceleme ve Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S4 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Uzun zamandır beklenen ve haberleri sızdırılan Samsung Galaxy S4 ilk olarak New York’ta görücüye çıktı.Bu yazımızda belli özellikleriyle yeni akıllı telefonu inceleyeceğiz.Türkiye’de 26 Nisan’da satışa sunulacak telefon çoğu kişi heyecanla bekliyordu.

Başlangıçta cihazın fiziki boyutlarında söz edelim.136.6 x 69.8 x 7.9 ölçülerine sahip cihaz 7.9mm inceliğiyle dikkat çekiyor.Öyle ki neredeyse Samsung Galaxy S3 ile arasında 1 mm’lik fark bulunuyor.Göze büyük görünse de cihaz tasarım olarak oldukça ince ve zarif bir mimariye sahip.Bu boyutlarıyla Galaxy S4 sadece 130 gr ağırlığında, lansmanına ve donanımlarına  göre hafif üretilmiş.

samsunggalaxys4

 

5,0 İnç Full HD Super AMOLED Dokunmatik Ekran Boyutu büyük ekran kullanıcılarını sevindirecek ve memnun edecek derece teknolojiyle donatılmış olan Galaxy S4, 1080p çözünürlüğünde Full HD görüntü izleme imkanı sunuyor.

Cihazda öne çıkan önemli,  güzel ve yenilikçi özelliklerden bir diğeri ise Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunuyor olması.

Android’in en son versiyonu olan 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle kullanıcıyı karşılayacak olan cihaz, TouchWiz arayüzünü kullanacak.

Android4.2.2JellyBean

Samsung Galaxy S4’ün diğer merakla beklenen teknolojisi ise donanım birimleri, bu konuda kullanıcıları tatmin edecek derecede yüksek bir teknolojisi sunan Samsung birbirinden bağımsız iki ayrı işlemciyle uygulamaların sorunsuz bir şekilde hakkından gelecek.

Peki nedir bu özelllikler; Exynos 5410Yonga Setini kullan cihaz bunun ardında iki işlemci taşıyor.İnanılmaz ama bu telefon toplamda tam 8 çekirdek teknolojisi kullanıyor.ARM işlemci mimarisini kullanan Samsung, Cortex-A15 1.6 GHz 4 çekirdekli ve Cortex-A7 1.2 GHz 4 çekirdekli çift işlemci teknolojisiy donatılmış bu akıllı telefon toplamda 8 çekirdekli bir işlemciye ulaşıyor.Birbirinden ayrı çalışarak enerji tüketimini alt seviyeye indirmeyi planlayan Samsung amacında başarılı gibi görünüyor.

Konu bir hayli yüksek frekanlara sahip işlemciler olunca iyi bir ara bellek kullanmak gerekecektir, Samsung bunu Galaxy S4’e uygulayarak 2 GB Ram Bellek kullanmış.

galaxys4

Samsung Galaxy S4’ün üzerinde kullanılan ana kamera flaşlı 13 MP değerinde, rakiplerine fark yaratacak şekilde ve bu iki kamerayla bütünleşecek oldukça zengin uygulamalarda sizi bekliyor.

Depolama olarak 16, 32 ve 64 GB şeklinde üç seçenek mevcut, ayrıca micro sd hafıza kartı desteğide bulunuyor.Son olarak ise 2600 mAh değerinde kullanılmış.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir