Samsung Galaxy Note 4 Sızan Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Note 4 Sızan Özellikleri

Hızla gelişen telefon piyasasına yetişmek o kadar zor ki, teknoloji artık kendi kendini aşmış durumda gibi görünüyor. Özellikle Samsung şirketi kendi içinde çok farklı boyutlara ulaşan cihazları ile piyasanın dikkatini üzerine çekiyor. Hızlı model geliştirme ile kendinden söz ettiren şirket yeni bir modeli piyasaya sürmek için hazırlandığı bazı haberlerde yer alıyor. Aynı segmentte üretilecek gibi görülen bu model Samsung Galaxy Note 4 olarak sızdı.

Görünüm ve tasarım olarak Samsung Galaxy Note 3’e benzeyeceği söylenen cihazın sızdırılan bazı özelliklerini sizlere iletiyoruz. Verilen bilgiler kesin olmamakla birlikte, gelecek telefon hakkında bir tasarı oluşturmak için yeterli görünüyor. 2014 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen cihazın bazı belli başlı özelliklerini sizler için sızan haberlerden derledik.

İlk olarak cihazın boyutları hakkında bir haber olmasada ekran büyüklüğü 5.7 inç olarak sızdı. Buna orantılı olarak oluşacak boyutları tahmin etmek çok zor değil. Yeni sürülecek telefonun ekranına göre kendiniz için uygun olup olmadığını kafanızda tasarlamanız açısından boyut için önemli bir bilgi. Samsung Galaxy Note 4 iki ayrı çesit olarak çıkabilir, bunun nedeni ise yeni ekran teknolojisi olan Curved kavisli ekran ve düz ekranla oluşacak modellerden söz ediliyor. Curved erkan teknolojisi ile Samsung şirketinin fuarda bu özellikte ekrana sahip telefonla herkesi etkilemek istediği bir diğer bilgiler arasında yer alıyor.
Super AMOLED erkana sahip olacak cihazın ekran çözünürlüğü 1440 x 2560 piksel değerleri arasında yer alacak. Böylece gerçek görüntü kalitesini yakalayacak bir ekrana sahip olacak gibi görülen modelin ekranında piksel başına 515 ppi gibi oldukça yükse bir değer düşüyor. Bu özellikte bir ekran kullanıcı açısından gerçek görüntü kalitesi demek. Galaxy Note 3 ‘e göre ekran çözünürlüğü ve ppi değeri fazlasıyla fark ettirecek. 1080 x 1920 piksel çözünürlük  ve 386 ppi değere sahip Samsung Galaxy Note 3 yeni modelinden ekran olarak bir hayli geride bırakılacak.

Depolama alanı olarak 16 / 32 / 64 GB gibi dahili belleği olacak yeni cihazın bellek seçeneklerine göre fiyatıda her modelde olduğu gibi farklı olacaktır. Fakat 128 GB sd kart desteği sayesinde bu fiyat farkını es geçenler olabilir. Yeni modelin işlemci ve ekran kartı bilgileri sızmadı ama yine 4 çekirdekli bir işlemciyle ve 2 Ghz üzeride işlemciye sahip olabilir. Çünkü sızan bilgiler arasında ram 4 GB kullanacağı hakkında detaylara girilmiş. Piyasada 4 GB ram olan cihaz yok, bu yönden ilk olacağa benziyor o yüzden işlemci ram ile orantılı olarak yüksek tutulabilir.

Android 4.4.3 (KitKat) işletim sistemi olacağı diğer bilgiler arasında, böyle bir modelin en gelişmiş sistem ile gelmesi çok doğal görülecektir. Hatta piyasaya çıkana kadar yeni bir geliştirme yapılırsa o işletim sistemiyle çıkağını düşünüyoruz.
16 MP boyutunda ana kamerası olacak cihazın resim boyutları ise 3456 x 4608 piksel çözünürlüğünde olacak, aynı zamanda 2160p  30fps, 1080p 60fps video çekebilecek arka kamerası ile birlikte aynı anda çekim yapabilecek 2 MP ön kamerası bulunuyor. Cihazın bataryası ve şarj süresi ile ilgili henüz bir bilgi ortaya çıkmadı ilerleyen günlerde yeni duyulan özelliklerini sizlere ileteceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Samsung gene özellikleri döşemiş. Keşke birazda sağlamlık katsa telefonlarına :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir