İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. Samsung Galaxy Note İnceleme ve Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note İnceleme ve Teknik Özellikleri


Samsung’un geniş ekranıyla telefon piyasasına sürdüğü ilk telefon olmasıyla beraber 5.3 inç HD Super Amoled ekrana sahiptir, ayrıca 1280×800 çözünürlüğündedir.Büyüklüğüyle dikkat çeken Samsung Galaxy Note bütçesine göre her kesime hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.E-mail kontrolünde, internet üzerinde sörflerde ve sosyal ağlarda olan kolay kullanım sağlaması da ekran büyüklüğünün payı oldukça yüksek.

samsunggalaxynote

Hazır donanımdan başlamışken işlemciyle devam edelim, Samsung bu modelinde 1.4 GHz Çift Çekirdek İşlemci mimarisine yer vermiş.Tercihen iyi, zamanın da iyi bir işlemcisini kullanmakta olan cihaz uygulamalarda performans gösterecek bir donanıma sahip.

Telefon arka üst kısıma ortalanıp Led Flash ile desteklen 8 Megapiksel kamerayla 1080p Full HD video çekimleri yapıp, oynatabiliyor.

galaxynotekamera

16 GB ana bellek ile desteklenen cihazın hafızası 32 GB’a kadar yükseltilebilmekte.Full dokunmatik ekran olmasıyla birlikte kalem ilede kullanma alternatifiniz mevcut.

Bu geniş yüzüyle size tüm gün hizmet sağlayabilmesi içinse üzeriden gelen tam olarak 2500 mAh batarya ise oldukça yüksek bir enerji kaynağı olarak Samsung Galaxy Note mimarisine tasarlanmış bulunmak ve bataryanızı istediğiniz zaman çıkarabilmeniz yada değiştirebilmeniz için arka kapağı çıkarılabilir şekilde.

galaxynotekalem

Bu 5.3 inçlik akıllı telefon şarşırılacak derecede hafif, sadece 178 gram ağırlında.Boyutları ise 146.85 x 82.95 x 9.65 mm şeklindedir.

galaxynoteboyut

Bağlantı olarak USB 2.0 ve Bluetooth 3.0 ile oldukça kullanılabilir hale getirilmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap