LG G4 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Bir amiral gemi daha akıllı cep telefonu camiasını katılmaya hazır gibir görülüyor ve piyasaya sürülmeyi bekliyor. Bazı alışveriş mağazaları bu akıllı telefonun şimdiden ön siparişlerini almaya başladırlar bile. Akıllı telefon tutkunları için önden yer ayırma fırsatı oldukça değerlendirilesi görünüyor. LG telefon piyasısında kollarını git gide sıvamaya başlıyor ve güzel işler çıkarmayı oldukça hedeflemiş görülüyor. LG G4 için amiral gemi kavramı uzak değil çünkü teknik özellikleri sayesinde oldukça iyi bir model olacağı şimdiden gözelenebiliyor.

 Tasarım olarak önceki serilerinden farklı pek yanı yok bu düzende LG çizgisini korumaya devam ediyor. Farklı olarak bir birinden ayrı arka kapak tasarımları mevcut, istediğiniz renge göre kapağı değiştiriyorsunuz yani arka kapak çıkabiliyor. Böylece yedek bir batarya bulundurmanız halinde şarjı dolu olan ile değiltirerek şarj sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Arka kapaklarda kullanılan yüzey deri kaplama tarzında olduğu için farklı bir dokunuş sağlayacaktır. Cihazın ön kısmındaki renk tek olduğundan birinci sınıf arka kapaklar sayesinde bunu amorti etmeyi hedeflemiş.LG G4 LGH815TR Removable 3,000mAh Battery

LG G4 ‘ün en can alıcı noktlarından birisi kuşkusuz olarak gelişmiş bir sensöre sahip olan kamerası olacaktır. Geliştirilen yeni kamera yapısı ile oldukça başarılı fotoğraflar ve videolar oluşturabilen cihaz bu yönü sayesinde rakiplerinden biraz daha öne çıkıyor. 16 MP kamera ile gelen cihazın F 1/2.6 arasında genişliğe sahip kamera sensörü bulunuyor. 5312 x 2988 çözünürlükte fotoğraf ve 2160p videolar ile 4K kalitesine ulaşmış. Böylece profesyonel bir fotoğraf makinasından kalır yanı olamayan kamerası ile düşük ışıkta bile net ve ayrıntıları yakalayan fotoğrafları led flaş destekli de çekmek mümkün. Dahası da var, son zamanlarda akıllı telefonlar için selfie üzerine ön kameralar geliştirilmeye devam ederken, LG G4 için bu durum atlanmamış. Cihazın ön kamerası da 8 MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar ve 1080p çözünürlükte videolar çekmek için tasarlanmış.LG G4 LGH815TR F1.8 Lens 16MP

5.5 inç QHD IPS Quantum 1440 x 2560 piksel ekran çözünürlüğü ile gün ışığında bile gerçekçi ve canlı görüntüler almak için yerinde bir kullanım olmuş.  Ayrıca LG ‘ye özel bir bir teknolojiyle pürüzsüz dokunuşlara tepkime oranı oldukça düşür gibi görülüyor. Ekranda piksel başına düşen ppi değeri ise 538 olduğu görülüyor, bu seyede görüntülerin netliği ve gerçekli bir o kadar daha artmış oluyor. Ekranı korumak Corning Gorilla Glass 3 teknolojisine bırakılmış, fakat diğer bir çok cihazda bulunan parmak izi okuyucu ve suya dayanıklılık durumu bu modelde yer almıyor.

Başlangıçta Android 5.1 Lollipop ile gelen cihazda ayrıca LG Optimus UX 4.0 UI arayüzünü kullanan şirket Android’in alışılmış arayüzünden farklı olarak bir tasarım oluşturmuş. Böylece hem kullanım kolaylığı sağlayarak kullanıcı odaklı olduğu gözleniyor, hemde alışılmışın dışında bir çizgi olduğunun farkına varılıyor. Snapdragon 808 kullanılan modelde aynı entegrede iki farkılı işlem kabileyetine sahip performans odaklı işlemci bulunuyor. İçersinde çift çekirdekli 1.82 GHz Cortex-A57 ve dört çekirdekli 1.44 GHz Cortex-A53 entegre işlemci performans yeterliliği durumuna göre farklı yüklerde çalışabiliyor. QHD görüntüyü destekleyen Adreno 418 grafik işlemcisi ekrana gerçek görüntüyü sunmakta kullanılıyor. Cihazda 3 GB ram yer alıyor, böylece 32 GB dahili depolama alanı ve işlemci arasında dar boğaz olmayarak işlem yapmada rahat bir nefes almasını sağlıyor. Ayrıca cihazın depolama alanı microSD kart desteği sayesinde 128 GB alan kadar genişletilebilir. LG G4 ‘ün enerjisini ise 3000 mAh değerindeki değiştirebilir aynı zamanda da kablosuz şarj destekli bataryası karşılıyor. Telefonun boyutları 148.9 x 76.1 x 6.3 – 9.8 mm şeklinde yani kenarları diğer serilerinde olduğu gibi ince orta kısmı daha kalın bir yapıda kavisli şekilde, ağırlığı ise 155 gram.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir