Gelişen teknolojiyle yüksek donanımlara sahip, büyük ekranlı çok özellikli akıllı telefonlar piyasaya tamamen hakim oldu diyebiliriz. Her yeni çıkan modelin ardından sonraki modelinin sözü geçmeye başlıyor, hızla gelişen özelliklere yetişmeye çalışan teknoloji tutkunları da zorlanıyor eminim. Eskiden bilgisayarda bulamadığımız özellikleri günümüz çağında her telefonda görmek mümkün. Bilgisayarın işlemcisi, belleği ve ekran kartı iyi olsun diye dikkat ederken şimdi yerini son teknoloji telefonlar aldı. 8 çekirdekli 2.4 GHz işlemcili, 8 GB bellekli telefonlara rastlamak mümkün. Bu teknoloji gelişiminde ki yarış durmaksızın ilerleyerek devam ediyor.

akilliceptelefonunedenisinir5

Akıllı cep telefonum neden ısınıyor?

Akıllı cep telefonunun ısınmasının nedeni aslında akıllı olmasından kaynaklanıyor, bunları sırayla yazımda ele alacağım.

Mobil veri açıyorum 3G ile internete bağlanıyorum, fakat telefonum çok ısınıyor. Neden?

Bunun nedeni mobil ağ üzerinden data trafiği, mobil veriyi açıp internette sörf yapmaya başladığınızda, facebookta dolaşmaya başladığınızda aynı zamanda whatsapp üzerinden yazışıp foursquare üzerinde yer bildirimi alışverişi yaptığınızda bu normal bir ısınma. Ne kadar çok mobil ağ üzerinde veri transferi olursa telefonunuz o kadar çok ısınacaktır. Yani siz mobil veri hizmetini aktif ettiğiniz andan itibaren ağ yoğun bir trafiğe girecek, facebook bildirimleri gelecek, whatsapptan yazılanlar gelecek, foursquare yer bildirimleri gelecek, mail bildirimleri gelecek. Kısacası internet üzerinden mobil veri alışverişi yapan her uygulama telefonun bir kat daha ağ trafiğini arttıracağı için o denli daha çok ısınacaktır. Wireless telefonun daha az ısınmasını sağlar, wifi olan yerlerden mümkün olduğu kadar kablosuz ağı kullanmayı tercih edin. Böylece şarjınız daha fazla gidecektir. Tüm bunlarla birlikte işlemci ve ram gibi donanımlar da yük altına girdiğin için bataryadan daha çok enerjiye ihtiyaç duyar ve batarya kısmı ile donanım kısmı da ısınır. Mobil veri hizmetinde şarjınız bu nedenlerden dolayı daha hızlı azalır.

Oyun oynarken telefonum neden çok ısınıyor?

Oyun oynamaya başladığınızda uygulamanın açılmasıyla hemen işlemci, ram ve ekran kartı kendini oyuna göre yormaya başlayacaktır. Özellikle ekran kartı oyunlarda çok ısınmaya sebep olur, bunun nedeni oyun içindeki grafik ve efektlerdir. Ne kadar gerçeğe yakın grafik ve efekt kullanılırsa ekran kartı o görüntüyü ekrana yansıtmak için daha fazla yorulduğundan telefon ısınır. Tüm bunlarla birlikte ihtiyacı olan enerji için bataryaya yüklenir böylece bataryada ısınan donanımla birlikte daha çok ısı ortaya çıkartır. Ayrıca belirtmek gerekirse bu oyun online olması gerekiyorsa, mobil veri ile oyunda online olmak yine ısınmaya, bununla birlikte şarjın azalmasına sebep olur. Oyunlarda online olmanız gerekiyorsa mevcutsa wifi ağını kullanın, mobil veri ile aynı anda oyun oynamak donanımların bataryaya düşman gibi bakmasıdır.

akilliceptelefonunedenisinir

Şarjdayken telefonum neden ısınıyor?

Şarjda olan telefon kendini toparlaması için dinlenmeye bırakılmış bir varlık gibidir. Eğer siz şarjdayken telefonla oyun oynar veya mobil veri üzerinden internete bağlanırsanız telefonunuz önceki sebeplerden daha hızlı ve daha çok ısınır. Bunun sebebi gerilim ile dolması için bırakılan bataryanın, dinlenmesine izin vermeden bataryayı tekrar tekrar yormak demektir. Aynı anda hep şarj olup hemde şarjın düşmesi telefonun ısınmasına neden olur. Bunun bir diğer sebebi ise telefon şarj olurken hiç bir şey yapmasanız bile enerjiyle yüklendiğinden zaten ısınmasıdır. Şarj olan her batarya ısınır, birde siz buna mobil veri veya oyunu eklerseniz donanımlarla birlikte tüm telefon aksamı ısınmaya başlar. Böyle durumlarda telefonun yeniden başlaması, açılıp kapanması gibi durumlar görülür.

Isınınca neden telefonum kapanıyor?

Eğer bir akıllı telefon kullanıcısıysanız, telefonunuzu akıllı kullanmalısınız. Isınan her elektronik parçanın ömrü azalır bunu da belirtmek isterim. Telefonda bir elektronik kart ve küçük çip entegrelerden oluşur. İşlemci, ram, ekran kartı, dahili bellek bunların hepsi birer entegredir. Aşırı ısınma gibi durumlarda akıllı telefonlar sistemsel olarak programlandıkları için telefona zarar gelmesin diye kendi kendine kapanabilirler.Aşırı ısınma aynı zamanda telefonların donma ve kasma durumunun daha kısa sürede ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü ısınmaya bağlı içindeki elektronik aksam zamanlar yorulur ve işlemini tam anlamıyla yerine getiremez.akilliceptelefonunedenisinir2

Özetle mobil veriyi kullanmadığınız zamanlarda kapatmanız, hem şarjınızın hemde telefonunuzun ömrünü uzatır. Kablosuz ağ akıllı cep telefonlarının dostudur, aynı zamanda şarj ömrünü de uzatır. Telefon şarjdayken oyun oynamaktan ve mobil veriyi kullanmaktan kaçının, böylece telefonunuzun sağlığını koruyun. Söylentilerde duymuşsunuzdur, telefonunuzu uçak modunda şarj ederseniz daha hızlı şarj olur. Bu söylentinin açıklaması, uçak modunda hat üzerinde bir sinyal alışverişi olmadığından bataryayı yormadan şarj olmasıdır. Bilirsiniz ki eskiden telefonlar kapatılıp şarj edilirdi, bu iki durum aynı yere çıkmaktadır.

Birde ekran parlaklığını dış ortam ışığına göre ayarlarsanız, şarj ömrünüz daha uzun olacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuştur, sorularınız varsa konu altında sorabilirsiniz. Sorularınız da lütfen telefon marka modelini yazarsanız daha rahat yardımcı olma şansım olur.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Cevabı Doğrula

Yorumlar(535)
  • gülizar
   gülizar 16 Eylül 2014

   ben samsung g s4 kullanıyorum benim telefonumda aşırı derece de ısınıyor ve batarya m orjinal değil ama aldığım yer 2 yıl garantisi var sıkıntı olmaz dedi daha önce kullandyım batarya orjınaldı şişme yaptı ve telefonum kapanıyordu şimdi kapanmıyor ama çok ısınıyor telefonumla arza olabilir mi yoksa bu normal mi?

   • Admin
    Admin 21 Eylül 2014

    Merhaba Gülizar Hanım,

    Bende kısa zaman olmasına rağmen Samsung Galaxy S4 kullanıcısıyım. Telefon ısınmasına en büyük etken mobil veri ile kullanılan programlarda olacağını düşünüyorum. Sürekli mobil veri üzeriden data alışverişi yapan programlar telefonun ısınmasına sebep olacaktır ki bu benimde başıma geliyor. Özelikle internet bağlantısı gerektiren bir oyunu mobil veri açarak oynarsanız bu telefonun daha ısınmasına sebep olacaktır. Batarya meselesine gelirsek Samsung şirketi Galaxy S4 için batarya şişmesi olduğunda bir defaya mahsus ücretsiz orjinal batarya değişimi yapmaktadır.

   • udydudkrklt
    udydudkrklt 17 Ocak 2016

    Admin bey sizi tebrik ederim o kadar iyisinizki bu konuda bayım beklerim

  • dlk
   dlk 19 Eylül 2014

   Iyi günler benim note 3 um var yeni 2 haftalik fakat mobil verilen bağlamında 10 dk olmadan ciddi bir ısınma oluyor sizce ne yapmalıyım bu durum normal mi tesekkurler

   • Admin
    Admin 21 Eylül 2014

    Merhaba,

    Yazı içerisinde de söz ettiğim gibi mobil veri ile bağlantılarda cihazın ısınması normaldir. Eğer ki mobil veri gerektirecek bir oyun oynuyorsanız bu daha çok ısınmaya sebep olabilir. Mobil veri açıldığında şebeke üzerinde sürekli data alışverişi olur. Bunun nedeni facebook, swarm veya instagram bildirimleri gibi sürekli güncellenen bildirimlerden kaynaklı da olabilir. Yani cihaz mobil veri üzerinden ne kadar data alışverişi yaparsa o kadar çok ısınmaya sebep olacaktır.

  • dlk
   dlk 19 Eylül 2014

   Birde orjinal kılıf olmazsa eğer telefonun daha az ömrü olur demişlerdi Mıknatıslı kılıf teli etkilermis

   • Admin
    Admin 21 Eylül 2014

    Bu konuyla ilgili bir kullanıcının söz etmesi üzerine Note serisi bir telefonunda kılıfın mıknatısı ekran kısmına geliyormuş, sonralarda mıknatıs gelen kısımda S Pen kullanımında sorun yaşamış ve çırtlı kılıf yapmış. Sizinde dikkat etmenizi öneriyorum. Ayrıca kılıf telefonun üzerine ikinci bir kabuk olmasından dolayı aşırı ısınmalarda telefonun geç soğumasını sağlar.

    • Bahar
     Bahar 04 Ağustos 2015

     Merhaba 1 haftalık note 4 kullanıcısıyım cihazım ilk 2 gün aşırı ısınma yapıyordu daha sonra bu problem kalktı. Şimdi ise ekranda ara ara donma oluyor telefonumda çok uygulama da yok kameradayken kamera başarısız diye yazı geliyor kapanıyor galeriye girerken donuyor çok sık olmasada bu durumu yaşıyorum. Ekranda ara ara donmaşar oluyor. Acaba bir sorun mu telefonum bozuk mu yardımcı olursanız çok sevinirim…

     • Admin
      Admin 04 Ağustos 2015

      ilk iki gün Android’in yeni versiyonu olan Lollipop yüklenmiştir, sonrasında telefon yeni alındığı için uygulamalar güncellenmiştir. Uygulamalara güncelleme geldiğinde indirip yüklerken hafif donmalar olabiliyor. Fakat kamera ile ilgili olan sorun nereden kaynaklandığı hakkında malesef bir fikir oluşmadı. Bu konuyu Samsung müşteri hizmetlerini arayarak paylaşmanızı öneririm.

      • 12345
       12345 20 Ağustos 2015

       Kameranın donmasindaki sıkıntı hafıza artindandir ve Hafıza kartını çıkarıp takmanizi öneririm ve alabiliyorsaniz 32 lik bi hafıza kartı almanizi tavsiye ederım. Telefon ve ekran donmasindaki ana neden hafizanin kasilmis olmaasi ve fazla sayıdaki uygulamalarda olabiliyor

    • Emrah BEYTEKİN
     Emrah BEYTEKİN 11 Şubat 2016

     NOT3 KULLANICISIYIM 4 ÇİKMADAN 1 HAFTA ÖNCE ALDIM VE O GÜN BU GÜNDÜR TELEFON ŞARZDA RESMEN YANIYORDU. KAPALI ŞARZ EDİYORDUM
     AMA ŞARZ ALETİ DEİŞTİRDİM VE OLAY ÇÖZÜLDÜ NEKADAR HIZLI ŞARZ OKADAR ISINMA DEMEK ORTALAMA 2 SAATTE FUL OLUYORDU AMA TELEFON ATEŞ GİBİYDİ ŞİMDİ 3SAATE ŞARZ EDİYORUM VE ISINMA YOK

     • Admin
      Admin 12 Şubat 2016

      Şarj cihazlarının 2 Amper ve 1 Amper çıkışlı olanları var. Orjinali büyük ihtimal 2 A olandır, örneğin 3000 mAh kapasiteli bataryayı normal şartlarda 1.5 saatte şarj eder. 1 A olan şarj cihazı ise aynı kapasitede bataryayı 3 saatte şarj eder. Yani durum yüksek akımda şarjdan kaynaklı ısınmadır.

  • AYKUT
   AYKUT 11 Ekim 2014

   samsung s3600i bu telefon neden ısınır sebeb nedir

   • Admin
    Admin 19 Aralık 2014

    Aykut Bey, aslında telefon yeni nesil bir telefon değil fakat şarj olurken, şarjda takılı konuşurken ve uzun görüşmelerde ısınmalar olabilir. Metal dış gövdeye sahip olan bu telefon ısıyı çabuk dağıtacağı gibi, çok ısınma durumda hissedilir derecede sıcaklığa ulaşabilir.

  • berfin
   berfin 26 Kasım 2014

   Iki gun once galaksi s4 mini telefon aldım sadece iki tane oyun yükledim telefonla oynuyorum internete giriyorum hem şarjım hemen bitiyor hemde çok isiniyor acaba bozuk telefon mu verdiler diye düşünüyorum cvp verirseniz sevinirim

   • Admin
    Admin 19 Aralık 2014

    Berfin Hanım,
    Kullandığınız cihaz da olduğu üzere kendiniz de belirtmişsiniz ki oyun oynama ve internete bağlanma söz konusu. Aşırıya kaçılması durumunda cihazın şarjının çabuk bitmesi ve ısınması çok normal. Her hangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Telefon ile daha az ilgilenmeyi deneyebilirsiniz.

    • muhammed
     muhammed 11 Haziran 2016

     Merhaba ADMIN! ben htc desire 828 kullanicisiyim ve telefona guncelleme gelmemesine ragmen cok isiniyor wifi ye bagli olmasina ragmen pekmobil veri kullanmiyorum wifi oldugundan Ancak telefonda sadece mesajlasma ve sosyal medyada ilgileniyorum (wifi uzerinden) sorun nedir aciklarmisiniz simdiden tesekkur ederim 🙂

     • Kadir DUĞAN
      Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

      Benim elime aldığım son HTC One modeliydi ve aşırı ısındığını düşünmüştüm. Sanırım HTC cihazlar diğer markalara göre daha fazla ısınıyor kanısına varmıştım. Fakat şöyle de bir durum var wifi kullanıyorum ama sadece sosyal medya üzerinde desekte o cihaz yine de ısınmaya mağdur olacaktır. Veri kullanan her uygulama cihazın ısınmasına sebep olur. Mesela Facebook üzerinde 10-15 dk gibi bir sörf wifi ile bile olsa ısınma gösterir. Çünkü sürekli fotoğraf ve video indirerek güncelleyip kullanıcıya gösteriyor. Buna nazaran Whatsapp o kadar ısınma yapmayacaktır mesela çünkü sadece yazışmalar var. Bunlardan yola çıkabilirsin ve her zaman söylerim ısınmayan akıllı telefon bence yoktur.

     • Serdar
      Serdar 26 Haziran 2016

      Benim deşifre 828 var yeni aldım oda çok ısınıyor akıllı olmasından dolayı çok ısınıyor galiba

  • mustafa
   mustafa 30 Kasım 2014

   Iyi gunler ben lg g2 kullaniyorum telefonum 4.4.2 kitkatla geldi ve telefonunum bi whatsapa girmemle bile batarya isim 35leri buluyor bu normal mi ve normalde telefonun isisi en cok kac olmali ?

   • Admin
    Admin 19 Aralık 2014

    Mustafa Bey,
    Telefonlardaki sıcaklık değerleri cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor. Ayrıca telefon ve batarya ısısı ayrı derecede oluyor. Aşırı ısınmalarda telefonlarda bilgisayarlar gibi kendini korumaya alıp soğutmak için kapanırlar. Eğer şarjınızın çabuk bittiğinden şikayetçiyseniz, uzun zamandır aynı batarya ile kullanılıyorsa değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bazen güncellemelere bağlı sistemden dolayı şarj süresinde farklılıklar olabiliyor, çok rastlanan bir durum değil. Cihazı üreten firma bunu fark edip ayrıca bir güncelleme getirebiliyor.

  • Hasan
   Hasan 17 Aralık 2014

   Merhaba,
   Ben de galaxy S2 sahibiyim. Isınma problemi daha önce yaşadığım bir sorun değildi ama yaklaşık bir haftadır telefonum korkutucu bir sıcaklığa erişiyor. hiçbir eklentiyi kullanmıyorum telefona format attım. Hatta bu ısınma olayı başladığı gün batarya şişme yaptı. Orj. samsung batarya aldım ama aynı ısınma devam ediyor. yaklaşık 15 dk.lık konuşmadan dolayı daha önce başkalarının telefonlarının patlamalarını duyduğum için patlama ihtimali olur diye konuşmayı kesmek zorunda kaldım. Ayrıca şarjın hemen tükenme sorunu da bu ısınma sorunu olduğunda yaşandı… Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

   • Hasan
    Hasan 17 Aralık 2014

    Arkadaslar telefonumdaki bahsettiğim sorun hafıza kartından kaynaklıydı. Hafıza kartını kullanmadan denedim eski haline geldi. sizlerin de o şekilde bir denemenizi tavsiye ederim…

    • Admin
     Admin 19 Aralık 2014

     Hasan Bey,
     Bataryayı değiştirdiğinize göre telefonun deformasyonundan kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünmüştüm fakat siz sorunu kendiniz bulmuşsunuz.
     Teşekkürler.

  • Burak Saraydar
   Burak Saraydar 19 Aralık 2014

   Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı ve anlaşılır anlatmanız için ben bunları biliyordum ve zaten uyguluyordum gerçekten işe yarıyor arada bir telefonu elimden bırakmak bile istemiyorum ısınıyor bende clean master gibi programlarla telefonun daha az ısınmasına destek veriyorum. ne kadar işe yarar bilemem ama kullandığımda bir gerçek. Onun dışında 5-10 dakika boyunca balkonda tutuyorum telefonu yağmurlu nemli veya sıcak olmadıkça. Zaten kış gününde olduğumuızdan hemencecik soğutuyor. Ben dediklerinizi zaten kullanıyordum benim aslında aradığım konu LG G3 kaç dereceye dayanır sorusuydu ama burada da biraz faydalı bilgiler aldım teşekkürler.

   • Admin
    Admin 19 Aralık 2014

    Burak Bey,
    Yukarıda bir soruya da benzer cevabı verdim, telefonun sıcaklığı kendi ve batarya olmak üzere iki kısımda oluştuğundan her telefondaki sıcaklık üst değerini söylemek zor olur. Ayrıca Clean Master programını bende kullandım, eğer telefonda 2 GB ram ve üzeri varsa böyle programlarda gerek duyulmuyor. Daha alt özelliklere sahip telefonlarda bu programda işe yaramıyor. Programın prensibi önbelleklenen uygulamaları ve dosyaları silmek bunu telefonun kendi uygulama yöneticisinden ram belleğini silebilirsiniz. Aşırı ısınmalarda telefonlarda bilgisayarlar gibi kendini korumaya alıp soğutmak için kapanırlar.
    Konuya yorumunuz için teşekkürler, yararlı olması dileğiyle.

  • yiğit
   yiğit 24 Ocak 2015

   1ay önce samsung s4 mini aldım ama pişmanın clans of clans oyununda 10 dk içinde ısınıp donuyo ve kapanıp acılıyor servise yolladım yine aynı arkadaştada aynı tel var onda yapmuyo çok canımı sıkmaya başladı önerileriniz nedir acaba değişim yaparlar ins.

   • Admin
    Admin 25 Ocak 2015

    Merhaba Yiğit,

    Kapanması büyük ihtimalle ısınmadan dolayı oluyor. İşlemci ile çalışan cihazlar belli bir sıcaklık üzerine çıktıklarında kendilerini korumaya almak için kapanırlar veya reset atarlar. Aynı marka ve model cihazın bunu yapmaması ise tamamen üretim kaynaklı olabilir. Her üretilen cihaz kesinlikler doğru çalışacak diye bir kural yoktur. Aşağı ve yukarı değerlerde tolerans gösterirler. O yüzdendir ki halk arasında elektronik şans olayıdır diye bir söz dolaşır. Senin cihazız diğer cihazlara göre biraz fazla ısınıyor olabilir ve haliyle kapanır, donar veya reset atar. Bunun açıklaması cihaz bu ısıda daha fazla çalışamaz, eğer çalışırsa zarar göreceğindendir.

  • sezer
   sezer 26 Ocak 2015

   55 60 dereceye kadar hiç bi korkunuz olmasın rahat olun zaten telefonlar piyasaya sürülmeden önce ciddi testlerden geçiriliyo

  • burcu
   burcu 02 Şubat 2015

   Telefonumun markası samsung galaxy grand neo. Her gece şarja takiyorum sabah şarjdan çıkarırken telefonun cok fazla ısındığını görüyorum. Ayrica şarjı çok cabuk bitmeye ve çok yavaş dolmaya başladı. Ne yapmalıyım?

   • Admin
    Admin 03 Şubat 2015

    Merhaba Burcu,
    Telefonunuzu ne kadar süredir kullandığınıza bağlı olarak, batarya ömrü değişebilir. Yukarıda yazıların hiç birini yapmadığınız halde şarj kısa gidiyor ise batarya şişmiş veya ömrü dolmuş olabilir. Gece uyurken şarja taktığınızda kablosuz ve mobil ağ seçeneklerini kapatıp öyle şarj etmeyi deneyiniz. Şarj da iken kesinlikle telefonu yoracak işlemler yapmamanız gerekir bu şekilde telefon ısınır.
    Anlık iletişim için Kik uygulamasından yaziverdik kullanıcı adıma yazabilirsiniz.

  • kerem
   kerem 04 Şubat 2015

   Telefonumu yeni aldim s3mini oynadim da eğer inter netli oyun oynarsam kendi telefonumun internetinden şarj ım hemen bitiyor ve ısınıyor ama internetsiz oyun oynarsam hemen bitmiyor normalmidir lütfen cevap verin bozuk falan zannedeiom bazen

   • Admin
    Admin 05 Şubat 2015

    Merhaba Kerem,
    Telefonun kendi mobil internetini açarak oyunu oynadığında şarjının az gitmesi ve ısınması normaldir, süphe duymana gerek yok. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsin, ama yinede aşırıya kaçmamakta fayda var.

    • Murat
     Murat 14 Şubat 2015

     Arkadaşlar ben de note 4 var yaklaşık 3 aydır, bütün uygulama açık kullaniyordum hiç bir sorun yoktu ısınma nedir görmedim ancak 4-5 gündür aşırı bir ısınma var, internete girdiğim de10 dk. Bile kullanamıyorum, tel. görüşmesinde bile ateş oluyor. Lütfen yardım edin nedir sorunu. Yarım gün bile kullanamıyorum.

     • Admin
      Admin 16 Şubat 2015

      Merhaba Murat,
      Şöyle bir durum olabilir, hatırladığıma göre Lollipop güncellemesi Samsung Galaxy Note 4’e de geldi. Bazı cihazlar veya geneli böyle güncellemeler de ısınma sorunu veya şarjın az gitme gibi durumlar olunuyor.

  • ayşe
   ayşe 06 Şubat 2015

   benim bir samsung wonderım var akşam şarza taktm sabah kaltığımda ise telefonum o kadar sıcaktıki eleyemedim sonra bütü sim karlarını falan çıkardım telefon çalışmıyo

   • Admin
    Admin 06 Şubat 2015

    Telefon şarjda iken ısınma yapar fakat normal bir durumda olduğunda çok ısınmaz. Bunun sebebi bataryanın ömründen dolayı şişmiş olabilir böyle durumlarda arıza yapması bir olasılık olarak görülebilir. Ayrıca şarja takarken telefonun internetini kapatmanız cihazınızın yararına olacaktır. Telefonunuzun devreleri bu sebeple aşırı ısınmadan zarar görmüş olabilir, açılmamasıda bu yüzden kaynaklı olmalı. Aynı model telefonunun bataryasına cihaza takarak deneyebilirsiniz yinede açılmazsa telefonun kendisinde arıza vardır.

  • selim
   selim 16 Şubat 2015

   Meraba Bende s4 mini var ilk aldgim zamanlarda 2gun boyunca sarji yetiyodu simdi ise hemen bitiyo cok isiniyo napmam gerekeir lutfen cevap

   • Admin
    Admin 16 Şubat 2015

    Merhaba Selim,
    Lollipop güncellemesi eğer cihazına geldiyse böyle bir durumla karşı karşıya kalmış olabilirsin. Üretici bunun için yeni bir güncelleme veya düzenleme daha getirecektir.

    • Kerem
     Kerem 21 Ağustos 2015

     Admin benimde galaxy s5 im var oyun oynarken 10 dk da ısınma yapıyor ama sadece oyun oynarken bi sorun olur mu acaba

     • Admin
      Admin 21 Ağustos 2015

      Çok aşırı ısınma olmadığı sürece sorun olmaz, oyun oynarken ısınması olması normal bir durum.

  • hakan
   hakan 21 Şubat 2015

   Ben daha yeni lg g2 aldim telefon oyun oynasam fln 70 80 dereceyi buluyo normal mi

   • Admin
    Admin 22 Şubat 2015

    Merhaba Hakan,
    Oyun iyi grafiklere sahip ve internet ile bağlantılı olarak oyananıyorsa LG G2 üzerinde bu değerler normal gibi görünüyor.

  • burak erdem
   burak erdem 24 Şubat 2015

   birçok telefon aşırı yüklenme sonrası ısınır. lg g2 aldım ben de birkaç hafta önce buypasa.com dan. özellikle şarj halinde kullanımdayken ısınıyor epey.

  • mustafa
   mustafa 03 Mart 2015

   Merhaba benim tel.oyun oynarken ısınıyor sebeke kesiliyor 10 sn sonra geliyor lütfen yorum

   • Admin
    Admin 04 Mart 2015

    Merhaba, telefon büyük ihtimal ısınmaya bağlı olarak şebeke kesiyor olabilir. 10 dk sonra gelmesinin sebebi ise anca soğumaya geçip devreye girmesinden oluyordur. Marka model belirtmemişsiniz fakat kullanırken aşırı ısınmalara dikkat etmeniz en güzeli.

  • eren
   eren 13 Mart 2015

   Hocam merhaba. SII plus kullaniyorum
   Dün telefonumun benchmark değerini merak ettim ve antutu testi yaptim.testi tamamlayamadan telefon kendini resetledi.telefonumda cok az uygulama yuklu.ramda 400 mb gibi bos alanim var.yanliz telefonun guc tasarrufu modunu kapatmayi unutmustum.reset atmasinin sebebi ne olabilir ve bu test donanimlarindan birine zarar vermis midir.cevaplarsaniz cok minnettar olurum.simdiden teşekkürler.

   • Admin
    Admin 13 Mart 2015

    Merhaba Eren,
    AnTuTu Benchmark gibi test amaçlı programın telefona zarar vereceğini düşünmüyorum. Çok daha düşük özellikli cihazda bile denediğimde test bitmiş ve sonucu almıştım. Başka kaçırdığın bir noktayla alakalı neden olabilir. Güç tasarrufu aktif değilken deneyebilirsin. Aklıma şuanlık başka bir durum gelmedi.

  • eren
   eren 13 Mart 2015

   İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hocam.

  • nihat
   nihat 15 Mart 2015

   Slm cihazın ısınması işlemci hizi çalışan uygulamalar ve yetersiz ram e bağlıdır. Iki tane orjinal s4 farklı işlemciler üzerinden bizzat kendim test ettim snapdragon işlemcili 4 çekirdekli gt9515 ve exynos okta 8 çekirdekli gti9500 test sonuçları inanılmaz çıktı. Malesef gt9515 cihaz ithalatçı firmaların yurtdışından getirdiği dandik cihazlardir sistem dosyalarına baktım 20 uygulama ya var ya yok internete girdiğiniz zaman cihaz ateş topuna dönüyor baya inceledim cihazı ısınma nerden kaynaklanıyor diye malesef ram yüzde 80 dolu gösteriyordu bosalttik ama android otomatik tekrar çalıştırıyor işlemci aşırı seri ram yetersiz kalıyor gti9500 s4 cihaz exynos okta işlemcili 8 çekirdekli cihazda ise tam tersi cihaz isinmiyor ram yüzde 50 geçmiyor 1gb ram daha boş alan kalıyor cihazda 1 yildir ısınma görmedim cihazın sarjini uzatmak istiyorsanız mobilveriye gidin seçenekler arka plan verisini otomatik esitleme kısıtlayin bu hem internet baketinizin çabuk bitmesini onleyecektir hemde sarj ömrünü arttıracaktır ikincisi kullanmadiginiz sistem dosyalarindaki uygulamaları devredisi bırakın cihazda hem boş alan açılacaktır hem ram bosalacaktir hem internwtiniz az gidecektir hemde cihaziniz da ısınma olmayacaktır. Daha çok şey anlatirdim parmaklarim yoruldu

   • Admin
    Admin 15 Mart 2015

    Merhaba Nihat, iyi güzel anlatmışsın eline sağlık. Samsung Galaxy S4 kapsamında I9505G Google Play Edition var bahsettiğin GT9515 ile aynı olan cihaz malesef ki ithalatçı firma garantisi adı altında satışı çok yapıldı. Kimleri I9500 iyi dedi, kimisi de kötü. Bende Galaxy S4 I9500 kullanıcısıyım, bilinçli olunduğu sürece hiç bir sıkıntı olmuyor.

  • cemalettin
   cemalettin 18 Mart 2015

   merhaba yoruumlarınız okuduum . telefonumu bı hafta once aldım telefonum htc desier 820 oyun yukledım ve cok asırı ısınıyor bunun nedenenıni ogrenmek ıstıyorum ve ne yapmam gerktıgını ogrenmek ıstyorum bana yardımcı olursanız sevınırıım.

   • Admin
    Admin 18 Mart 2015

    Merhaba, eğer yüklediğiniz oyun internet üzerinden oynanıyor ise özellikle mobil veriyle oynandığında ısınma daha da artacaktır. Eğer normal internetsiz oynanan bir oyunsa bazı oyunlarda yüksek kalite olduğu için ısınma yaşanabilir. Çok aşırı ısınmada elektronik cihaz olduğu için üretimde hata olmuş olabilir, aynı durum devam ederse aşırı ısınma cihaza zarar verebilir.

  • Onur
   Onur 22 Mart 2015

   Benim Telefonum S3
   Telefonda mobil veri veya wifi baktigimda oyun oynadigimda
   çok fazla ısınıyor ve ara sıra kapanıyor.Ve dokunmatik
   gidiyor Batarya da ısınma yok ama bataryanin altı yaniyor . Batarya yapabilirmi. Ve adam diyor garanti karsilamaz

   • Admin
    Admin 22 Mart 2015

    Onur, bu söylediğin ısınma durumu akıllı telefonların hepsinde var. Dokunmatik gitmesi şarjdayken oluyorsa şarj aletinde sorun olabilir. Isınmaya bağlı kapanma ve bataryanın ömrü gibi durumlar cihazın ne kadar süredir veya ne şekilde kullanıldığına göre değişiklik gösterebilir.

  • Onur
   Onur 23 Mart 2015

   TELEFONA 5 DK BAKINCA DOKUNMATIK GIDIYOR
   VE ÇOK ISINIYOR BATARYANIN ALT KISMI ALEV ATIYOR AMA BATARAYADA ISINMA SORUNU YOK

  • ayşegül
   ayşegül 29 Mart 2015

   MTK thermal manager diye bişey telefonuma telefonun çok geçmeden soğutulması gerekiyor diyor ve iki dk sonra kapanıyor neden??

   • Admin
    Admin 29 Mart 2015

    Merhaba Ayşegül, telefonunun marka ve modeli nedir? Orjinal bir cihaz yoksa replika ürünlerden mi?

    • ayşegül
     ayşegül 31 Mart 2015

     general mobile orjinaldir ve eskiden böyle yapmıyordu şarj yeri bozuk olduğu için telefoncuya verdik geldiğinde ise telefonunuz ısındı diyip kapanıyor napabilirim

     • Admin
      Admin 28 Temmuz 2015

      Cihazı yaparken bir sorun olmuş olabilir o yüzden kaynaklanıyordur.

  • ilayda
   ilayda 02 Nisan 2015

   Sabah uyandığımda telefonum aşırı sıcaktı şarz dada deildi yanımda duruyordu alarmın sesini duyayım diye çok korktum uygulamalardan dir dedim bazı oyunları sildim cm serciuste işlem soğutucuyu etkinkestirdim gereksiz dosyaları sildim telefonumu açıp kapadım ama hala hafiften ısınıyor çok korktum ve hala korkum devam ediyor telefonumun ısınma sebebi nedir sizce (telefon markasına ihtiyaç olursa: asus zenfone 5)

  • Arzu Algan
   Arzu Algan 04 Nisan 2015

   Merhabalar.İki gundur telefonum cok ısınıyor.Sarjdayken dün internetimide acip yazmaya devam ederken bi tuhaf ses cikti patlicak sandim fisi cekip kapadim hemen.Bugun Biseyedikkat ettim denedim sarj ettim ama hic telefona girmedim yani internete falanda ozaman dinlenme modunda sarj etti isinmadan problem yok.Sarjda olmadiginda dokunmazsam ayni. Ama sadece uyku modundan çıkınca ısınıyor cok…Farkli bisey yuklemedim neden acaba bianda böyle bir durum oluyor ki ? Oyun hic oynamam sevmem.Resimlermi cok yüklü geliyor acaba yada pilim 2bucuk senedir tekefonumla aldigim ayni pil .Aslinda pilde problem yok ne ustunde kabariklik nede dolumla ilgili abzürt bisey.Samsung 3 Telefonum. Yazdıklarınizi biraz okudum ama ne oldugunu anlamıyorum biranda yeni bisey yuklemedim.Hersey ayni..Tavsiyeniz neolabilir?
   Tesekkur ederim

   • Admin
    Admin 04 Nisan 2015

    Merhaba, yazımda önerdiğim üzere akıllı telefonlar özellikle mobil veri üzerinden internete bağlanıp internet gerektiren uygulamalar kullandığınızda ısınma yapacaktır. Telefon şarjda iken konuşmayı veya internette dolaşmayı tavsiye etmiyorum. Ayrıca ilk aldığınız şimdiye kadar olan kullanımda telefon şarjda olduğu halde mobil veri ile oynanan oyunlar veya uygulamalar ile meşgul edildi ise batarya ömrü kısalır ve şişme yapar. Şarjı kısa gitmeye başlar ve yarı şarjda göründüğü halde kapanmalar yaşanır. Ayrıca akıllı telefonlar aşırı ısınma durumunda arıza oluşmasın diye kendini kapatabilir. facebook.com/yaziverdikcom sayfamıza girip mesaj atarak anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz.

  • melis
   melis 11 Nisan 2015

   kullandığım telefon galaxy s4 şarjdayken oyun oynuyordum ve kapandı bir daha da açamadım bataryayı değiştirirsem sorun düzelir mi acaba ?

   • Admin
    Admin 12 Nisan 2015

    Çok aşırı ısınma ile kapandıysa batarya değiştirmenin çare olacağını sanmıyorum. Aşırı ısınmadan dolayı entegreler zarar görmüş olabilir. Çevrende birinde Galaxy S4 olan varsa onun bataryası ile denemeni tavsiye ederim. Olmazsa zaten yapılacak olan belli.

  • elif
   elif 14 Nisan 2015

   Merhaba. Ben daha 3 gunluk g3 32 gb kullanicisiyim 1 gun once wifiye baglanarak yaklasik 40 sarkiyi birden indirdim bu tabiki normal ancak simdi internete en ufak birsey icin bile girsem hemen isiniyor daha once hic ama hic isinma olmuyordu napabilirim? Bence daha once isinma olmadigi icin simdi olmasi anormal gibi geliyor. Ne dusunuyorsunuz? Iyi gunler..

   • Admin
    Admin 14 Nisan 2015

    Merhaba, wifi üzerinden veri transferinizde aşırı ısınma olmaz. Fakat hattınız üzerinden olan mobil veri kullanımında daha fazla ısınma olur bunu dikkate almanız gerekir. Haricinden genel olarak Lg G3 modelinde bir ısınma problemi olduğu bilinir. Bu durumu en aza indirgemek için, oyunlar gibi yüksek işlem gerektiren şeyleri uzun süre kullanmaktan kaçının, uzun süre video izlemenizde ve gereksiz uygulamalar yüklediğinizde ısıyı arttıracaktır. Hızlandırma gibi sahte uygulamalardan kaçının. Mobil veri üzerinden uzun süre oyun oynamayın, bu cihazın en çok ısındığı zamanlardan biridir. Genel kullanım harici uygulamaları siliniz. Mesela telefonu hızlandırma veya ısınmasını önlemek için yapılan uygulamalar telefona bir yararı yoktur. Daha açık yardımcı olmamı isterseniz sorunla ilgili daha açıklayıcı olunuz.

  • elif
   elif 15 Nisan 2015

   Yani 32 gb lada oyun oynayamayacaksam uygulama indirmeyeceksem bu telefonla napilir?daha once isinmiyordu simdi isiniyor bu bir sorun mu sizce ?

  • Şevval
   Şevval 20 Nisan 2015

   Merhaba benim telefonum s4. Telefonumu alalı 5 ay falan oldu bu zamana kadar memnundum ama telefon yazılım güncellemesi yaptıktan sonra aşırı ısınmaya başladı daha elime alıp wifi yi açtığım gibi aşırı ısınıyor. Telefonunun hafızası da dolu değil ne yapmam gerekiyor acaba?

   • Admin
    Admin 20 Nisan 2015

    Şevval Hanım, bende S4 kullanıcısıyım, öncelikle telefonda gereksiz uygulamalar barındırmayın. Telefonu hızlandırma yada soğutma gibi uygulamaların aslı yoktur. Normal şekilde cihaz aşırı ısınma yapmaz, kendi cihazımdan biliyorum. Fakat özellikle şarj olurken telefon ile ilgilenmeyiniz, wifi gerektiren oyun oynarsanız oda ısınmaya sebep olur. Fakat facebook veya normal internet üzerinde gezinmeler telefonda aşırı ısınma ortaya çıkarmaz. Bazı zamanlarda ise gelen android güncellemesi ile bazı sorunlar olabiliyor, oradan kaynaklı olabilir.

  • Batuhan
   Batuhan 24 Nisan 2015

   Merhaba ben grand neo kullanıcısının telefonunda wi-fi yi açtığımda 5-10 saniye sonra mobil veri kendi kendine aktif hale geliyor ve wi-fi devre dışı kalıyor ne yapabilirdim lütfen yardımcı olurmusunuz

   • Admin
    Admin 24 Nisan 2015

    Durumun tam neticesini anlamadığı belirteyim fakat bazen oyunlara giriş çıkışlarda bunu yapabiliyor android cihazlar. Ayrıca mobil veri ve wifi aynı anda açık olursa hangi servis daha sağlıklı ise telefon onu seçecektir. Yani wifi çekmediği yerlerde otomatik olarak mobil veriye geçer, wifi olduğu alanlarda mobil veriden ayrılarak wifi ağından devam eder.

  • Gözde
   Gözde 25 Nisan 2015

   Merhaba. Ben note 4 kullanıyorum alalı iki hafta oldu. Telefonumu cok seviyorum fakat cok ısınıyor. Clean master uygulamasını telefonu aldığımda indirmistim. Elbette yardımı oluyor telefonum ısındıgında sogutuyor ama tam deil. Telefonumu nasıl sogutabilirim yardımcı olurmusunuz ?

   • Admin
    Admin 25 Nisan 2015

    Merhaba Gözde, Clean Master gibi programların telefonuna bir katkısı yoktur. Aksine telefonun arka planında çalışarak yorarlar ve ısınmasına daha çok katkıları olur. Benzeri programaların yaptığını telefondan yapman mümkün. Programı kaldırmanı öneririm Clean Master, Battery Saver ve Battery Doctor gibi programlar aslında home tuşuna uzun bastığınızda en soldan girilen yöneticideki ram belleğini ve Ayarlar > Daha Fazla > Kayıt Yeri olan kısımda önbelleklenen bölümünü siler. Bunları elle arada bir yapabilirsiniz, programla bir soğutma mümkün değildir, telefonla ilgilenmeyi bıraktığınız zaman yapısı gereği hemen soğumaya başlar. Sıcaklığı bu yazdımda tavsiye ettiğim CPU-Z programı ile görüntüleyebilirsiniz.

  • Mahmut Basri
   Mahmut Basri 25 Nisan 2015

   1 hafta önce lg g3 d855tr model telefon aldım telefonda 10-15dk internette dolaşırken bile batarya sıcaklığı 32-33-34 derece işlemci sıcaklığı 50-55-60 dereceye geliyor telefonu pazartesi servise göndermeyi düşünüyorum sıcaklıklar araştırdığıma göre normal değil sizce normalmi ne yapmalıyım? 4K video 13-14dk çekmiştim 3-4 parça şeklinde batarya sıcaklığı 45i gördü işlemci sıcaklığı 70in üzerindeydi servise gönderirsem yeni ürün gelir mi eğer servise göndermem gerekiyorsa şikayet bölümünde neler yazmalıyım ? Şimdiden teşekkürler

   • Admin
    Admin 27 Nisan 2015

    Merhaba, daha önce LG G3’ün ısınma konusunda şikayetlerini duymuştum. Bu modelde ısınma sorunu kronik gibi görülüyordu. Evet sıcaklıklar normal değil o sıcaklık değerlerinden biraz daha çalışmaya devam ederse telefon zarar görebilir dikkat ediniz. Şikayet bölümünde burada belirttiğiniz gibi ince noktaları yazabilirsiniz, cihaz sorun görülürse zaten değişimi yapılır servis durumunu takip etmenizi öneririm. Yani ücrete tabi olarak sizden habersiz bir işlem yapılmaması üzerine not yazabilirsiniz. Size gösterilen sorun için de dikkatli olunuz.

  • Serdar
   Serdar 26 Nisan 2015

   Merhabalar yurt dışından iki adet İphone 6 aldım eşime ve kendime yalnız telefonlarda oyun oynarken ve yüksek sesle video izlerken ısınma oluyor.Normal zamanlarda yani şarj olurken konuşurken ısınma yok.Lütfen yardımcı olurmusunuz

   • Admin
    Admin 27 Nisan 2015

    Merhaba, oyunu oynarken telefonun işlemcisi ve grafik kartı işlem yaptığından ısınma olması normal. Aynı şekilde video izlerken grafik kartı aktif olarak çalıştığı için ısınıyor. Şarj olurken telefonla ilgili olmadığınızdan ve bir işlem yapmadığından ısınmıyor. Uzun soluklu oyunlar oynamayı tavsiye etmem, fakat video izlerken ısınması biraz tuhaf geldi bana, İphone üzerinde tecrübe sahibi olmadığım için bu konu üzerinde pek bir şey diyemeyeceğim. Videoları mobil ağ ile internet üzerinden izliyorsanız bu durum oluşması ağ trafiğinden dolayı normal, çünkü mobil ağ ile sürekli data alışverişi yaptığından ısı ortaya çıkıyor.

  • sedat güler
   sedat güler 27 Nisan 2015

   Telefon um internette girince çok ısiniyor sebep ne acep Tlf general mobildir

   • Admin
    Admin 04 Mayıs 2015

    İnternet üzerinden data alışverişi yaptığından ısınması normaldir.

  • Bünyamin
   Bünyamin 27 Nisan 2015

   Merhaba ben s3 kullanıyorum(i9300) telefonu yaklaşık 6 ay once aldım. Bir ay kadar önce telefon şarjı % 3 lere gelince ekranda titreme oluyordu beyaz beyaz çizgiler gelip gidiyordu. Sonra bu yüzde arttı % 8 lerde ekranda titreme başladı sonra % 20 de titreme olmaya başladı ve sarj hızla % 10 lara kadar iniyordu yine o civarlarda telefon kendi kendine kapanıyordu bu yüzde sürekli arttı şimdi % 60 65 lerde bile oluyor ve titreme olunca sebeke falan da gidiyor sonrasında telefon kapanıyor bunun bir çözümü yok mudur ne yapmalıyım bir de 3g ile internete bağlanırken bazen mobil veri gidiyor 10 15 sn sonra tekrar geliyor bu da bataryadan kaynaklanıyor olabilir mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

   • Admin
    Admin 04 Mayıs 2015

    Merhaba, cihazınız halen garanti kapsamında ise sorunlarınızı belirterek göndermenizi tavsiye ederim. Sorunun donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yani ekran kartı çipinde ve diğer entegrelerde ısınmayla sorunlar oluyor gibi görülüyor.

  • meltem
   meltem 28 Nisan 2015

   İyi günler .casper via v5. Yelefon aldim.yeni cep telefonun dun elime ulaştı. Fakat bugün telefonda konuşurken telefonun ısındı ve sim algılanamadı 10 dk içinde 2_3 kez bu şekilde oldu bir sonra telefonu denemek için yaklaşık 2 saat görüşme yaptim öyle bir sorun yaşamadım.acaba ilerde bu sorunu tekrar yaşar mıyım yoksa iade mi etsem

   • Admin
    Admin 04 Mayıs 2015

    Merhaba, telefon şarjda iken kesinlikle görüşme yapmayınız, haricinde görüşmelerde internetinizi kapatıp öyle görüşme yapmanızı öneririm. Bunları uyguladığınız takdirde yine aynı sorunla karşılaşırsanız garanti için servise göndermeniz uygun olacaktır.

  • EMREHAN
   EMREHAN 03 Mayıs 2015

   Meraba ben samsung galaxy S4 kullanıcısıyım. Telefonla fazla uğraşıyorum. telefonum 6-7 aylık. Telefonu gece şarja takiyorum sabah aliyorum öğleye kadar anca yetiyo %100 sarj ve telefon fazla ısıniyor. mobil veriyi kullaniyorum ve güc tasarruf modu acık telefonda kullanmadıgımız uygulamalar sarj yiyomu ??
   Yardımcı olursanız sevinirim..

   • Admin
    Admin 04 Mayıs 2015

    Merhaba, aynı cihazı bende kullanıyorum. Bazı Galaxy S4 modellerinin bataryası şişebiliyor, önce bataryanın şişkin olup olmadığına bakmalısınız. Eğer bataryanış şişmiş ise en yakın Samsung Yetkili Servisine gidip ücretsiz yeni bataryanızı alabilirsiniz. Haricinde böyle bir durum söz konusu değilse tabiki cihazdaki gereksiz, özellikle internet üzerinden çalışan uygulamalar telefonu arka planda yorar. Mobil veriyi sürekli aktif olarak kullanmakta şarj ömrünü kısaltan faktörlerden biridir, eğer varsa wifi kullanmalısınız. Aşırı uğraştığınızı belirtmişsiniz, zaten aşırı uğraşılan bir cihazın ısınması çok normaldir.

  • mert
   mert 03 Mayıs 2015

   Merhaba benim telefonum s3 neo google, youtube yada facebook a giriş yaptıktan 5-10 dk sonra ısınmaya başlıyor dün gece bataryası çıkartıp sabaha kadar öyle beklentim ilerki zamanlarda sorun olurmu

   • Admin
    Admin 04 Mayıs 2015

    Merhaba, cihazınızın ısınmaya başlaması normal çünkü data alışverişi yapıyor. Bu işlem telefonun bir çok aksamının çalışması anlamına geliyor. Aşırı ısınmadığı sürece korkacak bir durum yok, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • erhan kaya
   erhan kaya 05 Mayıs 2015

   Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ben bu aralar bı telefon almak ıstıyorum ama cok oyun oynuyorum sizce az ısınan bı telefonu nasıl seçebilirim..?

   • Admin
    Admin 05 Mayıs 2015

    Merhaba, malesef çok oyun oynayıpta az ısınan bir telefon daha üretilmedi diye biliyorum. Kısacası her akıllı telefon ısınmaya mahkumdur.

  • tugay
   tugay 07 Mayıs 2015

   merhaba
   telefonumu az bir sürü güneşte unuttum ve elıme alıdıgımda telefonun açılıp kendı kendıne kapanmasını farkettim
   bu sorun uzun süre devam ediyor bataryayı çıkarıp tekrar yerleştiriyorum ve telefon açılıp kapanıyor sebebi ne olabilir ?

   • Admin
    Admin 07 Mayıs 2015

    Telefon güneşinde etkisiyle aşırı ısınıp ciplerine zarar vermiş olabilir. Sorun yüksek olasıkla donanımla alakalıdır.

  • canan
   canan 09 Mayıs 2015

   Merhabalar . Ben toplamda 8 aydır note 3 kullanıyorum . Genelde oyun oynarken telefon ısınıyor ama zaten cevabını vermiştin iz teskekurler 🙂

  • Furkan
   Furkan 09 Mayıs 2015

   Merhaba yazdiginiz yazilarda hep ayni seyleri tekrar ediyorsunuz ben bi konuya aciklik getirim. S4 ve S4 mini modellerini alan kullanicilardan %65 in uzerinde isinma ile alakali sikayet aldiklarini samsung acikladi . Bu durum kullanicilara sikayet hakki dogurmaktadir tuketici haklari dernegine basvurmalarini rica ederim

   • Admin
    Admin 11 Mayıs 2015

    Merhaba, akıllı telefonlar hakkında üst düzey bilginiz varsa bunları paylaşmak için sizde bir site açıp sorulara cevap verebilirsiniz. Samsung bence belli modellerde değil çoğu modeliyle alakalı ısınma şikayetleri alıyor. Çünkü akıllı telefonların %85 – %90’ı ısınmaya mahkumdur. Sadece Galaxy S4 ve S4 Mini daha fazla ısınıyor diye bir şey söz konusu olamaz her akıllı telefon ısınır. Bu yüzden cevaplarım sürekli aynı doğrultudadır.

  • EMREHAN
   EMREHAN 10 Mayıs 2015

   Cevabınız için teşekkür ederim..
   Telefonu elime alıyorum mobil veriyi açıyorum 3-5 dk ya telefon hemen ısınıyo eskiden böyle değildi bunun sebebi nedir ?

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Eskiden daha az uygulama kullanıyor olabilirsiniz, uygulamalar arttıkça telefon her uygulama için internet trafiği oluşturuyor o yüzden olabilir.

  • melisa
   melisa 11 Mayıs 2015

   ben samsung galaxy s3 kullanıcısıyım. Telefonumda uygulamayı açıyorum birden bire uygulama kapanıyor.(ve bu çok sık oluyor.) sarj cihazım yeni olduğu halde çok yavaş sarj oluyor. telefon en ufak bir darbede yada donunca kendi kendine kapanıp açılıyor ve sarj yüzdem 20 30 oranında düşüyor. çok ısınıyor( oyun oynamıyorum. telefonu açıp 5 dakka kullanır kullanmaz nerdeyse elimi yakcak derecede ısınıyor.) kapağı çıkarınca içinde bir iki kerede su gördüm.
   yardımcı olun lütfen??!!

   • Admin
    Admin 12 Mayıs 2015

    Merhaba, telefonunuza sıvı temasından dolayı arıza meydana gelmiş olması muhtemel. Uygulama kapanması uygulamaların güncel veya stabil çalışmamasından kaynaklı olabilir. Orjinal şarj cihazı kullanmaya özen göstermelisiniz. Uygulama haricinde diğer tüm sorunlar sıvı teması olmasından dolayı olabilir cihazınızı servise göstermenizde fayda olacaktır. Yoksa tamamen bozulabilir geç olmadan arızayı güzelce anlatarak başvurmalısınız.

  • Dilan Kayhan
   Dilan Kayhan 15 Mayıs 2015

   Merhabalar ben samsung galaxy s4 kullanıyorum telefonu alalı çok uzun zaman olmadı yazınızı okudum fakat benim telefonum bir kaç defa şarj da veya mobil veriye bağlı olmadığı halde kendi kendine ısındı örneğin akşam şarja takmıştım şarjı yüzdeyüz iken şarjdan çıkarıp uyuduktan sonra sabah şarjım hiç kullanmadığım halde 64 olmuş ve telefon ısınmış sizce bunun nedeni ne olabilir ne yapmalıyım arka plan da uygulama da çalışmıyordu ayrıca

   • Admin
    Admin 15 Mayıs 2015

    Merhaba, bende Galaxy S4 kullanıcısıyım dün akşam gereksiz ısınma gibi bir durum olunca telefonu yeniden başlattım kendini toparladı. Telefon hızlandırı veya şarj uzatma gibi gereksiz uygulamalar kullanmayınız, kullanıyorsanız siliniz sonrasında yeniden başlatınız. Ayrıca arka planda uygulama çalışmıyordu demişsiniz fakat arka planda yüklü olan tüm uygulamalar sürekli çalışır.

  • gülçin
   gülçin 16 Mayıs 2015

   Merhaba, ben s3 kullanıcısıyım. telefonun arka kısmının terlediğini farkettim. özellikle sarj ederken uzun süre dokunmuyorum. sonra telefonu bi kaldırıp arkasına bakınca ıslak olduğunu görüyorum. bunun dışında artık telefonum eskisinden çok daha yavaş sarj oluyor. çok çabuk ısınıyor. Bazen telefon kendi kendine kapanıyor ve açıldığında sarj yüzdesi baya bi düşmüş oluyor. (sarj cihazım orjinal) neden kaynaklabilir?

   • Admin
    Admin 17 Mayıs 2015

    Merhaba, telefonun arka kısmı terleme yaptığına göre bataryanın şişmiş olup içindeki kimyasaldan olma ihtimalini yüksek gördüm. Şarj tutmaması, şarj sorunlarına ve açılıp kapanmasına da bakılırsa orjinal yeni bir batarya almanızı tavsiye ederim.

  • hatice
   hatice 16 Mayıs 2015

   Merhaba ben samsung galaxy trend plus kullaniyorum ve bugun telefonum sık sık arayla asiri derecede isindi dediginiz gibi mobil verim hic acik degildi nedeni sizce ne olabilir

   • Admin
    Admin 17 Mayıs 2015

    Merhaba, mobil veri açık değildi fakat bunun haricinde telefonla yaptığınız işlemler nelerdir? Açıkça belirtmediğiniz sürece size yardımcı olmam zor. Ama telefon konuşma yapıldığında, oyun oynandığında ve sürekli kullanımda da ısınınabilir. Böyle ince ayrıntıları söyleyebilirseniz yardımcı olmam kolaylaşır.

  • hatice
   hatice 17 Mayıs 2015

   Genelde wifi hic kapali olmaz ve wifi uzerinden online oyun oyanirim bir akrabam cok uygulama yuklu oldugunu tahmin ettim ve birazini sildim suan pek birsey olmuyor

  • Ceren
   Ceren 24 Mayıs 2015

   Merhaba benim telefonum lg g2 dun telefonumla surekli oyun internete girdim ara ara sarja taktim ama %40 i gecmedi hic hep cikardim gece sarja taktim 7 saat sarjda kaldi ama hala %95 ti normalde 1 2 saate dolardi sonra cikardim ve durduk yere asiri isindi sarjda degilken ve elimde de degildi. Sizce napmaliyim?

   • Admin
    Admin 24 Mayıs 2015

    Merhaba, öyle yapman hiç iyi olmamım yazımda da belirtmiştim. Şarja tak çıkar veya şarjdayken telefonla ilgilenmek cihaz için hiç iyi olmuyor. Sende olduğu gibi sonuçları olabiliyor. Telefon şarjını kapanana kadar bitir, sonra hiç açmadan şarja tak tam dolsun. Sonrada bitmeden kesinlikle tak çıkar yapma yada şarjdayken oynama. Haftad bir kez tamamen kapanana kadar şarjı bitir ve tam doldur.

  • Emirhan
   Emirhan 01 Haziran 2015

   Merhabalar
   ben samsung galaxy not 3 n9000 kullanıcısıyım telefonum 2. El ama az kullanılmış.Ben genellikle telimde oyun oynar,video izler, sosyal medyada gezerim ama telefonum çok ısınıyor bunu engellemek için ekran parlaklığını düşürüyorum zaten mobil veri kullanmıyorum ama oyunu hızlı açıyor kasmıyor fazla ama açana kadar ısınıyor ne yapabilirim yardıma ihtiyacım var.

   • Admin
    Admin 03 Haziran 2015

    Merhaba Emirhan, ısınma olması her akıllı telefon için artık normal bir durum. Çünkü tüm akıllı telefonlar ısınmaya yapıyor, cihazlarda bu ısınmalara dayanıklı olarak üretiliyorlar. Isınmaması için yaptıklarının çoğundan vazgeçmen gerekir. Ama öyle bir şey olmayacağı için ısınma ortaya çıkması akıllı telefonlar için standart bir boyut aldı. Çok aşırı ısınma olmadığı sürece korkulacak bir durum yok. Zaten çok aşırı ısındığında cihaz kendini korumak için yeniden başlatıyor.

  • Kübra
   Kübra 05 Haziran 2015

   benim telefonum S3 mini yeni aldım ama şarjı çabuk bitiyor ve arkası ısınıyor.hatta bazen telefonum şarjı 100/100 kaldırıyorum sonra baktıgımda sarjı /95 olduğunu görüyorum bazende /80 ne yapabilirim ( arka planda calışan uygulamaları kapatıyorum)

   • Kübra
    Kübra 05 Haziran 2015

    ve teledonun daha hızlı olması için uygulamalar var onlar gerçekten işe yarıyor mu yarıyorsa siz hangisini tavsiye ediyorsunuz

    • Admin
     Admin 09 Haziran 2015

     Her elektronik cihazda olduğu gibi her telefonunda bir kapasitesi vardır, yani maksimum çalışacağı işlem yapacağı hız bellidir bu donanımsal olduğundan program ile hız katılamaz. Clean Master gibi benzeri programlar önbelleklenen verileri siler veya ramde yer tutan uygulamaları kapatır. Bunu elle yapmakta mümkündür fakat telefon kapatsanız bile yeniden kullanıdığınızda o programı çalıştırmaya devam eder. Bunun nedeni ise kullandığınız programı yeniden açarken daha hızlı açması içindir. Yani hızlandıran programlar benim gözümde tamamen gereksiz ve reklam amaçlıdır. Hiç birini tavsiye etmiyorum, telefonda fazladan uygulama çalıştığı için yararından çok şarj ve performans konusunda zararı olduğu düşüncesindeyim.

   • Admin
    Admin 09 Haziran 2015

    Merhaba, arka planda çalışan uygulamaları kapatıyorsunuz fakat internet erişiminiz sürekli açıksa ve 3G üzerinden kullanıyorsanız facebook, instagram, whatsapp, swarm gibi uygulamalara aradan sürekli internete bağlanır. Bildirimler veya mesajlar alırlar, bir diğeri ise konum servisiniz swarm gibi uygulamalar için sürekli açıksa bu durumda şarj harcayan yönlerden bir tanesi. Kullanım esnasında gün ışığına göre ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlarsanız bir nebzede olsa şarja artı yönde etkisi olur.

  • Semih Öztürk
   Semih Öztürk 08 Haziran 2015

   Ben samsung galaxy grand neo kullanicisiyim. Simdiye kadar hic isinma yapmamisti ama dun aksam telefonu yastigimin altina koydum sarji % 94 du sabah kalktigimda cok isinmisti ve sarji% 67 idi. Bu durumun sebebi nedir

   • Admin
    Admin 09 Haziran 2015

    Öncelike telefonu yastığınızın altına koymanız hem sizin için zararlıdır, hemde telefon için. Telefon kapanmadığı sürece işlem yapan bir mekanizma sürekli uygulamaları hafızasında önbellekler. Eğer yatmadan önce mobil veriniz veya internetiniz açık kaldıysa bunun etkisi vardır. Bir diğeri ise yastığın altında hava ile teması olmadığı için ısınmanın şarja etkisi olmuştur. İnternetiniz açık olup wifi üzerinden bile bağlanıyor olsa telefonlar uygulamaları play store üzerinden otomatik güncellerken kesinlikle ısınır böyle bir durum olmuş olabilir.

  • belma
   belma 10 Haziran 2015

   Iyi gunler. Onceki yorumlarda ifade etmissiniz. Fakat sormak istedim. Lg g3 32 gb aldim. 15 gun hic ısınma sorunu yaşamadım. Fakat 3 gundur 15 dk bile kullansam ısınıyor. Mobil veri cok az kullanırım. Wifi ile baglanirim genelde. Hic oyun oynamıyorum. Video cok izlemem. Indirme yapmiyorum . sadece nette geziniyorum. Bu sorun tel otomatik güncelleme istedi. Tamamlandıktan sonraki surecte sanki ısınma arttı. Su an mesela yarım saattir wifi ile netteyim. Fakat cihaz cok sıcak.teşekkür ederim şimdiden cvp icin.

   • Admin
    Admin 10 Haziran 2015

    Merhaba Belma Hanım, cihazınıza Android 5.0 Lollipop sürümü gelmiş olabilir. Buna bağlı olarak şarj ve ısınma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Lg şirketi bunu düzeltmek için bir ufak bir güncelleme daha getirebilir. Haricinde telefonda yüklü olan uygulamalar otomatik güncelleniyorsa güncelleme anında ısınma yaşanabilir.

    • belma
     belma 11 Haziran 2015

     Teşekkür ederim cvp icin. 5.0 teli aldigimda yüklüydü. Daha sonra bircok güncelleme oldu. Ama ısınma cok fazla maalesef. 20 dakikadır kullaniyorum su an fakat ısınma çok fazla.

     • belma
      belma 11 Haziran 2015

      Teşekkür ederim cvp icin. 5.0 teli aldigimda yüklüydü. Daha sonra bircok güncelleme oldu. Ama ısınma cok fazla maalesef. 20 dakikadır kullaniyorum su an fakat ısınma çok fazla.sorguladimda şöyle yaziyor: mevcut OS sürümünde son yazılımı kullanıyorsunuz

  • Uveys
   Uveys 10 Haziran 2015

   Telefon z2 yeni.aldım kendi kendine kapanıp açılıyor biraz fazla oynuyorum ne yapabilirim ekran kartı veya ram yanmış olabilir mi ?

   • Admin
    Admin 11 Haziran 2015

    Hayır ram veya ekran kartı yanma gibi bir durum olamaz. Öyle olsa açılmazdı yada ekrana görüntü vermezdi. Büyük ihtimal aşırı ısındığından açılıp kapanıyor. Koruma amaçlı belli bir ısıyı geçince kapanıp açılmalar olur. Fakat durum böyle devam ettikçe açılmaya da bilir.

  • İrem
   İrem 11 Haziran 2015

   Merhaba benim s3üm var ve internetten video izliyordum yani telefonum ısınınca korktum artık izlemiyorum şarjım çabuk bitiyordu bende sıklıkla şarja takıyordum açıçası ve şarj aletim şuan telefonumu şarja taktığım zaman ısınıyor ne yapmalıyım?

   • Admin
    Admin 11 Haziran 2015

    Merhaba, şarj aletleri şarj ederken ısınır bu çok normal bir durum. Şarjda olduğunda telefonla ilgilenince daha çok ısınırlar. Çünkü şarj ederken yeniden boşaltma durumu ortaya çıkıyor. bazı telefonlar şarjda olduğunda direk güçünü şarj aletinden alır bu da şarj aletinin aşırı ısınmasına yol açar. Telefonla ilgilenmeyerek şarj ediniz, böyle şarj olduğunda olan şarj aleti ısınması normaldir. Korkulacak bir durum yok.

  • gürsel
   gürsel 15 Haziran 2015

   Merhabalar. General mobile discovery 2 mini kullanicisiyim. Telefonun tasarimindan tutunda sarj omru, oyun oynarken asiri isinma yapmasi ya da donmamasi, Pratik kullanimi gibi bir cok özelliginden dolayi telefondan cok memnunum. Tek sikayetim, son bir kac haftadir ekrani uyku moduna alip tekrar guc tusuna basip actigimda ekran bir sure ya da hic gelmiyor. Aslinda bu durumun nedeninin, yeni aldigim 8 gb hafiza karti olabilecegini dusunuyorum ama yine de emin degilim. Fabrika ayarlarina geri donsem ya da tele format atsam bu durum duzelir mi?

   • Admin
    Admin 15 Haziran 2015

    Merhaba, cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek sadece kişisel ayarları değiştireceğinden fazla fark eden bir durum olmayacaktır. Format atmanızda ilk zamanlar cihaz kendine gelir fakat kullandığınız programları yükleyip, programlarca ön bellekleme oluştuğunda yine aynı durum olacağını düşünüyorum. Eğer garantisi devam ediyor ise üretici veya garanti kapsamında olan firmayı arayınız, sorunu iletiniz. Gerekli prosedürleri size ileteceklerdir.

  • Coskun
   Coskun 15 Haziran 2015

   Merhaba. Ben HTC desire 820, kullanicisiyim telefonun sarji cok cabUk sarji bitiyo genelde WiFi kullaniyorum ama yinede ayni. Acaba bunun batarya sorununu nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim

   • Admin
    Admin 16 Haziran 2015

    Merhaba, ilk başta batarya ömrü için telefonu ne kadar önce aldınız? Batarya şişmiş veya ömrünü yitirmiş olabilir. Eğer yeni ise son zamanlarda Android 5.0 Lollipop’a dair bir güncelleme yaptınız mı? Güncelleme gelmiş ise ilk zamanlar stabilite sorunlarıyla alakalı şarj ömrü değişebiliyor. Bunların haricinde bir durum yoksa, cihazın ekranı 5.5 inç böylelikle en çok şarja etkisi olan ekran parlıklığı ve ne kadar uyanık kaldığıdır. Özellik olarak var ise ekran parlaklığı ortanın altı derecede otomatik olarak seçiniz. Yani tam parlaklık yerine, görebileceğiniz şekilde manuel olarak ayarlayınız. Her ne kadar wifi kullansanız bile uyanık kaldığı zamanlarda yüksek performans gerektiren oyun gibi uygulamalar kullandığınızda şarjı etkileyecektir.

  • Üveys
   Üveys 17 Haziran 2015

   Admin teşekkür ederim başka sitelere baktım bi uygulama veya oyun indirdiğinizde uygulamayla uyum sağlanamıyor ve kendi kendini kapatıyor yazıyordu bende dude perfect 2 yi sildim ve olay çözüldü

  • Pelin
   Pelin 17 Haziran 2015

   Merhaba.GM Discovery 2 Mini kullanıcısıyım.Telefonuma güncelleme geldi ve dün güncelledim.Güncelleme öncesi ısınma sorunu yoktu.Şimdi ise interneti kısa süre kullansam bile ısınma oluşuyor.Isınma güncellemeden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Çözümü için ne yapabilirim?

   • Admin
    Admin 18 Haziran 2015

    Merhaba, bende aynı sorunla karşılaşıp bir önceki sürüme dönmeyi denedim fakat olmuyor. General Mobile şirketinin ek bir güncelleme ile sorunu çözmesini beklemeniz gerekiyor. Üretici ile iletişime geçip sorunu sizde iletiniz ne kadar sorun iletilirse ek güncelleme o kadar erken gelecektir.

  • Zeynep
   Zeynep 19 Haziran 2015

   Merhaba ben iki gün önce sony Z3 aldım. Sistem güncellemeleri yaptım işte ard arda 10-15dk sürdü telefon ısındı. Mesela bugün kamerada farklı çekim modları denerken ısındı anlam veremedim . Wifi dan nete bağlanıyorum şuan telefon ısındı biraz kısa sürede. Ne yapmalıyım geri mi vermem gerek? Telefon yeni olduğu içinde işkillendim. Lütfen yardımcı olun.

   • Admin
    Admin 19 Haziran 2015

    Merhaba, Sony Xperia Z serisi genellikle diğer akıllı telefonlara göre daha stabil çalışıyorlar, yani seçiminizi iyi yapmışsınız. Android 5.0.1 veya 5.1.0 versiyonları bu gibi cihazlara yüklenmeye başladı, Xperia Z3’te 3 GB rama sahip bir cihaz böylece rahatlıkla güncel sistem gereksinimlerini karşılayacaktır. Tüm uygularamaları aynı anda güncellendiğiniz telefonda ısınma görülmesi normal bir durum. Şöyle ki, hepsini güncellemeye başladığından sırasıyla hiç aralık vermeden indirme işlemi yapar, indirme işlemi biteni yükleme sırasına alır ve yine indirmeye devam eder. Sürekli veri alışverişi olur, aynı anda yüklemede yaptığından işlemcide ısınmalar normaldir. Kamera açık olduğunda işlemci ve ekran entegresi sürekli kameradan gelen görüntüyü işlediği için uzun süreli çekimlerde ısınmalar oluyor. Telefonunuz çok aşırı ısınırsa cihaza zarar gelmesin diye zaten kendini yeniden başlatacaktır. Böyle kapanmalar olmadıkça korkulacak bir durum yoktur.

  • Emre
   Emre 25 Haziran 2015

   Telefonum note 3 ve clean master kullanmıyorum telefona zarar verdiğini duydum fakat battery doctor hakkında bir şeyler duymadım ve yükledim acaba bir zararı olurmu ? Birde uygulamada telefonun sıcaklığını gösteriyor bu doğrumudur ?

   • Admin
    Admin 28 Haziran 2015

    O tarz telefon hızlandırma ve soğutma adı altında paylaşılan programları tavsiye etmiyorum. Onlar sadece rami ve ön belleği temizliyorlar. Telefon sıcaklığı konusunda doğru bilgiyi CPU-Z iyi değerlerde veriyor. Telefon sıcaklığını nasıl ölçeriz konusunda bundan bahsetmiştim.

  • EDA
   EDA 26 Haziran 2015

   telefonum lg l70 telefonuma bataryaı taktığım an ön kamera bölümü hemen ısınıyor ve telefonum açılmıyor. Ne yapmalıyım ?

   • Admin
    Admin 28 Haziran 2015

    Batarya takıldığında bir şey olacağını sanmam, sanırım siz şarj etmekten söz ettiniz. Telefon şardayken hiç bir şekilde ilgilenmeyimiz, interneti uygulamaları kapatınız. Yine ısınıyorsa servise başvurunuz.

   • ekrem karakus
    ekrem karakus 30 Ağustos 2016

    Abi selam yeni bir htc desire 820 aldim tlfn 3.5 saatte falan sarj oluyor hele bide sarjda iken kurcalarsam oldugu yerde sayiyor bu makinenin normalde kac saatte sarj olmasi gerekir bana cok uzun geldi bu sure ha bide son %15 ten sonra cok hizli bitiyor sarj. Son olarak telefonu aldigim teknoloji magazasindaki son tlfn oldugundan teşhirdeki tlfnu aldim yetkili sadece 2 hafta teşhirde kaldigini bi sorun olmayacagini soyledi umarim anlatabilmisimdir lutfen bilgi verin servise gondermelimiyim

    • Kadir DUĞAN
     Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

     Şarj olma şarj cihazı ve batarya kapasitesine bağlıdır. 15’ten sonra işlem yaparken hızla düşmesi normal.

  • yılmaz
   yılmaz 26 Haziran 2015

   Selamlar.Ben bir s4 mini kullanıcısıyım ve yaklaşık 1 hafta önce kadar telefonumu kitkat sürümüne güncelledim.Şuan çok fazla ısınma yapıyor ve ısınmanın kaynağını power clean adlı uygulama location services adlı bir sistem parçası olarak gôsterdi.Telefonu şarjdan çıkardığımda elime bile alamıyorum.Günlük kullanımlarımda da böyle oldu.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

   • Admin
    Admin 28 Haziran 2015

    Merhaba, böyle güncellemelerde güncelleme paketi her cihazda stabil çalışmayabiliyor. Güncelleme yapmış olmasanız bu sorun olmazdı fakat artık geri dönüşü de yok. Şarj olurken cihazlar enerji ile yüklendiğinden ısınma yaparlar. Bahsettiğiniz uygulamamın gösterdiği her ne olursa olsun bu samsung tarafından gönderilmiş bir güncelleme. İlerleyen zamanlarda gelecek küçük ek paket güncelleme ile sorunun düzeltilmesini bekleyeceksiniz.

  • Mehmet
   Mehmet 28 Haziran 2015

   Merhaba, telefonum Asus zenfon 6 clash of clans uygulamasını veya herhangi bir oyunu açtıgımda batarya kısmında değilde üstte kamaranın oldugu kısımda elle hissedilecek şekilde bir ısınma oluyor telefonum 1 haftalık sizce normalmidir yoksa servise başvurmamda fayda varmıdır.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

   • Admin
    Admin 29 Haziran 2015

    Merhaba, oyunun etkisi ile işlemci ve grafik kısmı ısındığından normaldir.

  • ibrahim
   ibrahim 28 Haziran 2015

   Bende not 4 var 3 aydır kullanıyorum hiç sıkıntım yoktu geçenlerde telefonuma güncelleme geldi geldikten sonra cihazı ciddi bır şekilde ısınmaya başladı bunun çaresi varmı uygulamalarla ekran yanacak gibi oluyor lütfen yardımcı olun verdiğim paraya yazık 2300

   • Admin
    Admin 29 Haziran 2015

    Merhaba, böyle güncellemeler de güncelleme paketi her cihazda stabil çalışmayabiliyor veya etkisi çalışma şekli farklı olabiliyor. Aynı sorun benim S4 cihazımda da var şarjıda az gidiyor ama yapacak bir şey yok malesef. Güncelleme yapmış olmasanız bu sorun olmazdı fakat artık geri dönüşü de yok. Her ne olursa olsun bu samsung tarafından gönderilmiş bir güncelleme. İlerleyen zamanlarda gelecek küçük ek paket güncelleme ile sorunun düzeltilmesini bekleyeceksiniz.

  • SELÇUK
   SELÇUK 02 Temmuz 2015

   Merhaba,
   Üç nesil samsung note serilerini kullandıktan sonra ses ve görüntüye imza atmiş dünya devi SONY cihazını almaya eşimle karar verdik. Z3 bizim için uygundu. İki cihazı da aldık ve kullanmaya başladık 5.0.2 sürüm geldi aldığımız akşam yükledik herşey normal işlemcisi ram ekranı hoşumuza gitti birde fotoğraf çekelim dedik otomatik modda bir süre sonra cihazın üst kısmı yani arka üst kısmı ısınmaya başladı samsunglarda böyle bir durum yoktu neyse çekmeye devam ettik ve bir mesaj geldi ”daha fazla çekemessiniz çünkü cihaz ısınıyor çektiğiniz fotoğrafları kaydedip kapanacaktır ” şaka yapıyor sandım ama gerçekti…toplam 30 kare çekmişimdir…eşiminki de aynı maalesef…bu mesajları kaydettim…birde gün ışığında deneyelim dedik gene aynı mesaj ama bu sefer 15 karede geldi…müsade etmiyor…SONY ile mail trafiği başladı yazıyorlar da yazıyorlar matbu yazılar bunlar bana nedenini söylemiyorlar….neyse teknik servise yolladım yazılım güncellemesi yapıldı geri geldi….denedim şimdi biraz daha fazla fotoğraf çekebiliyorum…ama gene ısınıyor…..sizce bu sorun yazılımlamı ilgili sensörlemi ilgili işlemciylemi ilgili bunu sormak istedim…temmuz ayı içersinde yeni sürüm gelecek bunu yüklerken wifi üzerinden değil de pc ye bağlanıp ordan yüklemek daha uygun olurmu?

   Tşekkür ederim

   • Admin
    Admin 03 Temmuz 2015

    Merhaba, bu sorunu son zamanlarda fazla görür oldum. Sebebini kamera, ekran entegresi ve işlemci arasında bir şey oluşturduğunu düşünüyorum. Yani cihaz görüntü işleyip ekrana sunarken ve çekim yaparken o kısımda bir sıkıntı var. Benim kanaatim bu yönde, ayrıca Android Lollipop 5.0.1 geldiğinden bu yana ısınmarlarda artış gözleniyor sistem kaynaklı. Bende S4 kullanıcısıyım şarjı 4.4.2 sürüme göre 2/3 daha az gitmeye başladı ve daha fazla ısınıyor fakat ileri sürüme geçildiğinde geri dönüş yok malesef. Ben 5.0.1 versiyonu wifi üzerinden yükledim, sonra önceki sürüme pcden geçirdim ama olmadığı için yine pcden 5.0.1 attım, yani wifi veya pc üzerinden yüklemek bir şey değiştirmedi.

  • mehmet
   mehmet 02 Temmuz 2015

   Telefonumun mobil verisi açıktı ama kullanmıyordum cebimdeydi.Bir süre geçtikten sonra şarjı bitip kapandı.Eve gelip hemen şarja taktım ama telefon açılmadı herhangi bir ışık yanmadı.Bunu nasıl yapabilirim. 1 gündür bekliyorum hala yok açımadı.

   • Admin
    Admin 03 Temmuz 2015

    Cihazı ne olduğunu söyleseniz güzel olurdu, fakat sanırım aşırı ısınmadan dolayı entegrelerinde bir sorun oluştu o yüzden açılmıyor olabilir. Şarjı nasıl hızlı bitti derseniz cebiniz de mobil veri açıkken uygulamalara güncelleme geldi ve otomatik olarak yüklemeye başladıysa sürekli data kullanımından şarjı süzer aynı anda aşırı ısınır. Sorunun böyle bir durumdan olduğunu düşünüyorum.

  • Murat can
   Murat can 02 Temmuz 2015

   Mrb.
   Benm note II telefonm var mobil veri açık kapalı farketmiyor telefonda konuşurken dahi çok fazla ısınıyor bunun nedeni ne olabilir.

   • Admin
    Admin 03 Temmuz 2015

    Merhaba, konuşmalar da küçükte olsa sürekli şebekeyle alışveriş yapılır cihaz böyle durumlarda ısınır konuşma süresi arttıkça ısınma da artacaktır. Telefonun tüm işlevlerini kapatıp sadece konuşma yapmanızı öneririm.

  • Enes
   Enes 05 Temmuz 2015

   Merhabalar, ben Samsumg Galaxy S III mini kullanicisiyim öncelikle mobil veri ve wifi otomotik kendi kendine açılıyor sürekli reklam cikiyoo ve kendi kendine bu clean master vb. uygulamaları indiriyor ama ben başka bir sim kart i taktigimda bu sorumu yasamiyorum..!

   • Admin
    Admin 06 Temmuz 2015

    Merhaba, söylediklerine göre cihaza virüs bulaşmış olabilir. Tabi reklamların nerede çıktığına da bağlı, eğer Clean Master programının içinde çıkıyorsa normal çünkü programı yapanlar para kazanmak için reklam yerleştiriyor. Virüste ona göre yazılmış olmalı ki interneti kendi açıp programı download ediyor ardından reklam gösteriyor. Bence tüm cihaz içeriğini yedek alıp formatlamanı tavsiye ederim.

  • Enes
   Enes 06 Temmuz 2015

   2 kere formatladim ama bi faydasi olmadi

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Yorum arada kalmış kusura bakmayın, bu durum genelde oyun oynarken benimde başıma gelmişti Racing Rivals oynarken üstten bildirim ekranını açıp kapatınca oluyordu buna dikkat etmek gerekiyor.

  • tuba
   tuba 08 Temmuz 2015

   beni telefonumun duvar kâğıdı kendi kendine deyişiyor nedeni nedir

   • Admin
    Admin 08 Temmuz 2015

    Hangi telefon? Muhtemelen ekran > duvar kağıdı ayarlarından ayarlanmıştır.

  • hakan efe
   hakan efe 08 Temmuz 2015

   Benim telefonum s3 mini telefonumun interneti sürekli açık kalıyo wifi ve verisi sürekli açık bu telefondan mı yoksa hattımdan mi kaynaklaniyo ve bu sorunu nasıl çözebilirim

   • Admin
    Admin 08 Temmuz 2015

    Uygulama yöneticisinden hepsi kısmına gel uygulama tercihlerini sıfırlaya bas telefonu yeniden başlatmayı dene. Eğer olmaz ise en yakın servise götürmeni tavsiye ederim.

  • zerrin
   zerrin 10 Temmuz 2015

   teknosadan 3 ay öne tel aldım tel aldım telofonumda herhangi ısınma problemi yaşamıyordum şu iki gündür tel aşırı ısınıyor oyun oynamıyorum sadece karşı tarafı aradığımda 5 dk bile görüşsem tel aşırı ısınıyor yüzümde hissediyorum nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim gereksiz oyun ve alışveriş vs lerim olmuyor.tşk

   • Admin
    Admin 10 Temmuz 2015

    Lütfen telefon marka modelini de yazarsanız ne yönlerden bu sorun oluştuğunu daha rahat söyleme şansım olur.

  • kevser
   kevser 11 Temmuz 2015

   Meraba şimdi telefonum çok ısınıyor her şeyi yapıyorum dediklerinizin hepsini okudum herkese aynı şeyi diyosunuz mobil veri falan ama çoğu insan zaten internet için telefon kullanıyo bence önerilerinizi daha profosyonel yapın iyi günler 😉

   • Admin
    Admin 12 Temmuz 2015

    Merhaba, ben profesyonel değilim burası da kişisel teknoloji blogu. Ama şunu demeliyim ki en profesyonel kişi gelse bile akıllı telefonların ısınmasına çözüm bulamaz. Çünkü telefonlar akıllı olduğu için ısınıyor çözümü daha az kullanıp daha az ısınmasına sağlamak haricinde alternatif yok.

  • yagmur
   yagmur 11 Temmuz 2015

   Rb ben note 3 neo kullanicisiyim telefonumu sarja takarken interneti komple kapatip takmama ragmen telefon kendiliginden kapaniyor donuyor aciliyor ve asiri isinma yapiyor sizce garantiye gondermelimiyim yada herhangi bir cozum yolu soyler misiniz yardim lutfen

   • Admin
    Admin 12 Temmuz 2015

    Garanti şartları altında ise servise göndermeniz daha uygun olacaktır.

  • Büşra
   Büşra 11 Temmuz 2015

   Telefonumun modeli e5 son zamanlarda çok ısınıyor alalı da 4 ay oluyo ilk zamanlar böyle değildi hiç isinmiyordu ancak yaklaşık 1 aydır fazlasıyla ısınıyor ne yapmalıyım?

   • Admin
    Admin 12 Temmuz 2015

    Son zamanlarda telefonda daha çok uygulama olup daha çok ilgilendiğiniz için olabilir.

  • yasin
   yasin 12 Temmuz 2015

   Ben s4 mini kullanıyorum ve kablosuz ağ kullanıyorum yani wifi telefonum ve bataryam çok ısınıyor

   • Admin
    Admin 12 Temmuz 2015

    Akıllı telefonların ısınmaması için çözüm daha az kullanmak ne kadar kullanılırsa o kadar ısınıyor.

  • Metin
   Metin 12 Temmuz 2015

   Galaxy s3 mini telefon aldım aldığım oyun oynarken dokunmatiği gidiyor mesela yarış oyunu oynarken ileri sembolü bastığımda dokunmatiği kesiliyor basılı kalmıyor uzun süreli basamıyorum telefonun dokunmatiği mi bozuk yoksa normal mi yardım ederseniz sevinirim.

   • Admin
    Admin 13 Temmuz 2015

    Kullandığınız alan sadece oyunda basmıyorsa oyunla alakalı olabilir, fakat oyun dışında da basmıyorsa dokunmatik arızalıdır.

  • ibrahim
   ibrahim 13 Temmuz 2015

   S.a note 3 telefonum var mobil veriyi kapattıgımda 10-15 saniye sonra tekrar acılıyor bide wifi da boyle cozum yolunu biliyorsanız lutfen soyleyin

   • Admin
    Admin 13 Temmuz 2015

    A.s bazı uygulamaları kullanırken mesela oyunlarda bunun gibi sorunlar görülebiliyor. Sebebi reklamların gösterilmesi için otomatik internete erişimi açmasından dolayı, oyun haricinde uygulamalarda da bu sorun görülebiliyor. Virüs zannedilenler oluyor fakat uygulama yüklerken verilen izinler içinde bu özellikle erişim sağlanmış oluyor.

  • doğukan
   doğukan 15 Temmuz 2015

   sa benimde mobil veri wifi kendi kendine açılıyo 0 ladım ama değişen bşy olmadı çok şarj yiyo yardım ederseniz sevinirim ne yapmam lazım

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    A.s yorum arada kalmış kusura bakmayın, bu durum genelde oyun oynarken benimde başıma gelmişti Racing Rivals oynarken üstten bildirim ekranını açık kapatınca oluyordu buna dikkat etmek gerekiyor.

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Yorum arada kalmış kusura bakmayın, konuşurken 3G ve wifi açıksa kapatmanızı öneririm. Çok uzun konuşmalarda cihazın ısınması normal ses alışverişi bile 2G kullanıyor.

  • yunus
   yunus 18 Temmuz 2015

   meraba htc m8 kullanıyorum konuşurken ısınaya başladı neden olabilir sizce?

  • Rukiye
   Rukiye 20 Temmuz 2015

   Meraba ben sony xperia z3 kullanıcısıyım bu aralar telefonum cok ısınıyo ilk baslarda uygulamalarımdan diye düşündüm fakat gece telefonu kapatıp sabah actıgımdada beş dk olmadan ısındı.ne yapmalıyım neden ısınıyo olabilir

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Merhaba, yorum arada kalmış kusura bakmayın. Sony Xperia Z3 e son zamanlarda Android Lollipop güncellemesi geldi bu yüzden stabilite sorunları olabilir. Sabah açtığınızda hemen internet kullanmaya başlıyorsanız bildirim ve güncelleme bilgileri gibi işlemler olduğundan kullanmadan bile ısınma yapabilir.

  • Esra
   Esra 21 Temmuz 2015

   Mrb
   Ben LG L70 kullaniyorum telefonuma daha sonra yüklediğim ve daha önceden yüklü olan uygulamalarimi guncelleyemiyorum fabrika ayarlarını bile yükledim ama kısa bir süre sonra yine aynı sorunla karşılaştım sorunu nasıl giderebilirim

   • Admin
    Admin 21 Temmuz 2015

    Telefonu kendi hafızası 4 GB ise belli bir yerden sonra yeterli alan olmadığı için uygulamaları güncelleyemezsiniz. Bunun için dosyaları hafıza kartında tutup eğer telefon destekliyorsa uygulamaları da hafıza kartına kurmanız yeterli alan için iyi olacaktır.

  • serhat
   serhat 23 Temmuz 2015

   ben s6 aldım kısa bir süre önce ama hem biraz ısındığından dolayı hemde yapısından dolayı beni rahatsız ediyor acaba işlemci ısısının çoğu zaman 50’c nin üstünde olması normal mi ?

   • Admin
    Admin 24 Temmuz 2015

    Cihazın aktif uygulamalarına bağlı olarak derece bir şey yapmadan sabit kalıyorsa normaldir fakat bir şey yapılmadığı halde sıcaklık farklılık gösterirse normal olacağını sanmam.

  • Hale
   Hale 23 Temmuz 2015

   Ben telefonumu daha alali iki hafta falan oldu fakat telefonunda wifiyi vede mobil vergiyi açmadan 2 el subway surf oynadigimda telefonum hemen isiniyor ve internette 2dakka bile dolaşan adam ısınıyor fakat bataryası ısınmıyor on kamera tarafları ve arka kamera tarafları ısınıyor bi sorun var midir korkuyorumda fakat müzik falan dinlediğimde ama internet siz hiç böyle bir sorun olmuyo bide fotoğraf çekerken bu ısınma oluyo telefonum samsung galaxy grand prime bu de telefonu da sadece 3 oyun var

   • Admin
    Admin 24 Temmuz 2015

    İnternetsiz ve oyun oynamadığınız zamanların haricinde ısınması çok normal, oyun oynarken ve internet kullandığınızda devre kısmı üstte olduğundan o kısımlar ısınır.

  • Agit Temel
   Agit Temel 24 Temmuz 2015

   SeLam Admin Benim Samsung S 2 Mini Var TeLefonum Şarj Yeri Bozuktu Bende Akıllı Şarja Takıyodum Telefonumun Bataryasını Taktım Bilgisayarda Biraz İşim Vardı Açmayı Unutmuştum Ve Elime Aldıqımda Telefon REsmen Yanıyodu Ve Ondan Sonra Hiç Çalışmadı Teknik Servise Götürdüm Onlarda Bişey Yapamadı Acaba Sorun Nedir Admin

  • Mali ÖZKARA
   Mali ÖZKARA 27 Temmuz 2015

   Samsung NOTE 4
   Merhabalar konu çok açıklayıcı olmuş ama bana göre bir cevap bulamadım cihazda herşey kapalı iken aşırı derece ısınma oluyor ısının derecesini açıklamak gerekirse ocaktan yeni almış olduğunuz çaydanlık kadar sıcak elime almam ile bırakmam bir oldu elimde 2. Derece yanık oluştu soğuması için soğutucuya koymak zorunda kaldım cihaz wifi üzerinden çalışıyor iken ısınıyor hiç bir veri trafiği olmaz iken yine ısınıyor yani söyleyeceğim o ki cihaz ne olursa olsun ısınıyor cihazın henüz 2 aylık yardımcı olursanız sevinirim servise göndermeyi düşünüyorum başka bir öneriniz varmı. ?

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Merhaba, teşekkür ederim konuda söylediklerimin ısınma olduğunu söylüyorsanız servise götürmeniz kısa sürede çözüme kavuşması için daha doğru olacaktır. Söylemek istediğim bir kaç şey var, cihaz 5.7 inç ekrana sahip olduğu için görüntü işleme için bile yüksek ısılara ulaşabilir. Ne gibi derseniz video izlemek gibi durumlarda oluşabilir, birde online bir platformdan olursa wifi trafiği ile daha çok ısınabilir. En yakın servise yoksa, cep merkezini arayarak cihazla ilgili sorunu söyleyip yardım alabilirsiniz. Karşıdaki operatör gerçekten teknik olarak hakimse güzel cevaplar veriyorlar çözüm olmazsa servise gönderirsiniz.

  • Büşra
   Büşra 28 Temmuz 2015

   merhaba bende s3 neo var telefonum çok fazla ısınıyordu ve arada kendini kapatıp açıyodu şimdi ise telefonum kendini yeniliyor fakat açılmıyor samsung yazısında kalıyor 2 kez reset attım home+güç+ses tuşlarıyla yine yenilenir gibi oldu başa döndü üst üste 10 kez yenileniyor gibi duruyor ve samsung yazısı çıkınca başa sarıyor sizce ne yapabilirim

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Merhaba, aşırı ısınmadan dolayı cihazın donanımında sorunlar olduğundan böyle davranabilir, servise gösterip bilgi almanızı tavsiye ederim. Telefon açılmadığı için yapacak şu şekilde yapacak bir şey yok malesef.

  • Oguz
   Oguz 28 Temmuz 2015

   Discovery Elite ciddi bir ısınma sorunu var ve sürekli veri bağlantısına ve şebekeden düşüyor ve wifi çok yavaş. Bunun yanında veri bağlantısı çok yavaş daha önce aynı yerde aynı mekanda kullandığım dönemde başka bir general mobile telefon kullanıyordum ama internet hızlıydı fakat şimdi discovery elitm oldu ve hala aynı mekanda aynı operatör deyim ve operatörüne görüştüm ayarlarda hattında hiçbir sıkıntı yok internetim yavaş ama diğer yandan huwai mate 7 kullanan kardeşim de şimdi hiçbir zaman sıkıntı yok sabahtan akşama kadar internette film izliyor whatsapp’tan konuşuyor diğer yandan telefon şarjda ama telefonda çok az bir ısınma var diğer yandan oyun oynuyor gün içinde en kaliteli oyunlar oynuyor grafik olarak ama dikkat etmezseniz telefonun ısındığını bile anlayamıyorsunuz neredeyse hiç ısınmıyor

   • Admin
    Admin 28 Temmuz 2015

    Huawei Ascend Mate 7 hakkındaki yorumlarının ısınmaması yönünde olması güzel, fakat ekran 6 inç olduğundan şarj yetmiyor haliyle, telefon prize bağlı dediğiniz şekilde kullanılmaya devam ederse uzun vadede sorunlar çıkarabilir.
    Sizin GM Discovery Elite cihazınıza gelecek olursak, dediğiniz sorunlara göre telefonun donanımsal bir sorunu olabilir. GSM ve wifi modülü genelde bütünleşik çalışıyor diye biliyorum bu sebepten dolayı garanti kapsamınız varsa servise başvurmanız daha yararlı olacaktır. Birde unutmadan yeni bir Android güncellemesi aldıysanız oda sebep oluyor olabilir.

  • Abdurrahim
   Abdurrahim 28 Temmuz 2015

   Merhaba kolay gelsin 4 gun once note 3 aldim 2.gününde arka kamera bolgesi ile on kamera bolgesinde asiri isinma var ne yapmaliyim servise felan gerek varmi yoksa olagan birseymi?

  • sümeyye
   sümeyye 28 Temmuz 2015

   Merhaba 4 gün once vodafone smart 6 aldım telefonum sarjdayken hicbir sey yapmama ragmen hem sarj aletim hemde telefonum hemen ısıniyor tekefonla konsurkende isiniyor cok fazla uygula.ayi ayni anda acmiyorum yine isinyo neden acaba ne yapmaliyim servise yollasim yenisini verirlermi?

   • Admin
    Admin 29 Temmuz 2015

    Şarjda iken 3G ve wifi kapalı konumda şarja bırakınız. Şarj aletinde, şarj sırasında ısınma olur. Dolduğunda zaten şarj etmediğinden ısınmayı keser, yani şarj aletinin şarj ederken ısınması normal bir durum. Çok uzun görüşmelerde 2G trafiği kullandığı için ısınma olacaktır, aşırı olmaması halinde korkulacak bir durum yok. Servis böyle nedenlerden dolayı değişim gerçekleştirmez, cihazın arıza gibi bir durumu görülmüyor.

  • anife
   anife 29 Temmuz 2015

   Iyi geceler bnm samsung s3 neom var telefonum durduk yere kendi kendine isiniyor hic bir sekilde oyun oynamiyorum mobil veride kapali acikta kalan progrsmlar bile yok bu sekilde tekefonum asiri isiniyor ve sarzi hizla dusmeye basliyor ozellikle ekran cok isiniyor bataryaya baktimda normal isida fakat ekran degil bunun sebebini soylermisiniz

   • Admin
    Admin 03 Ağustos 2015

    Telefon durduk yere ısınma yapmaz, wifi ile uygulama güncelliyor olabilir. Eğer öyle bir durum yoksa zaten anormal bir şey olduğu ortadadır.

  • ayhan
   ayhan 30 Temmuz 2015

   S.aleykum.. admin… benim telefonum samsung galaxy s3 ve 2 yasini doldurdu. Iki defa batarya sisti ve degistim. telefonu ciddi anlamda yoran bir oyun clash of clans oynuyordum. Fakat bir haftadir tlf da sarj problemi yasiyorum. Telefonumu sarja taktigimda herhangi bir uygulama acmama gerek olmaksizin sarji cok agir artiyor ve nette gezinmemle sarj geri dusuyor. Birde sorunumu cozer diye pil koruyucu uygulama kapatan bir program yukledim. Orda pil sicakligi 35 lerde iken ram sicakligi 60 larda… ve sogumuyor.. bu konu hakkinda yardimci olurmusunuz. Iyi gunler dilerim.

   • Admin
    Admin 03 Ağustos 2015

    Aleyküm selam, öncelikle şarj hızlandırma ve soğutma ile alakalı yayılan uygulamaların telefona benim görüşümce yararından çok daha çok yorması şeklinde zararı olduğunu düşünüyorum. Bu uygulamaların yaptıkları ön bellek temizleme ve ram boşaltmaktır bunu kullanıcıda yapabilir. Fazladan uygulama olarak işlemci ve ram aksamlarını yorar tavsiye etmiyorum. Cihaz üçüncü bataryası olduğuna göre geçmişte epey yıpranmış, elektronik aksamı sürekli ısınma ile görevini gevcikmeli veya yanlış yerine getirmeye başlamış olabilir. Telefon gibi cihazların ömrü fiziksel olaylar haricinde çoğunlukla ısınmaya bağlıdır. Isınan elektronik parçaların zamanla işlevi bozlulur, yavaşlama ve şarj sorunları görülebilir.

  • ibrahim
   ibrahim 01 Ağustos 2015

   Slm bende s4 mini var dusurdum ekranı kırıldı ekranı değiştirdim ama cihaz hemen açınca saniyeler içinde 50 derece oluyor android os 27 ekran 27 en karanlık voltage 3650 sağlam s4 mini de bunlar çıkmadı *#0228# bastim

   • Admin
    Admin 03 Ağustos 2015

    Ekran arızası giderilirken yanlış bir şeyler yapılmış olabilir. *#0228# yapınca batarya bilgisi görünür, bu kısımla alakalı anlatmak istediğnizi anlayamadım.

  • Tarık
   Tarık 01 Ağustos 2015

   Merhaba.Telefonum s3 mini . Sarjim 50-60 larda olmasina ragmen clash of clans oynarken kapanip aciliyor.Acildigında ise yüzde 0 veya yuzde 2 oluyor. Telefonumu 28.09.2013 tarihinde aldim. Sizce bunun sebebi nedir?Bataryayı degistirsem duzelir mi ? Yardimci olursaniz sevinirim

  • Tarık
   Tarık 02 Ağustos 2015

   Merhaba.Telefonum s3 mini . Sarjim 50-60 larda olmasina ragmen clash of clans oynarken kapanip aciliyor.Acildigında ise yüzde 0 veya yuzde 2 oluyor. Telefonumu 28.09.2013 tarihinde aldim. Sizce bunun sebebi nedir?Bataryayı degistirsem duzelir mi?

   • Admin
    Admin 02 Ağustos 2015

    Merhaba, batarya da şişme yapmış olabilir sürekli böyle oyun oynarak kullanıldıysa bataryayı değiştirmeni tavsiye ederim.

  • fatih
   fatih 02 Ağustos 2015

   biraz önce bildirim geldi acilen pilinizi çıkarın telefonunuz aşırı ısındı diye 3 gün oldu teli alalı bunun sebebi nedir

   • Admin
    Admin 03 Ağustos 2015

    Cihazınızın ne olduğunu yazmamışsınız fakat, şarj cihazından kaynaklanan batarya sorunlarından biri olabilir. Eğer bu uyarıyı verdiğinde batarya gerçekten sıcak değilse servise başvurunuz.

  • Yeşim
   Yeşim 03 Ağustos 2015

   Merhaba, benim telefonum avea in touch3 large. Önceden asla kolay kolay ısınmazdı. Clash of clans oynamaya başladığımdan beri telefonun ön kamerasının olduğu bölüm çok ısınmaya başladı. Şimdiye kadar bir kapanma sorunu da olmadı. Ama ön kamera kısmı çok fazla ısınıyor ve elimle tutamayacağım hale geliyor. Mobil internet kullanmıyorum. Wifiyle oyun oynuyorum ekran ayarlarını düşürüyorum yinede çok ısınıyor.

   • Admin
    Admin 03 Ağustos 2015

    Merhaba, Clash Of Clans grafikleri iyi olan bir oyun, haliyle oynarken telefonu yoruyor ve ısınmasına yol açıyor. Eğer çok aşırı bir ısınma varsa oyunda fazla vakit geçirmeyiniz. Aşırı ısınmasının nedeni hem interneti kullanan bir oyun olması hemde grafikleri iyi olmasından kaynaklanıyor.

  • Tarık
   Tarık 03 Ağustos 2015

   Admin benim orjinal sarj aletimin uzerinde 700 amper oldugu yaziyor 1000 amper sarj aleti alsam batarya siser mi? Telefoncuya sordum şişirme yapmaz dedi. Yardımcı olursanız sevinirim

  • kubra
   kubra 03 Ağustos 2015

   ya telefonum gmd2+ cok ısındı aynı gun sabahtan (ısınmadan önce) ıkı defa ekran karardı gec acıldı telefonum o gunun akşamına tamamen ekranı karardı ısnmaylamı ilgili yoksa telefonun ekranında mı bı problem olmuştur

   • Admin
    Admin 04 Ağustos 2015

    Ekranla alakalı bir sorun olacağını düşünmüyorum.

  • Tarık
   Tarık 05 Ağustos 2015

   Admin benim orjinal sarj aletimin uzerinde 700 amper oldugu yaziyor 1000 amper sarj aleti alsam batarya siser mi? Telefoncuya sordum şişirme yapmaz dedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Tarık
   Tarık 05 Ağustos 2015

   Bu arada maksimum 1000 miliampermis. Yani telefon kendine gereken enerjiyi kendidi ayarlayabilir mi

  • cem
   cem 06 Ağustos 2015

   selam adminim benimde bir sorum olacak bende sony z2 aldım dün sadece birsey yükledim şarja taktım telefon ateş gibi oldu dedim servise götüregim yada geri verecektim 10 dakika bile sürmedi ateş gibi oldu telefon nedendir

   • Admin
    Admin 07 Ağustos 2015

    Aleyküm Selam. Eğer normal bir şekilde mobil veri veya wifi açık değilken telefonla ilgilenilmediği halde aşırı ısınıyorsa servise danışabilirsiniz. Ama aşırı ısınma olmuyorsa hafif ısınmalarda korkulacak bir durum yok. Sony Xperia Z2 özellikle oyun oynarken aşırı ısınan bir cihaz bilginiz olsun. Ayrıca şarjdayken oyun oynamak yada internette dolaşmak çabuk ve aşırı ısınmaya sebep olabilir.

  • Ozcan
   Ozcan 06 Ağustos 2015

   İyi günler benim telefonum lg g2 nedenini bilmiyorum ama internet de olduğum halde çok hızlı ısınıyor telefonu kullanmaz duruma geldim acaba bataryadan mi kaynaklanıyor batarya orjinal değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden sizin de fikrinizi alabilirmiyim teşekkürler

   • Admin
    Admin 07 Ağustos 2015

    İnternet kullanımı oyunla olmadığı zamanlarda aşırı ısınma yapmaz fakat internetle oyun oynanırsa aşırı ısınma oluyor. Eğer bunun gibi bir durum değilde önceden bir sorun olmayıp sorun yeni başladıysa Android güncellenmesinden kaynaklanabilir. Öyle bir güncelleme de gelmediyse ısınmanın normal olmadığını söyleyebilirim, ayrıca batarya da sorun olacağını sanmam.

  • serap
   serap 10 Ağustos 2015

   Merhabalar ben S4 kullanıyorum telefonum aşırı ısınma yapıp sürekli kapaniyor bataryasini yeni değiştirdim orjinal ekran sürekli gidip geliyor ve telefonun üst bölümün de daha çok ısınma oluyor lütfen yardimci olurmusunuz

  • gülay özgedik
   gülay özgedik 10 Ağustos 2015

   Merhaba benim Samsung Galaxy Note3 neo telefonum açık durumda sarja takılınca kendiliğinden kapanıyor ve açma düğmesine bastığım halde açılmıyor. Bataryayı çıkarıp bir daha takmam gerekiyor. Bu sorunla 3 kez Eskişehirdeki yetkili servise götürdüm.Orada deneyip arıza bulunamadı notu ile iade ettiler. Bu durumda Tüketici Hakem heyetine mi başvurayım mı. Yoksa ne yapmam gerekiyor.Teşekkürler…

   • Admin
    Admin 10 Ağustos 2015

    Başka şarj aleti ile denediniz mi? Şarj cihazı sorunlu olduğundan bu durumu yaratabilir. Eğer başka şarj cihazı denediğinizde de aynı sorun oluyorsa o zaman başvurabilirsiniz. Birde usb kablosu ile pc de şarj denemenisi de yapabilirsiniz.

  • Fatih Erdem Arslanoğlu
   Fatih Erdem Arslanoğlu 14 Ağustos 2015

   Merhaba ben 1 hafta önce vodofone smart 6 aldım 360 security diye bir uygulama indirdim ısınmasından dolayı sizce silmelimiyim ayrıca telefonum oyun oynarken veya internette gezerken elimfe hissettiğim bir sicaklik oluyor kamera kisminda ama 41 dereceyi gecmedi sorun olur mu en nefret ettigim sey isinma çünkü

   • Admin
    Admin 14 Ağustos 2015

    Merhaba, 360 security programının bir artısını görmedim o yüzden silmenizde bir engel yok. Ayrıca telefonun oyun ve internette dolaşırken ısınması normal, derecesi de risk oluşturacak yükseklikte değil. Anakart o kısımda olduğundan kamera bölgesi ısınır, aşırı ısınmadıkça sorun olmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Görkem
   Görkem 14 Ağustos 2015

   Merhabalar ben LG G Pro Lite kullanıcısıyım ve telefonum 1 haftadır çok yavaş şarj olmaya başladı. Şarj cihazımda bir sorun olmamasına rağmen 3 3.30 gibi saat aralıklarında %100 oluyor. Ayrıca telefonum da bir kez daha bu aralar çok ısınmaya başladı twitter uygulamasında kameranın bulunduğu bölgeler çok ısınıyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

   • Admin
    Admin 14 Ağustos 2015

    Normalden uzun şarj olması batarya ve ya şarj cihazıyla ilgili olabilir, twitter veya internet kullanımında anakart kamera bölgesinde olduğundan ısınması normaldir.

    • Görkem
     Görkem 16 Ağustos 2015

     Sorun batarya da gibi gözüküyor telefonumun 1 yıllık garantisi var servise verirsem batarya garanti kapsamına girer mi?

  • Engin Işık
   Engin Işık 15 Ağustos 2015

   Galaxy note2 kullanıcısıyım telefonum mobil veriyi açınca hemen ısınıyor ve sim kart çıkarıldı uyarısı veriyor ve yeniden başlama istiyor tekrar baslattigimda ise telefon sıcak ise sim tanımıyor herhangi bir internet kullaniminda telefonum çok isiniyor sanirim sarjdan bu sekilde oldu ne yapmalıyım sizce servise versem ne yaparlar

   • Admin
    Admin 16 Ağustos 2015

    Isınmaya bağlı elektronik aksamda sorunlar var, böyle uğraşmak hoş olmaz sanırım verseniz daha iyi olur. Sorunun size bildirilip onay alındıktan sonra yapılmasını isteyebilirsiniz.

  • Rıza
   Rıza 16 Ağustos 2015

   Telefonum samsung S3 neo.Telefon ekran kapalıyken bile acayip ısınıyor.Şarzdayken pil aşırı ısındı deyip şarz etmeyi kesiyor.Patlamasından korkuyorum.Yardım edersen sevinirim.Telefonu alalı 2-3 ay kadar oldu.

   • Admin
    Admin 17 Ağustos 2015

    Halen garantisi devam ediyor, bence servise başvurmanız daha iyi olacaktır.

  • Merve
   Merve 19 Ağustos 2015

   Telefonum Samsung Galaxy Grand II 3 veya 4 aylık olmuştur alalı.Telefonum son 1 haftadır aşırı ısınıyor ve bu sabah fark ettim ki telefonun arka kapağını açtığımda kamera çevresinde ve altında yağ gibi garip bir şey var.Nedenini öğrenmek istiyordum.Teşekkür ederim

   • Admin
    Admin 21 Ağustos 2015

    Isınmaya bağlı içinde bulunan elektronik kısımdan reçine akmış olabilir, garantisi varken servise götürmenizi tavsiye ederim.

  • ecrim
   ecrim 20 Ağustos 2015

   Merhaba admin ben bir aydir vodafone smart 6 kullaniyorum ve son on gundur falan aksamdan sarj ediyorum yuzde yuz doluyo hic oynamiyorum dokunmuyorum oyleyken sabah yuzde on a dusuyo kendlgnden kapaniyo ve cm securaty yuklu yuklendiginden bu yana cok asiri isiniyo ve coook gec doluyo yuzde kirk hizli doldugu halde iki ikibucuk saat oluyo hemen hemen sebebi ne olablr sizce cook asiri sarj yiyo

   • Admin
    Admin 21 Ağustos 2015

    CM security uygulamasını kaldırmanızı tavsiye ederim, eğer garantisi devam ediyorsa incelenmesi için başvurunuz.

  • Semih
   Semih 21 Ağustos 2015

   Ben Samsung Galaxy Grand Neo Plus kullanicisiyim.Telefonu alali daha 1 ay oldu hersey kapali olmasina ragmen gece telefon bostayken sarji yuzde 20 kadar dusuyor nedendir bu sorun bide 3 saatte anca sarji doluyir sarji20 olunca takiyorum sarja bide telefonu kapatip takiyorum sarja bur priblem olurmu veya bir faydasi bide bir uygulama yukleyince veya kaldirinca telefonu yeniden baslatiyom bi sorun weya bi faydasi olur mu yelefona lutfen bu sorularima cevap werin

   • Admin
    Admin 21 Ağustos 2015

    Cevabınızı Samsung teknik servisine başvurarak almanı tavsiye ederim. Batarya veya şarj soketi sorunu olabilir.

    • Semih
     Semih 21 Ağustos 2015

     Ama telefonum daha cook yeni

  • Kerem
   Kerem 21 Ağustos 2015

   Benim galaxy s5 im var sadece iyi grafik li oyunlar oynarken 10 dk içinde ısınıyor bi sorun olur mu acaba admin ?

  • sevinç
   sevinç 22 Ağustos 2015

   merhaba daha dün sony Aqua m4 aldim program oyun v.s yükleme yapmama rağmen sadece konuşma yaptıgım sürede telefonun ekranında ve arka kısmında ısınma oluyor telefonu kullanmadıgımda hıc ısı yok henüz yeni olmasına rağmen neden konuşma da ısınma oluyor acaba?

   • Admin
    Admin 24 Ağustos 2015

    Konuşmada 2G iletişim kullandığından dolayı ses gidiş gelişleri bir trafik oluşturuyor, bu yüzden uzun süreli konuşmalarda ısınmalar olabilir.

  • bılge
   bılge 24 Ağustos 2015

   bende htc desıre 820 var ve tel 10 dk içinde ısınıyor daha 1 aylık telefon betun telefonlar boylemı yoksa benımkındemı sorun var faceye gırıom oyun oynsam 10 dk içinde hemen ısınıyor

   • Admin
    Admin 25 Ağustos 2015

    Akıllı telefonların genel bütünü bur durumda oluyor.

  • Çağdaş
   Çağdaş 29 Ağustos 2015

   beni telefonum Sony Xperıa E4G oyun oynarken ısınıyor ya da şarja koyunca mobil veri pek kullanmam daha doğrusu hiç kullanmam hep kablosuz ağ kullanırım ama telefondan video izleyince aşırı ısınıyo sonunda buzluğa koyucam öyle bi ısınıyorki 50 derece olucaktı nerdeyse dokunamıyodum bile

   • Admin
    Admin 02 Eylül 2015

    Böyle şeyler yaptıkça ısınması normal.

  • Defne
   Defne 30 Ağustos 2015

   Merhaba, sony m4 Aqua kullanıcısıyım telefonumun kılıfı orjinal değil bu yüzden fazla Isınma yapıyor olabilir mi ?

   • Admin
    Admin 02 Eylül 2015

    Isı kılıfla birlikte daha da zararlı olabilir ama ısınmasının kılıfla değil yaptığı işle alakası vardır.

  • Nurdan
   Nurdan 31 Ağustos 2015

   merhaba telefonumu (note3) normal şekilde bir yere bırakınca kapanıyor elimde tutarken sarstığımda da kapanıyor özellikle kameranın sağ ve sol kısmına hafifçe vurduğumda hemen kapanıyor sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

   • Admin
    Admin 02 Eylül 2015

    Cihaz sarsılınca batarya ile iletişim anlık kesildiğinden olması büyük olasılıkta.

  • elif
   elif 05 Eylül 2015

   Selam
   Ben samsung galaxy NOTE 4 kullanıcısıyım daha alalı sadece 17 gün oldu biriyle konuştuğumda veye facebook da gezinirken bayagi bir ısınma oluyor normalden biraz daha fazla ısınma oluyor telefona bişey olucak diye çok korkuyorum lütfen bana yardım edin sizce sorun ne…

  • Duygu
   Duygu 08 Eylül 2015

   Merhaba.
   Yaklaşık 6 aydır Sony Xperia z2 kullanıyorum. Bir hafta öncesine kadar ısınma gibi bir problemim yoktu fakat telefonum bugünlerde çok fazla ısınıyor elimi yakacak kadar ısınıyor desem yeridir. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim gün içerisinde genellikle Wifi kullanıyorum. Nden ısındığı konusunda fikir verebilirseniz çok severim.Şimdiden teşekkür ederim

  • Özlem
   Özlem 09 Eylül 2015

   Sevgili Admin bana lütfen acil cevap verin telefonum sony xperia sp mobil veriyi actıktan hemen sonra cihaz ısınıyor ve şebeke gidiyor altına buz koyunca kendine geliyor neden kaynaklı ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

  • Tuğçe
   Tuğçe 09 Eylül 2015

   Merhaba,
   Samsung Galaxy A5 model telefonum 2 gündür aşırı ısınıyor bir uygulamayla bunu önlemeye çalışssam da fayda etmedi ve bugün internette iken telefonum bir anda kapandı. Acaba format atılması gerekir mi ya da ciddi bir problem söz konusu mudur ?

  • Emrah
   Emrah 11 Eylül 2015

   Merhaba bn general mobile 4g kullanıcısının telefonla biraz oyun olmayınca derecesi 33se 40 çıkıyor normalmidir sizce

  • Oğuzhan
   Oğuzhan 12 Eylül 2015

   Benim telefonum asus zenfone 5 oyun oynarken çabuk ısınıyor
   Film izlerken çabuk şarzi bitiyor

  • edanur
   edanur 17 Eylül 2015

   meraba telefonum galaxy trend plus alalı 1 yıl oldu ama son zamanlarda şarjı varken karıncalı bi ekran geliyor ve kapanıyor sadece şarja takınca açılıyor napabilirim bide açılınca şarjı bitmiş oluyor

   • Admin
    Admin 17 Eylül 2015

    Batarya ömrünü yitirmiş olabilir.

  • rıza
   rıza 19 Eylül 2015

   Telefon ısınmasıyla ilgili verdiniz açıklamalar beni çok bilgilendirdi verdiniz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunarım sizi devamlı bilgi bankası olarak takip edicem çok sağolun allah sizden razı olsun

   • Admin
    Admin 19 Eylül 2015

    Güzel yorumunuz beni mutlu etti, teşekkür ederim 🙂 Yararlı paylaşımlarda bulunmaya çalışıyorum, Allah sizden de razı olsun.

  • hadi
   hadi 26 Eylül 2015

   Samsung Galaxy alpha satin aldim. 2 haftadir kullaniyorum.Şarzi facebook youtube internete girdigimde cabuk bitiyor.gunde 2 -3 kere şart yapmak zorunda kalıyorum. Bu modelde daha uzun süreli batarya kullanma durumu var mı. Böyle güzel bir ürünün sarzi niye çabuk bitiyor.

  • selcan
   selcan 12 Ekim 2015

   merhaba galaxy s4 kullanıyorum film sorunu yüzünden telefonumu tamire vermiştim o gün vaktim kalmadığı için geri aldım benim bataryam değildi söyledim başka batarya verdi şimdi şarj duraklatıldı pil ısısı çok düşük diyor sorun telefonda mı yoksa bozuk batarya mı vermişler yardımcı olursanız sevinirim

   • Admin
    Admin 13 Ekim 2015

    Sorun batarya kaynaklı gibi görünüyor.

  • zte avea in touch
   zte avea in touch 13 Ekim 2015

   avea in touch cihazım bir anda aşırı ısındı ve kapandı. batarya takıldığı anda ısınmaya başlıyor ama ekrana görüntü gelmese de açılıyor ekran kilidi hissediliyor. cihazımın sorunu ne olabilir ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

   • Admin
    Admin 13 Ekim 2015

    Donanımsal sorunlar oluşmuş olabilir, servise başvurmalısınız.

  • efe1983
   efe1983 14 Ekim 2015

   Selam s4 9515 black edition model telefonumun aşırı ısıdan dolayı sim kart yuvası bozuldu sim kart yerinde durmuyor ve bataryaya dogru kayıyor telefonumun garantisi var garanti kapsaminda mıdır bu durum şimdilik batarya ile sim arasina kürdan koydum çalışıyor bu şekil kullanmamda sıkıntı olur mu

   • Admin
    Admin 14 Ekim 2015

    Kullanmada bir sıkıntı olmaz fakat sık sık sim kart takın durumuyla uğraşmaktan servise götürüp bilgi almanız daha sağlıklı olur.

  • Ahmet
   Ahmet 15 Ekim 2015

   Turkcell t 60 kullaniyorum sarjim cabuk bitiyor arkadasimdada aynisi var onunki fazla gidiyor ben telefona 3 kere format atmak zzorunda kaldim ondanmidir onceden cok iyidi sarjim..

   • Admin
    Admin 15 Ekim 2015

    Kullanımla alakalı şarj süreci değişebilir.

    • Ahmet
     Ahmet 15 Ekim 2015

     Önceden böyle degildi admin ne yaptiysam aynilarini yapiyorum format attiktan sonra bole cabuk bitmeye basladi

  • orkun
   orkun 18 Ekim 2015

   Merhaba. Bn lg g2 kulaniyorum telefonum cok cabuk isiniyor ama. Internet deyjen oluyor 1 ay oldu allali batarya şişer mi şişerse basil an n licam arka kapak acilmiyo tsk

   • Admin
    Admin 18 Ekim 2015

    Batarya şişme yaptığında şarj tutmamaya başlar bu şekilde anlayabilirsin. İnternette gezerken telefonun ısınması normaldir.

  • Eray
   Eray 19 Ekim 2015

   Merhaba ben türkcell t60 kullanıyorum telefonumu yaklaşık 1ay önce aldım ama ben oyun oynarken ve telefon şarj olurken ciddi bir ısınma oluyor. Ne yapmalıyım teşekkürler.

   • Admin
    Admin 19 Ekim 2015

    Bu gibi durumlarda ısınması normal.

  • yunus
   yunus 20 Ekim 2015

   note 2 kullanıcısıyım telefon şarj taktım batarya çok sıcak deyip telefon şarj almıyor batarya göstergesi yanıp sönüyor neden oldu .

   • Admin
    Admin 20 Ekim 2015

    Şarj cihazı veya batarya sorunlu olabilir.

  • Sema
   Sema 27 Ekim 2015

   Meraba bnm telefonum avea intouch 4 alali daha iki ay oldu ve telefonm sajrdan alindikgan birbsaatvladar sonra hic dokuamama ragmen ekran kilitliyken bile hizla isinip kapaniyor ve sarjim dusuyorr bu artkk her aksam olmaya basladii ekrani actigimda bazen ekranda nokta nokta biseyler cikiyoor bnm telefonumda hic oyun yok sadece mobil veriyle internete baglaniyorjmm o zamn isinmiyof ama telefonun ekranini kilitledikten 1 saat sonra isinip kapaniyor

   • Admin
    Admin 27 Ekim 2015

    Merhaba, telefonda donanımsal sorun olduğunu düşünüyorum. Eğer garantisi devam ediyorsa servise başvurunuz.

  • İzzet
   İzzet 05 Kasım 2015

   Merhabalar turkcell turbo t 50 kullanicisiyim sorunum su mobil veride internete baglandigimda telefon acilip kapaniyor.wifide saatlerce sörf yapiyorum oyun oynuyorum bi kere bile acılıp kapanmiyor sadece mobil veride oluyor sebep nedir

   • Admin
    Admin 05 Kasım 2015

    Mobil veri ile kullanımda daha fazla ısındığından olabilir.

  • Önder
   Önder 05 Kasım 2015

   Merhaba benim telefonum turkcell t50 alalı nerdeyse 1 sene oldu son 1 ay içinde telefonumun şarzı kendi kendine ve çabuk bitiyo bunu nasıl engelleye biliriz genellikle facebook WhatsApp kullanıyorum günüm telefon la geçiyor bana yardımcı olursanız sevinirim

   • Admin
    Admin 05 Kasım 2015

    Batarya ömrünü yitirmeye başlamış olabilir.

  • kaan
   kaan 17 Kasım 2015

   iyi akşamlar genaral mobile discovey air cihazım var.Fakat kendiliğnden kapandı sonra açılıyor fakat ekranda normalde de çıkan powered by andoroid çıkıyor sonra tekrardan bu yazının olduğu ekran geliyor telefonun normal sistemi bir şekilde başlamıyor.Acaba sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır

   • Admin
    Admin 18 Kasım 2015

    Kapanma durumu ısınmayla birlikte olmadıysa büyük ihtimal yazılımsal bir durumdur.

  • Elif
   Elif 24 Kasım 2015

   Meraba ben lg g3 kullaniyorum ekrana surekli saat cikiyordu fabrika ayarlarina girdim karti takiyorum sebeke cekmiyor çarpi isareti cikiyor telefonumu kullanamiyorum yardim edin lütfen

   • Admin
    Admin 26 Kasım 2015

    Şebeke sorunu android versiyonu, sim kart yuvası veya sim kartla alakalı olabilir. Emin olmak için servise başvurunuz.

  • salih
   salih 26 Kasım 2015

   Slm ben note 4 kulanicisiyim. Ş pen çıkınca telefona dokununca reset artıyor kendine neden olabilir acaba

   • Admin
    Admin 26 Kasım 2015

    Yazılımla alakalı bir sorun olabilir, Samsung iletişim merkezi ile irtibat kurup sorunu belirtiniz.

  • ezgi nil
   ezgi nil 06 Aralık 2015

   Mrb benim samsung galaxy trend plus markalı telefonum var.Ben youtube bağlanıp kulaklıkla müzik dinliyorum fakat sonra telefonum çok ısınıyor. Bu ısınma telefonum batarya patlamasına yada yanmasına sebep olur mu ? Bu durumda ne yap malıyım?

   • Admin
    Admin 07 Aralık 2015

    İnternet üzerinden dinlendiğin için ısınması normal, batarya patlamaz veya yanmaz. Fakat telefonun ısınması ve şarjı bu şekilde kullanım telefona zarar verebilir, ayrıca batarya performansını düşürür.

  • Mutlu
   Mutlu 12 Aralık 2015

   Abi iyi günler benim general mobile 4g var internete girince ısınıyor neden acaba

   • Admin
    Admin 05 Ocak 2016

    İnternete girince ısınması normal yazıyı okursan anlayabilirsin.

  • Çağrı
   Çağrı 01 Ocak 2016

   VERDIGINIZ BILGILERE ICIMI RAHATLATTI TESEKKURLER OZAMAN SAJZ DA IKEN TELIMi UCAK MODUNA ALAYIM ?

   • Admin
    Admin 05 Ocak 2016

    Uçak moduna almaya gerek yok, mobil veri ve wifi kapalı olsun yeterli olacaktır.

  • Esma
   Esma 05 Ocak 2016

   mrb ben samsung not 2 kullanıcısyım akşam telefonumu sarja takıp uyudum sabah kalktığımda telefonum tutulmayacak kadar ısınmıştı ve bataryayı çıkardım öğleden sonra telefonu açmaya çalıştım ama telefonum açılmıyor sizce ne yapmalıyım telefon zarar görmüş olabilir mi? acil cevaplarsınız sevinirm…

   • Admin
    Admin 08 Ocak 2016

    Telefon şarjdayken internet falan açık kaldıysa, aynı zamanda bu durum yastığın altında olduysa telefon veya batarya aşırı ısınmadan dolayı zarar görmüş olabilir.

  • Mutlu
   Mutlu 07 Ocak 2016

   Normal yanı ısınması peki telefondan kaynaklanan bişey olabilirmi

   • Admin
    Admin 08 Ocak 2016

    Hayır genelde her akıllı telefon kullanıma bağlı olarak ısınır.

  • esra
   esra 10 Ocak 2016

   merhabalar. bende s4 var ve 1.5 ay öncede yeni batarya almak zorunda kaldım uygulamalara girdikçe yüzde 30 40 iken kapanıyordu yüzde 0 oluyordu. bende bir bayiden batarya aldım 2 yıl garantisi var dediler ama bu seferde uygulamalara girdikçe 2 dk içerisinde çok ısınıyor. clean master ı her dk kullanıyorum sogutmak ıcın. bataryayı değiştirebilir miyim sorun nedir?

   • Admin
    Admin 11 Ocak 2016

    Clean Master telefonu soğutmaz hiç bir yararı yok fazlalık bir uygulamadır. Sadece ram belleği boşaltır, uygulamalar menüsünden bunu programsız da yapmak mümkün. Hiç bir uygulama telefonu soğutmaz, ayrıca Lollipop güncellemesi almasından dolayı biraz daha fazla ısınabilir. Isınmayı telefonun kullanımı da etkiler, şarjda kullanmak internette dolaşmak veya oyun oynamak gibi. Lütfen yazı uzun gelmesin okuyun bilgi edinin.

  • Byz
   Byz 11 Ocak 2016

   Merhabalar yazılanları okudum benim telefonumun sorunu daha farklı başlangıçta şarjı çabuk bitiyor ve ısınıyor diye yeni batarya aldım 1 gün oldu şimdi şarjı uzun süre dayanıyor ama telefon görüşmesi yaparken 5dk lık konuşmada bile ısınıyor bunun sebebi nedir peki? Teşekkürler

   • Admin
    Admin 12 Ocak 2016

    Onun sebebi telefon konuşurken de olsa şebeke üzerinden veri alıp verir, bunu anlamak bir ses sistemine yaklaşmak kadar basit. Yaklaşınca nasıl dıttırı dıttırı ses gelir, iste o radyasyonla oluşan sinyallerin etkisidir. Konuşurken sesi iletmek ve almak için sürekli 2G olarak alış veriş yapar bu yüzden de ısınır.

  • Aydın
   Aydın 18 Ocak 2016

   Avea ıntouch 4 gece Şarja takıyorum sabah kapanmış bir şekilde buluyorum her gün oluyor nedense ve şarjım %0oluncada ekran karıncalarla dokuyup eski tv lerin arızası gibi lütfen bunun cevabini mailime atın teşekkürler

  • Tuğba
   Tuğba 22 Ocak 2016

   merhaba avea ıntouch 4 kullanıcısıyım telefonumu dun gece sarja taktım telefonla da ugrasmadım hiç sabah uyandığımda çok ısınmıstı ve kapalıydı tekrarda acamadm soguması için bıraktım ama hala açılmıyor ne yapmalıyım bide garanti dahilinde mi bilmek istiyorm acil yardımcı olurmusunuz lütfen

   • Admin
    Admin 22 Ocak 2016

    Batarya ile ilgili bir sorun oluşmuş olabilir veya başka bir durumla. Garanti kapsamına girer, cihazı aldığınız yere faturayla birlikte götürürseniz servise göndereceklerdir.

  • cenk
   cenk 24 Ocak 2016

   telefonum avea in touch 4 bu telefonu şarja koyduğumda ve uzun süre şarjda olduğu zaman ısınma oluyor bunun sebebi nedendir

   • Admin
    Admin 28 Ocak 2016

    Sebebi bataryanın dolup enerjiyle yüklenmesinden kaynaklanıyor.

  • sudenaz demir
   sudenaz demir 28 Ocak 2016

   merhaba telefonum samsung galaxy young şarjdayken titremeye başladı ve ekran bembeyaz oldu ne yapmam lazım?

   • Admin
    Admin 28 Ocak 2016

    Bataryayı çıkarıp yeniden başlatarak açmayı deneyiniz.

  • aysun
   aysun 04 Şubat 2016

   yaklaşık 2 ay oldu yeni tlf aldım note 4 telefonda ısınma gibi birsey yok çok memnunum fakat şarjà taktiğim zaman ara sıra sanki böyle bi elektrik çarpması oluyor çok büyük çapta değil ama titreme gibi . diğer zamanlarda herhangi bi soruna denk gelmedim ne olur yardım edin

   • Admin
    Admin 06 Şubat 2016

    Sorun tam nereye dokunduğunuzda oluyor?

    • aysun
     aysun 07 Şubat 2016

     Bataryanin orasınà ve ekranın orta noktasına. Ben sonra bir iki kişiye danıştim bana topraksız hattan olabildiğinİ aşırı Akım geldiğinde böyle birşey olur 3 lü Priz kullanın dediler . acaba bununla ilişkili olabilir mi . gerçi suan 3lü Priz kullanıyorum elimede alıyorum zaman zaman telefonu sıkıntı olmadı ???

  • Baris
   Baris 08 Şubat 2016

   Merhaba telefonun sarj cok cabuk bitiyor oyun oynamiyorum sadece internette geziniyorum bunun bi cozumu varmi acaba telefonu 2el aldim htc 816

   • Admin
    Admin 09 Şubat 2016

    Sadece batarya durumuna göre batarya değişimi olabilir, haricinde ekran parlaklığına dikkat ediniz.

  • fatih murat
   fatih murat 08 Şubat 2016

   benim galaxy trend plus gt7580 cihazım var ikikere batarya değiştirdim ikiside şişti şimdi yeni batarya aldım telefonumum şarjı çabuk bitiyor ve çabuk ısınıyor.ben batarya değişikliğinden kaynaklandığından sanıyorum sizce nedeni nedir teşekkürler.

   • Admin
    Admin 09 Şubat 2016

    Şarj halinde telefonu kullanmayınız, ayrıca şarj aletinizi de değiştirebilirisiniz.

    • aysun
     aysun 09 Şubat 2016

     bana mı dediniz şarj aleti değişikligİ

  • Nur
   Nur 10 Şubat 2016

   İyi günler admin 5 aydır galaxy a7 kullanıyorum bu iki gündür telefonum çok ısınıyor telde oyun falan yüklü değil sadece nete giriyorum şarjdayken hiç karışmama rağmen çok fazla ısınıyor yada bir uygulamaya girip çıksam bile çok ısınıyor hem arkası hemde ekranı bu konuda yardımcı olabilirmisin ?

   • Admin
    Admin 12 Şubat 2016

    Mesela telefon son zamanlarda android güncellemesi aldı mı? Buna bağlı bir durum olabilir.

   • Admin
    Admin 15 Şubat 2016

    Akıllı telefonların ısınmasına engel olmak mümkün değil. Isınmasın diyorsanız internet kullanmayıp, oyun oynamamanız gerekir.

  • ali güngör
   ali güngör 16 Şubat 2016

   merhaba admin general discovery 1 telefonum şarj soketini değiştirdikten sonra aşırı ısınma yapıyor ve şarjı kısa bir sürede bitiyor.ısınmadan dolayı patlayacak gibi hissediyorum ne yapabilirim

   • Admin
    Admin 16 Şubat 2016

    Şarj soketi değişiminde yanlış bir durum olmuş olabilir kısa devre gibi, yaptırdığınız yere yeniden aynı şikayetlerle göstermelisiniz.

    • ali güngör
     ali güngör 16 Şubat 2016

     merhaba admin

     şarj soketini tekrar değiştirdiler ama sorun devam ediyor bataryadan olabilir mi ve ana kartın olduğu bölge

  • Cem
   Cem 29 Şubat 2016

   Telefonumu 5 dakika kullanınca batarya ısısı 48 derecelere dayanıyor şarjı %80 ken %0 gösterip kapatıyor veya şarjı tam dolunca telefonu açıyorum şarjı %30 civarında gösteriyor sebebi nedir

   • Admin
    Admin 29 Şubat 2016

    Sebebi bataryanın ömrünün bitmiş olmasından veya şarj aletinden olabilir.

  • Yasin Yiğit
   Yasin Yiğit 02 Mart 2016

   Merhaba s4 active telefon kullanıyorum. Son günlerde telefon ısındığında ekran yukarıdan aşağıya gri çizgilerle dolup kararıyordu. 2 dakka bekleyince normale dönüyordu. Ancak bugün yaptığında ekran yanlarından orta kısma doğru matlaştı. Sanki giderekte kararmaya başladı. Sorun ne olabilir.

   • Admin
    Admin 03 Mart 2016

    Aşırı ısınma kaynaklı donanımda sorunlar oluşuyor olabilir. Entegrelerde veya ekran panelinde dikkat etmeniz gerek.

  • Mihrap
   Mihrap 03 Mart 2016

   Bende tlf numu yeni adlim 1hafta once.markasi htc 820 desire.ilk sarj da tlf hic isinmadi 2.sarjdan itibaren cok isinio.ara sira donuo gelen aramalarda donup kalio.sarjdan ciktiktan 2_3 dk sonra hemen yuzde 99u dusuo.bende tedirgin oluyorum tlf da bi sorun mu var die.cunku cok fazla programda yuklemedm tlf nu zorlamamak icin.aldigim yere geri goturmeyi dusunuyorum

   • Admin
    Admin 03 Mart 2016

    Batarya veya şarj aletinden kaynaklı olabilir. Genelde tüm akıllı telefonlarda aktif kullanımdan 2-3 dk sonra o şarj düşmesi görülür fakat ısınma kaynaklı danışmanızı öneririm.

  • niyameddin
   niyameddin 09 Mart 2016

   selam benim telefonum samsung A7 iki ay once aldim sorun suki konusma 5 dakikadan fazla oldukda isiniyor fezbukda oldum zamanlar isinyor bir sorun daha oldu hec bir sey yapmadan cibimde olarken bir anda fark etdimki isinyor bakdim sonmus na kadar yapdimda calismadi amma isinmasi dahada gedikce artiyordu iki saata kadar oyle oldu sonra soudu sarja takdim isledi simdi kulanmaya koruyorum nedinini soylermisiz onceden tesekur ediyorum

   • Admin
    Admin 09 Mart 2016

    O an uygulama falan güncellemiş olabilir, yazıda yazdıklarıma dikkat etmelisiniz. Çok korkulacak bir durum yok aşırı ısınırsa kendini resetler.

  • mehmet
   mehmet 23 Mart 2016

   Bende samsung galaxy s4 kullanıcisıyım eski cihazım samsung galaxy grand prime idi eski cihazımda 1 gb ram olmasına rağmen hiç ısınmayla karşılaşmadım şuan s4 cihazımı elime alıp bi kaç işlem yaptıkdan sonra 5 dakika içerisinde ısınıyo telefonun üst kısmı,elime almaya bişsyler yapmaya korkuyorum ne yapabilirim acaba telefona root atsam ve telefonun icerisinde gonderilen gereksiz uygulamalari silsem bi faydasi olur mu yardimci olurmusunuz teşkkürler .

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 26 Mart 2016

    Rootlayıp uygulamaları biraz eksiltmenin ram açısından katkısı olur fakat ısınmaya çok yararı olacağını sanmıyorum.

  • Selin
   Selin 28 Mart 2016

   Merhabalar
   S4 mini kullanicisiyim. Isinma problemim oluyor ama vodafona gectigimden beri. Telefonun cekmedigi sebekenin olmadigi yerlerde ates gibi oluyor telefon. Orjinal batarya ve ttec batarya kullandim ikisinde de bu sorun oldu. Vodafona a gectigimden beri de anakartim degisti. Bu isinmanin nedenini bulamiyorum yeni anakarttan mi yoksa sebekeden mi pilden mi. Yardim ederseniz sevinirim.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 29 Mart 2016

    Bu konuda temel bilginiz güzel. Şimdi şöyle sölemeyelim, şebekenin zayıf olduğu durumlarda 3G veya 2G ağı daha çok yorularak ısınmasına neden olabilir. Bir diğer durumsa ana kart değişti diyorsunuz komple değiştiği için sorun olacağını sanmam eğer yenisinde bir problem yoksa tabi. Batarya ısınmaya çok etki eden bir durum değildir ama işlem olarak telefon yorulduğunda bataryadan çekilen akıl arttığından batarya da ısı meydana getirir.

  • serkan
   serkan 28 Mart 2016

   merhaba ben 4 gün önce sony xperia m5 aldım.Telefon çok ısınıyor ve batarya hızlı bir şekilde düşüyor.Ne yapmam lazım.Lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 29 Mart 2016

    Bir arkadaşıma tavsiye etmiştim aldı bir problem olmadı gayet memnun. Ne gibi durumlardan olduğu önemli hiç bir şey yapmıyorken telefonda ısınma ve şarj düşmesi görülecek normal bir durum değildir. Eğer anormal olduğunu düşünüyorsanız çok geçmeden geri servise başvurunuz.

  • serkan
   serkan 29 Mart 2016

   Telefonun sol alt ekran kısmı ısınıyor.Normal kullanmadığım zaman ise çok az sıcaklık yine hissediyorum.Sizce neden oluyor bunlar.Aldığım ilk gün böyle değildi.Ne yapmam lazım.İleri zamanda normalleşirmi yoksa hep böyle olurmu ?

  • emine
   emine 08 Nisan 2016

   Bugün Note 4 satin aldim ve telefonu kurarken eski telefonumun yedegini kurmak istiyor musun secenegi geldi ben de evet dedim ve yüklemeye basladi. Programlarim biraz fazla oldugundan uzun sürdü telefon o kadar isindi ki kablo kokusu gibi koku aldim bu arada 4 defa kapattim ve sogumasini bekledim ve actikca kaldigi yerden devam etti. Sarji bitince sarj ettim. En son sistem güncellemesi yapti o bitene kadar yine iyice isindi. Simdi sorum sifir telefonda bu durum normal midir?.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 10 Nisan 2016

    Evet normaldir, cihaz internet üzerinden programları indirip aynı zamanda kurduğunda dolayı yoğun çalışıyor. Bu yüzden ısınması normal fakat şarjdayken bunu sürdürmeyin şarjı dolsun ondan sonra interneti açıp devam ettirirseniz daha iyi olur.

  • Sertac
   Sertac 16 Nisan 2016

   Merhaba. Note 4 marka cep telefonumu masaya dokulen su birikintisinin ustune koydum. Fark ettigimde ise cihaziniz asiri isindi kapanmasi gerekiyor uyarisi veriyordu. 2 gunluk pirinc yontemi denememin ardindan cihazin asiri isinma uyarisi gitmemesi yaninda arka kapagini kaldirdigimda telefonum hattinden fazla isindigini fark ettim. İleriki gunlerde cihazimi teknik servise goturecegim, ancak hasarin olcegini merak ediyorum bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • Nur
   Nur 18 Nisan 2016

   Ben samsung note 4 kullanıyorum. Telefonu alalı 2 ay falan oldu bundam 2 hafta önce de telefon şarjdayken şarj cihazı patladı gibi bir şey oldu anlamadık. Şarj aletinin yan kısmı hafif kararsı ve şarjdayken kesinlikle telefon kullanmam. Ayrıca bu aralar da telefonum çok fazla ısınıyor öyle telefondan dizi galan da izlemiyorum ekranmparlaklığı da otomotikte ve zaten wifi kullandığım için mobil veriye de ihtiyaç duymuyorum. Fakat telefonun bu kadar ısınmasına hâlâ bir çözüm bulamadım??

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Mayıs 2016

    Telefon değil de batarya da ısınıyor olabilir. Wifi bile olsa aşırı veri çeken uygulamalar da ısınma yaratır mesela periscope gibi.

  • Faruk
   Faruk 03 Mayıs 2016

   Ben sony m5 kullanıcısıyım cpu sıcaklığı normal zamanlarda 40 – 50 arası seyrediyor normalmiş bir cpu ısısı kaç derece olmalı kaç derecede korkmalıyız

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Mayıs 2016

    65 derece üstüne çıktıktan sonra telefonu rahat bırakmalısınız aksi takdirde zaten kendini kapatır.

  • Yağmur
   Yağmur 17 Mayıs 2016

   Merhaba. Telefonum samsung galaxy a5 2016. Daha yeni almama rağmen şarjdayken çok ısınıyor. Özellikle kapalıyken şarj etmeye özen gösteriyorum ama sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Mayıs 2016

    Kapalıyken şarj edilse bile ısınmasının nedeni şarj aleti ve bataryadan kaynaklı olabilir. Hızlı şarj bataryanın ısınmasına yol açar. Bir de eski tip siyah şarj aletiyle şarj etmeyi deneyin. Yavaş şarj olur ama ısınma olmayabilir.

  • Erhan
   Erhan 18 Mayıs 2016

   Sifir general mobail GM 5 plas aldim telefonu actim kurulumunu yaptim daha sonra WhatsApp ve tango yükledim Baktım telefonun aşırı ısınmaya başladı neredeyse patlayacak gibi sonra hattımı çıkardım telefonu fabrika ayarlarına geri çevirdim 8 saat şarj edilmesi gerektiği için şarja taktım şarjda da şu an aşırı sıcak Bunun sebebi ne olabilir Sizce bu teknik bir arızadan dolayı mi Şimdiye kadar hiçbir telefonun böyle ısınmadı Bu konuyla ilgili bilgileri almak isterim

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Mayıs 2016

    Mobil veri ile uygulama yüklemek bir miktar ısınmasına sebep olur. Isınma durumu markadan markaya farklılık gösterebiliyor, her marka farklı donanım kullanıyor. Ama hiç bir marka ısınmayan telefon üretmedi henüz.

  • wukuat
   wukuat 20 Mayıs 2016

   Ben lg g4 aldim telefonla konuşurken ve karşıdakinin tlf. çalarken bi titreme (sinek vızıltısı gibi) ses geliyor. Ama her zaman değil. Garantiye gönderdim bi sorun yok dediler yazılım yuklemisler ama hala devam ediyor. Her zaman olmasada neden olur acaba bi fikrinizi alabilirmiyim…

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 23 Mayıs 2016

    O ses telefondan kaynaklı değil bence, çünkü bazen bende de oluyor. Çalma sesi tam çıkmıyor gibi oluyor ilk çalışta onu diyorsun sanırım. Normal DIIT değil de ZII diye çıkıyor.

    • wukuat
     wukuat 23 Mayıs 2016

     Yok hayır bi titreme sesi gibi, ses yüksek oldugundan olabilirimi yada kulaklikta sorun olabilirmi…

     • wukuat
      wukuat 23 Mayıs 2016

      İlginiz için çok teşekkürler, sizin sayenizde baya bi bilgilendik , Eyvallah

  • Deniz
   Deniz 24 Mayıs 2016

   Kadir bey bu mıknatıs lı cep tlf. Kılıfları tlf. için zararlı mı acaba. Teşekkürler…

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Merhaba Deniz, mıknatıs manyetik bir alan oluşturduğundan zararı olabileceği düşünülüyor. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre özellikle ekrana zarar vermesi durumu var. Fakat kesin bir durum söz konusu değil dikkat etmekte fayda var.

  • Burhan
   Burhan 24 Mayıs 2016

   2016 surumu glaksi A7 hem yavas algiliyor hemde cok isiniyor 1 ay olgu alali

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Her zaman ısınıyorsa durum normal değil fakat belli zamanlar ısınabilir sistem ve uygulama güncellemeleri, internet üzerinden yoğun işlemler yapmak gibi. Yeni nesil olsa da ısınmayan akıllı telefon olmadığını düşünüyorum.

  • seyran
   seyran 25 Mayıs 2016

   samsung edge telefon aldım 3 bin para verdim ama çok ısınıyor alalı 2 ay oldu neden ısınıyorki

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Her zaman ısınıyorsa durum normal değil fakat belli zamanlar ısınabilir sistem ve uygulama güncellemeleri, internet üzerinden yoğun işlemler yapmak gibi. Fiyatlar yüksek olsa da ısınmayan akıllı telefon olmadığını düşünüyorum.

  • Hasan
   Hasan 31 Mayıs 2016

   gerçeğe yakın online mobil oyunlar telefonu bozarmı ?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Bozma gibi bir durum olmaz fakat aşırı ısınmalar meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Hem grafikleri güzel hemde online olan uygulamalar cihazı epey yoracaktır.

  • zeynep
   zeynep 02 Haziran 2016

   merhaba ben 8 aydır falan note 4 kullanıyorum telefonum elimde bile olmadıgı halde ısınıyo hatta ısınmak degil yani resmen yanıyo. basıma 2 kez geldi yani son uygulamalarım bile boş oldugu halde ısınması neden olabilir acaba ? cevaplarsanız çok sevinirim

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Düşük mobil veya wifi sinyalleri de cihazı arka planda yorar. Aynı zamanda uygulama güncellemelerini yaparken cihaz interneti ve yükleme sistemini aynı anda kullandığından ısınmalar olabilir.

  • nazlı
   nazlı 02 Haziran 2016

   Merhaba;
   Benim samsung s4 mini telefonum var. Bataryası şişmiş batarya şişince telefonda sd kart bozulur mu veya batarya şişmesi telefonu bozar mı?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Şişmiş batarya normalde cihaza zarar vermez fakat ısınma ve şarj durumlarında tehlike oluşturur. Şişmiş bataryalı cihazların şarjı daha kısa süre gider, bataryanızı kısa zaman içinde değiştiriniz.

  • guven
   guven 02 Haziran 2016

   gm 5 plus model cihazım var.kapalı halde şarja takınca aşırı ısınma oluyor ama açıkken ısınmıyor neden olabilir acaba ? donanımsal mı yazılımsal mı bu sorun sizce?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Sanırım sorun donanımsal, kapalıyken ısınma durumunu yapması ilginç gerçekten.

  • Seyit Ahmet
   Seyit Ahmet 04 Haziran 2016

   S4 mini periscope’de sörf yaparken ısınıp kapanıyor ve şarjım %50 den sonra çok hızlı bitiyor ne yapmalıyım

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 14 Haziran 2016

    Periscope internet üzerinden canlı bir yayın arıcı olduğundan interneti ve telefonun donanımını yoğun kullanmasından dolayı şarjın hızlı tükenmesi normal bir durum.

  • Ugur
   Ugur 16 Haziran 2016

   Kardeşm benim telefonun markası casper VIA v 9 ve gerçekten aşırı ısınıyor normalde kullanırken bile çok fazla sıcak oluyor telefonu elimde tutamıyorum avcumun içi terliyo şarjdayken zaten telefonun üzerine yumurta koysam pişer gerçi şimdiye kadar telefonda hiç bir sıkıntı olmadı ama yinede bilmiyorum Samsung not4 iPhone 6s. Babamla annemde var onlarınkısı bile bu kadar ısınmıyor acaba herhangi bir zararı varmıdır…???

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Marka model sürüm bunların hepsi bu durumu etkiler kıyasladığın cihaz markaları alanında geçerliler normal bir durum olabilir.

  • Halil
   Halil 17 Haziran 2016

   Abi samsung s6 kullanıyorm telefonum acayıp bi sekilde son iki gündür sarjdayken ısınıyor elimi vuramaz hale geldim yani o derece. Sarjdayken mobil veriyi wifiyi de kapatiyorm yani acık olan hic birsey yok yinede cok ısınıyor bunun sebebi ne olabilir telefonumdamı yoksa sarjdamı sıkıntı var sizden haber bekliyorm ona gore hareket edecem garanti belgeside var orayada gonderebilirim aslında ama cozulebilir bir sorunsa gondermiyim diyorm. Cevap verirseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Android güncellemelerini kontrol edip öyle gönderebilirsin.

  • Enes
   Enes 19 Haziran 2016

   Merhaba Trend Plus’a batarya almıştım önceki çok şişmişti ve %40 da kendisi kapanıyodu ve batarya aldım 50 tl ye orjinal fakat evde sarj ettikten sonra elime aldım birkaç işlem yapayım dedim hemen 40 derece gösterdi bir kenara bırakınca geri ısısı düşüyodu fakat işlem yaparken şarj hemen bitiyor + Sorun bataryada değil işlemcide gözüküyor ne yapabilirim de telefon ısınmasın ve bataryası hızlı bitmesin hemen özellikleri söylüyorum

   Samsung Galaxy Trend Plus S7580
   ClockWorkMod 6.0.3.7
   Root
   Android 5.1.1

   +Android sürümünü düşür diyen arkadaşlarım eski bataryada da aynı şey oluyodu hemen şarj bitiyordu ve ısınıyordu

   +Telefonla Alakalı Yeterince Bilgiye Sahibim Ne Olur Acil Cevaplayın Çok Önemli!

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Söylendiği gibi sürüm düşürün ben s4 kullanırken android 5 bir geldi telefon felç oldu resmen sonra root etmek istemedim sattım. İlk kendi sürümüne döndürün, bir de cihazlar ısınmaya bağlı donanımsal yorulurlar buda fazla ısınma ve şarj tüketimi demek.

  • Ruveyda
   Ruveyda 19 Haziran 2016

   Merhaba benim telefonum a7 1-2 hafta önce aldım. Ama şarjdayken aşırı ısınıyor neden olabilir?

  • merve
   merve 20 Haziran 2016

   iyi günler telefonum samsung s3 neo telefonumda internetten bir sayfa acmak istediğimde virus bulunmustur diyip bir çok uygulama cıkıyor.saçma sapan yazılar cıkıyor. hiç bir sayfaya baglanamıyorum. telefonu temizledim fabrika ayarların ageri dödüm ama hala aynı yardımcı olursanız sevinirim.

  • Dgkn40
   Dgkn40 22 Haziran 2016

   Ben galaxy a5 2016 aldım ve şarjdayken çok ısınıyor ve elimdeykende acaba WiFi özelliğinin her zaman açık olmasından olabilir mi

  • Muhsin ÇELEN
   Muhsin ÇELEN 22 Haziran 2016

   İyi günler ben samsung E5 kullanicisiyim telefonu alalı 1 yıl oluyor bu zamana kadar hiç ısınma yapmiyordu fakat son 2 günde ısınmaya başladı sebebi ne olabilir

  • Serdar
   Serdar 25 Haziran 2016

   Merhabalar.. ben daha.bugun galaxy a8 aldim vr eve gelince telefonu internet bağlayıp guncellemesiydi uygulama indirmesiyfi vs. Bunlari yaptim daha sonra da şarja taktim kapatıp. Ama neden nedense aşırı ısınma var daha ilk gunden sizce normalmi ?

  • Hanife
   Hanife 27 Haziran 2016

   Telefonum samsung galaxy A7 kulaklik takili iken sarja taktigimda sarj edilmiyor telefon sicakligi az diye uyari veriyor

  • Mert
   Mert 28 Haziran 2016

   Telefonum S3 mini clash of clans oynarken telefona elimi suremiyorum cayır cayır yanıyor onun disinda da çoğunlukla isinio google da bir şey arastiracagim ama telefon izin vermio elime alinca elim kip kırmızı oluyor lütfen yardımcı olun

  • ahdididdh
   ahdididdh 28 Haziran 2016

   Iyi gunler benim telefonum samsung Galaxy S 3 onceden hiç isinmiyordu ama şimdi çok ısınıyor bunun sebebi ne ve bu bataryama zarar verir mi ne yapmaliyim simdiden sağolun

  • şebnem
   şebnem 28 Haziran 2016

   Mbrlar bende gt_9060 kullanıyorumda benim telefonda aşırıcı derece çok ısınıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Asd
   Asd 30 Haziran 2016

   S6 kullaniyorum yaklasik 1 yillik telefon real boxing 2 grafikleri iyi bi oyun oynareken isinma yapiyor ve yeni 3 hafta once sarj aleti aldim orjinal prize taktigimda isinma yapiyor normalmi

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Durum gayet normal bende s6 kullanıyorum hızlı şarj özelliğinden dolayı ısınma yapar.

  • Gulay
   Gulay 30 Haziran 2016

   Merhaba benim telefonum samsung S3 mini yaklaşık bir haftadır telefonum aşırı derece ısınıyor iki gundurde şarjada ısınıyor acaba bir zararı varmı peki bana bir öneriniz nedir acaba

  • Vüsal
   Vüsal 01 Temmuz 2016

   Samsung s6 Edge SM-G925F
   Telefon havaların ısınmasıyla sürekli ısınmaya başladı, plaja gidip mobil veri bağlantısı aracılığıyla IMOdan görüntülü görüşme yapmak + telefonu 1-2 gün gündüzleri el çantasınta taşımak.. Telefonum ertesi gün donmaya başladı, fakatt restart yapınca açılıyordu. 2 gün sonra ise açılmamaya başladı. İzimirde bir Samsung yetkili servisi anakart değişmeli dedi. Fakat Dubaiden getirtilen telefonlara müdahele yetkimiz yok diyerek resmen geçiştirdi. Halbuki devlete vergisi ödenen cihazın servisi de yapılmalı (*ücretli dahi olsa).
   Telefonu aldım ve kendi gayretlerime cihazı fazla sıcak olmayan bir ortamda çalıştırdım.
   Yaşadığım sorun ise şu; telefon fazla şarj olamıyor %20ye ulaşınca sanırım ısınmadan dolayı sistem kilitleniyor ve şarj alımı da duruyor.
   Az şarjla olsa bile, telefonu açıp 6-7 dakikalık işlerimi halledebiliyorum.
   Ancak işlemci azıcık ısındı mı yine cihaz kilitleniyor.
   BU DURUMDA SORUNUN ANA KAYNAĞI NE OLABİLİR?
   – Gerçekten anakart zarar mı gördü, görmüşse cihaz çalışıyor ama,
   – Fan bozulmuşsa işlemci çalışmaya başlayınca ısınmadan dolayı donma olabiliri mi,
   – Telefonun içerisindeki sitemsel başka ne gibi arıza olabilir,

   Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Saygı ile,

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 15 Temmuz 2016

    Öncelikle bu kadar detayla yazmana sevindim. Sorun sistemsel değildir çünkü cihaz açılıp 6-7 dk çalışıyor demişsin. Sebebi çok yüksek ihtimal donanımsal yani aşırı ısınmadan kaynaklanan bir durum donanımlardan birine mesela işlemciye zarar vermiş olabilir bu yüzden cihaz aşırı ısınınca kendini kapatıyor. Cihazı kapalıyken şarj etmeyi denedin mi o zaman full şarj olabilir ve daha hızlı olur.

  • ecrin
   ecrin 04 Temmuz 2016

   Iyi günler ben yeni galaxy A3 aldım ve aklımda soru isaretleri oluştu arkasi açılmıyor ya bataryası cabuk bozulur mu bide telefon kılıflari telefon için zararlimidir dediler telefonu isitiyor dogrumudur

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 15 Temmuz 2016

    Kılıfların mıknatıslı olanları manyetik olduğundan etkileyebiliyor. Diğer yönden kılıfla ısınması daha hızlı ve soğuması daha yavaş olur dikkatli kullanınca sorun olacağını sanmam.

  • hilal naz
   hilal naz 08 Temmuz 2016

   Telefonum samsung j7 alalı 5 ay oldu telefonu şarja taktığım da mobil veri, wi-fi falan hepsini kapatıp şarta tanıyorum ama hem şarj cihazı hem de telefonum çok fazla ısınıyor. Sizce serviste göndermelimiyim???? Iyi günler…

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 15 Temmuz 2016

    Şarj cihazının ısınması normal ayrıca hızlı şarj özelliği olan telefonlarda cihaz da ısınma yapar.

  • öznur
   öznur 13 Temmuz 2016

   samsung ace2 kullanıyorum son günlerde tlf um ateş gibi ısınıyor oyun oynamadan nete bağlanmadan çantamdan yada masanın üzerinden aldığımda resmen yanıyor bataryasına baktım şişme yok ve eskide değil bunun nedeni ne olabilir sizce.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 15 Temmuz 2016

    Mobil interneti sürekli açık tutuyorsanız bu yüzden olabilir. Ayrıca bataryanın orjinal olmasına dikkat ediniz. Bir de güncellemeden kaynaklabilir.

  • Eylül
   Eylül 13 Temmuz 2016

   Samsung note 4 kullanıyorum telefonumu servise göndermiştik ve geldiği gün galeriye girdiğimde kapandı ve açılmadı açmak için bataryayı çıkarıp takmak zorunda kalıyorum ve bu neredeyse her gün oluyor. Aldığımız yere gittik sorunu anlayamadılar. Yeni bir batarya aldık ancak hala kapanıyor. Sebebi nedir acaba? -servise göndermeden önce böyle bir sorun yoktu-

   • Eylül
    Eylül 13 Temmuz 2016

    Yazmayı unutmuşum, sadece galeriye girince kapanmıyor diğer uygulamalarda da oluyor

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 15 Temmuz 2016

    Daha önce ne için gönderdiğiniz ve ne yapıldığı da önemli fakat bu sorun büyük ihtimal sistemle alaka bir durum.

  • hasan
   hasan 18 Temmuz 2016

   S.a ilk once telefonum sony ixperia %10 ken sarja takdim sarja takdigimda telefonum acikti aradan bir kac sonra telefonumun acma tusuna bastim ve acilmadi bide telefonum arkasi cok sicak telefonun altindaki sarj isigii 2saatir neyim yaniyo ama telefonum acilmiyo sebebi nedir ?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 18 Temmuz 2016

    Donanımsal bir sorun olmuş olabilir ısınmadan kaynaklı. Eğer şarj aleti orjinal ise servise başvurmanız iyi olacaktır.

  • Gülce
   Gülce 18 Temmuz 2016

   Ya ben LG e-460 kullaniuotum sarj aletim orjinal degil o hani usbyi takip prize taktigimiz sey orjinal digeri evde buldugum bir sey az once telefonum sarj oluyordu osymye baskmak icin bir kez googleye girdik ana ekrana bastik isimiz bitince ki zaten bes dakika oynamammjs ben son uygulamalrdan silmeyi unuttum geldigimde bi baktim telefon cayir cayir sarj eltinde hivbise yok cektim bataryati falan cikardim banyo yapana kadar oylr bekledi sogudu hemen orjinal bir sarj aleti mi almaliyim ne yapmaliyim lutfrn cevaplayin korkuyorum orjinal bataryam ölür diye telefonuma birsey olursa yeni alacak maddi gucum yok malwsef

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Mümkün olduğunca orjinal şarj cihazı kullanmaya çalışın.

  • emre
   emre 18 Temmuz 2016

   merhabalar general mobile GM 5plus aldım daha bi ay olmadı 8 çekirdekli bi cihaz ama çok ısınıyor. ısındığında bakıyorum 8cekirdekten 4 tanesi durmuş çalışmıyor. normal midir bu garantiye vereyim mi ?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    gerekmedikçe işlemciyi tam yükte çalıştırmıyor olabilir ama yinede sorabilirsiniz.

  • Nurgül
   Nurgül 21 Temmuz 2016

   Merhaba! Ben “Galaxy Grand Prime” model cep telefonu kullanıyorum.Telefonum son birkaç gündür kullanmaya başladıktan maksimum 5 dakika sonra ısınıyor.Soğuması için bataryasini çıkardım lakin bataryadan ziyade bataryanin o üst kısminda kalan yerin isindigini ve cok cok hafif bir koku olduğunu fark ettim.Ve şarkı çok hızlı bitiyor.Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Ele aldıktan sonra işlem durumu aşırı artınca bu durum normal batarya çıkarmanıza gerek yok. Dediğiniz ısınan bölge işlemcinin olduğu bölgedir.

  • ömer faruk
   ömer faruk 21 Temmuz 2016

   ben GT-I9100 kullanıcısıyım bn telefonu şarj ediyorum ben hiç bir şey yapmadan şarjı tam 1,5 saatte otamtikmen bitiyor ve çok ısınıyor nedendir acaba bir de telefonumunun şarj soketi bozul du diye yaptırmaya götürdüm telefon artık şarja taktığımda şarj alması gerekirken şarj yiyiyor bu yuzden akıllı şarj aleti kullanıyorum ne yapmalıyım

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Şarj soketini yaparken daha çok bozmuş olabilirler. Yani kaçak yapıp bataryayı boşaltıyor olabilir.

  • yasir
   yasir 21 Temmuz 2016

   bende samsung e 5 var bataryası çıkmayanlardan telefon ısındı kapandı açılmıyor sebebi nedir bide nasıl düzelir.

  • Serhat
   Serhat 24 Temmuz 2016

   Selamün aleyküm LG G4 telefonum var telefonum sarjdayken oyun oynuyordum film izliyordum mesajlasıyordum ve vs şeyler telefonum şuan sarjda ısınma yok ve eskisinden geç şarj oluyor kaplumbağa misali şimdi ise şarjdayken whatsappa girdiğimde hemen şarjım azalıyor sorum şudur bu sorun nedir neye patlar?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Aleyküm selam, şarjda dediklerini yaparak cihazı ve bataryayı yordunuz haliyle cihazda batarya da o performansı göstermiyor. Batarya değişiminin şarja etkisi olabilir ama ısınmaya olacağınız sanmıyor. Telefon değil yıprandığı için batarya da ısınabilir.

  • Büşra
   Büşra 25 Temmuz 2016

   Merhaba admin . Ben asus zemfone 5 telefon kullanıyorum. Teli %100 şarj olduktan sonra çıkarıyorum. Telefonda hiçbir işlem yapmasam bile cihazdan çıkardıktan 1 saat sonra falan şarj yüzdesi 80 veya 70lere düşüyor. Ve telefonum aşırı ısınıyor şarjdayken bile. Bunların nedenini öğrenebilir miyim?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Şarj olurken ısınması normaldir ama boşta ısınması değildir. Alalı çok olduysa batarya %30-40 iken kapanıyorsa bataryayı değiştiriniz.

  • mustafa
   mustafa 26 Temmuz 2016

   S.a samsung galaxy s3 mini telefonum var ve sadece clash of clans diye bir oyun var mobil verıyı açıp onu oynuyorum ama cok cabuk ısınıp, çabuk şarjı bitiyor hatta battery doctor uyg. 58 dereceye kadar çıktığını yazmıştı. Peki ben telefona format atsam çözümü kalıcı olur mu ya da nasıl bir etkisi olur ? Ya da sizce ne yapmalıyım?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Bi nebze yararı olur ama kalıcı olmaz ısınan cihaz günden güne yorulur ve daha fazla ısınır.

  • sena
   sena 27 Temmuz 2016

   Ya merhaba benim samsung E5 im var bataryasiz 2 dk once elimdeydi biraktim sonra bi aldim kapanmis ve telefon alev atiyo resmen korktm patlar die napicagimi sasirdimm

  • okan
   okan 27 Temmuz 2016

   Merhaba S2 de sim kart takıldığında ısınmaya başlıyor bunun sebebi ne olabilir ?? yardımcı olabilir misiniz.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Sim kart telefonda tüm bağlantıyı sağlayan birim. Yani veri alışverişi yapıyor bu yüzden ısınıyor.

  • Yusuf
   Yusuf 30 Temmuz 2016

   İyi günler benim telefonumdada kulaklık takılı olmadığı halde simge var, bataryayı çıkarıp taktığım zaman şarj azalıyor, ve veri bağlantısını açtığımda çok ısınıyor(vestel venüs v3 5040) 2ay oldu telefonu alalı lütfen bir açıklama yapın

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Kulaklık girişinde kısa devre olabilir baktırmalısınız.

  • Yusuf
   Yusuf 30 Temmuz 2016

   Yazmayı unutmuşum bir de telefonda konuşurkende ısınıyor ve en çok bu beni rahatsız ediyor ne yapmalıyım

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Konuşurken ses veri yoluyla gider aşırı konuşmalarda bu durum sürekli olduğu için daha fazla ısınır.

  • Özlem
   Özlem 05 Ağustos 2016

   Merhaba ben Samsung Galaxy A5 kullanıyorum. Birkaç kere bilmeden şarj telefondayken internete bağlanıp sosyal medyaları kullandığım olmuştu ama bunun kötü bişey olduğunu öğrendiğimden beri artık yapmıyorum. Telefonum çok çabuk ısınıyor ve ben telefonum bozulur diye korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • nebi
   nebi 05 Ağustos 2016

   mrb admin bu sabah telefonum suya düştü hemen kapattım temızledim kuruladım bekledim saç kurutma makinasıyla da uzaktan bıraz kuruttum acılmasında bı sorun yok ama hangi uygulamayı acsam hemen yazı cıkıyor teleon aşırı ısınıyor uygulama acamıyorsunuz dıye bı uyarı cıkıyor bende hemen pilini cıkardım bekledım aynı sorunu yine veriyor ne yapmalıyım acab ilginize tşk ederim

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    İşlemci bölgesinde sorun oluşmuş açılıp bakılması gerek.

  • Gencebay
   Gencebay 06 Ağustos 2016

   Mrb benim general mobile discovery 16 gb bir telefonum var. Benim sorunum telefonda hicbir islem yapmadigim halde cok isiniyor ve sarji neredeuse bitiriyor. Ne yapmam gerekir simdiden tesekkur ederim

  • Asdasdfgh
   Asdasdfgh 10 Ağustos 2016

   G5 de ısınma sorunu var ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Mustafa
   Mustafa 11 Ağustos 2016

   Merhaba 1ay önce iphone Se aldım ama 5 veya 6 dk video izledigimde çok ısınıyor mobil veride bunun nedeni neolabilir

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Mobil veriden videoyu indiriyor ve grafik işlemcisi yüklü çalışıyor bu yüzden ısınıyor.

  • mehmet öztürk
   mehmet öztürk 19 Ağustos 2016

   samsung a5 telefonum düştü yarım saat sonra ısınmaya basladı cok ısınınca kapattım tekrar açılmadı nedeni ne olabilr

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Korumaya almış olabilir veya donanımsal bir arıza olmuştur.

  • yakup
   yakup 21 Ağustos 2016

   samsung galaxy j5 bı anda ateş gibi oldu 3 ay oldu alalı telefon şarj olmuyor dolmuyo hemen patlıcak gibi oluyo ateş gibi oluyo elimi yakıyo ben hemen bataryasını çıkarıyorum soğuduktan sonra takıyorum ama 5 dakka sonra yine ateş gibi oluyor

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Donanımsal bir sorun olabilir elektronik cihazlarda nadiren rastlanır.

  • Deniz
   Deniz 23 Ağustos 2016

   Benim telefonum note 4 kapalı sarj ediyorum ama yine de ısınıyor.Bataryada sorun vardır diye yeni batarya aldım bataryadan kaynaklanan bi sorun da yokmuş.Sizce ne yapabilirim?

  • Merve
   Merve 24 Ağustos 2016

   Mrb internete girmedigim halde telefonum isiniyor neden?

  • Merve
   Merve 24 Ağustos 2016

   Mrb internete gezinti yapmadigim halde mobil veri ve wifim acik olmadigi halde bile telefonum isiniyor neden?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    10 dk hiç bir şey yapılmadığı halde şarj da değil wifi mobil kapalı iken ısınıyorsa cihazın güncellemelerini kontrol ediniz. Güncelleme varsa güncelleyiniz yoksa teknik servise danışınız.

  • Uğur
   Uğur 02 Eylül 2016

   Merhabalar ben Samsung galaxy grand prime kullaniyorum telefonun bataryasi cok deil ama kamerann bulundugu kisim ısınıyor ısınıncada dokunmatigini etkiliyor o siradada sarjim 30 larda iken birsen kapaniyor sarj bitmiş oluyor neden oluyor

  • Ugur
   Ugur 03 Eylül 2016

   Galaxy grand prime cihazin ekrann icinse bsi gozukuyor o yere basınca hareket ediyor oncedende isiniyordu bu oldugundan sonra isininca dokunmatigi zorlaniyor ve sarj 40 tan sonra o civarlardayken birden kapaniyor sarj bitiyor

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Ekranda görünen ekranla dokunmatik arasındaki sıvı olabilir. Bataryanızın ömrü dolmuş.

  • Melike
   Melike 06 Eylül 2016

   Samsung note 4 kullanicisiyim ilk ciktiginda almistim emin degilim ama 2 yil oldu sanirim zaman zaman isinma oluyodu her akilli telefon gibi ama dun sert bir sekilde dusurdum dunden beri bazen sebebsiz yere asiri isinma oluyo sizce ciddi bir sebebi varmidir?

  • Defne
   Defne 17 Eylül 2016

   Ben samsung galaxy j7 kullanıyorum ben hemen ısınıyor neden acaba bataryayı çıkarıp takıyorum daha sıcak oluyor 40 dan assagi inmiyor 30 ları nadiren görüyoruz

  • Esra Yıldız
   Esra Yıldız 21 Eylül 2016

   Htc desire 820 kullanicisiyim , Dun aksam telefonum sarjdayken hem muzik dinledim hem de wifi ye baglanip whatssapta mesajlastim telefonum cok isindi ,sarj almadi ve kapandi açılmıyor ayrica normalde sarjda turuncu isik devamli yanar ama su anda sarjdayken yanip sönüyor bozuldu mu acaba ne yapmalıyım?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Böyle durumlar telefonlar için hiç iyi değil sonuçları böyle olabiliyor. Donanımsal sorunu olmuştur batarya veya anakart gibi.

  • Oznur
   Oznur 01 Ekim 2016

   Merhaba ben s7 edge kullanıyorum hiç uğraşmadım halde şarjı çabuk bitiyor ve aşırı isiniyor neden olabilir şimdiden teşekkürler

  • emre can
   emre can 06 Ekim 2016

   Adam telefon ısınıyor diyor sen diyorsun ki “telefonu fazla kullanma” “gece wifiyi kapat” neredeyse telefon kullanma diyeceksin milete..Teknik hiçbir bilgin yok malesef Admin..

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Evet öyle de dedim zaten ısınmayan akıllı telefon yoktur. Malesef bilgisizim ki “gece wifiyi kapat” diyorum çünkü otomatik güncellemeler gece saat 03:00’e ayarlıdır wifi açık olunca güncellemeye başlar. Sonra diyorlar ki gece uyandım telefon çok ısınmıştı.

  • Eda
   Eda 06 Ekim 2016

   Benim telefonum LG G4 ekranı kırıldı yaptırdım ekran değişikten sonra aşırı ısınmaya başladı nedeni ne olabilir acaba?

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Sistemsel de olabilir donanımsal da. Cihazı güncel tutmaya çalışın.

  • Ayşegül
   Ayşegül 30 Ekim 2016

   Meehabalar ben 5 gün önce htc desire 830 aldım eve getirip güncelleme kurulum vs yaptim ilk iki gün sarjin çok az gittiğini gozlemledim aldığım yere goturdum baktılar doğruladılar ve yenisi ile değişirler şimdi buda teli sarja taktigimda şarj aleti baya isiniyo ama yuzde seksenlerden sonra soğumaya başlıyor telde isiniyo hem internet kapalı şarj ediyorum hemde kullanmıyorum bu saj aletinin ısınması normal mi yoksa degissemiki

  • ismail
   ismail 31 Ekim 2016

   Turkcell t50 telefonum ekran değistikten sonra kendi kendine kapanip açilmiya başladi.oynarken ve sarjdayken bir sorun yok ama tuş kilidini yaptikdan sonra kapanip aciliyor.Telefoncu ana işlemcide sorun var dedi ısı vermemiz lazim dedi ama telefon komple gidebilir dedi bana yardim edermisiniz.

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Bence ekran değişiminde açma kapama tuşunda kısa devre gibi bir durum olmuş o yüzden kaynaklanıyor

  • Fati
   Fati 17 Kasım 2016

   Degeri admin bey benim not 4 asiri derecede isniyo oyun oynarken facedeyken tellefonu kapatip 5 veya 10 dk bekliyorum telefon tekrar isiniyor arkadada sordum ben cevimde uyudum dtelefon sıkıştigindan oluyo diyo dogrumu

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    İnternette gezerken ve oyun oynarken telefonun ısınması normaldir. Güncellemeleri kontrol ediniz ve güncel olmasına özen gösteriniz.

  • ayse
   ayse 04 Aralık 2016

   Daha yeni almış olduğum J1 Ace telefonum çok isiniyor şarjıda kendi kendine bitiriyor en fzla 2 saat dayanıyor oynamdgm halde napmam gerekli yada nasl eskisi gibi olur neden kaynaklanyr

  • yasemin
   yasemin 11 Aralık 2016

   merhaba s7 6 aydır kullanıyorum. son 2 haftada arada sırada kontrolsüz kapandı. ondan önce de donmalar oluyordu. 2 gün önce çok ısınmıştı ve şarja taktığımda kapandı ve bir daha açılmadı. batarya değiştirsem sorun çözülür mü?

  • Nur
   Nur 21 Aralık 2016

   Merhaba ben samsung galaxy core prime kullanıcısıyım. Telefonum ısınmaya ve oyunları kapatmaya başladı aynı zamanda diğer uygulamalar da kapanıyor antivirus taramasi yaparken de uygulama döndü ve kapandı ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

  • Hanım
   Hanım 22 Aralık 2016

   Telefonun ısınıyor ne yapmalı mobil verisi açıkken ne yapmalı

  • Özcan
   Özcan 23 Aralık 2016

   teşekkürler çok yardımcı oldunuz..sağolun..
   saygılar..

  • Mualla
   Mualla 28 Aralık 2016

   Benim telefonun Sony xperia E5 alalı 13 gün oldu. Ama sürekli kendiliğinden ısınıyor ve kendi kendine günde en az 1 kere kapanıp açılıyor bazen de açılmıyor kapanınca.

   Mobil veriyi açmıyorum, hep Wi-Fi kullanıyorum. Buna rağmen normal mi?

  • ahmet erdoğan
   ahmet erdoğan 17 Ocak 2017

   Merhaba benim not 2 telefonum var yaklaşık 2 ay önce batarya değişimi yapmıştım fakat şimdi durduğu yerde telefonun kamera kısmı çok ısınıyor ve kapanıyor acaba sebeb ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

   • Kadir DUĞAN
    Kadir DUĞAN 20 Ocak 2017

    Samsung Note 2 yeni bir cihaz değil haliyle yılların ve ısınmanın verdiği donanımsal bir yorgunluk var sebebi bu olabilir.

  • sena
   sena 03 Şubat 2017

   merhaba ben sena benim telefona orijinal ttec markalı şarj aleti aldım telefonumun markası j5 ama bugün yaşadığım birdurum beni korkutu şimdi sarjim 35 di neredeyse yarım saat en fazla facede gezindim ama halen 35 kaldı bende bataryayi çıkardım taktım birden sarjim 67 oldu ama neden boyle

   • Admin
    Admin 15 Şubat 2017

    Batarya ömrünü yitirmiş gibi görünüyor. Yeni batarya almanı tavsiye ederim.

  • Güney
   Güney 06 Şubat 2017

   Admin abi bnim tlfnum Galaxy A316 abi sarjdayken hic karismiyorum 2.30 saatte sarj oluyor.Cikardigimda 4 saat falan ugrasmasam en fazla 1-2 dkklik tlfn gorusmesi yapsam 1-2 tane %83 falan iniyor.Ama sarjda 3.30 4 saat biraksam en fazla 90 a iner bu bile normal degil.Vede sarj alirken %90 dan sonra %100e 1 saatte geliyor.Garantiye gonderdim.Bisey degismedi.Online oyunada 1 dkk %1 falan gidiyor.Yardimci olsan sevinirm:)

   • Admin
    Admin 15 Şubat 2017

    Online oyunda az şarj gidip konuşurken daha fazla gitmesi biraz saçma geldi bana. Sanki servis biraz savuşturmuş gibi. Birde şarj olması süresi de garip bence bir durum var.

  • Gökhan
   Gökhan 02 Mart 2017

   Bendeki samsung a8 telefon kapalı şekilde sarz ederken ısınma yapıyor nedeni nedir acaba

  • irem
   irem 12 Mart 2017

   Merhaba. Telefonumu gece yatarken yastigin altına koyuyorum sarji kaç olursa olsun gecenin ilerleyen saatlerinde uyandığımda telefonun bataryasinin COK aşırı şekilde ısınmış ve sarji ful bitmiş oluyor. Artık kprkuyorum. Telefonu alali 6 ay oldu herşeyi de orjinal. Sizce neden olabilir? Lütfen yardım edin. Şimdiden çok tsk ederim:)

   • Admin
    Admin 13 Mart 2017

    telefon güncellemesini kontrol ediniz, kullanmadığınız uygulamaları kaldırınız kullandığınız tüm uygulamaları güncel tutun sorun ortadan kalkması gerekiyor.

  • Wukuat
   Wukuat 14 Mart 2017

   Tlf. şarjı normalde 2 saatte doluyor. Şarjda mesela 4 saat kalsa zararı varmıdır. Tam dolduğu zaman hemen şarjdan çıkarmalımı… Teşekkürler…

   • Admin
    Admin 15 Mart 2017

    Zararı yok şarj modülü otomatik olarak gelen enerjiyi kesiyor

  • Deniz
   Deniz 28 Mart 2017

   Telefona indirdiğimiz bir uygulamayı yanlışlıkla sildiğimizde komple silinirmi yoksa mesela %100 mü yada %80 imi silinir.Aynı uygulamayı tekrar yüklersek silinenin yerinemi gelir yoksa ayrı yermi kaplar…Tşk.

   • Admin
    Admin 28 Mart 2017

    Uygulamanın oluşturduğu bazı dosyalar kalabilir. Fakat içeriksel olarak silinir, yeniden yükleme yapılınca güncel hali indiği için boyutu farklı olabilir.

  • Serkan
   Serkan 02 Nisan 2017

   Akıllı telefonlarda güvenlikten ca karı kapatırsan ne olu

  • Ayaz
   Ayaz 08 Nisan 2017

   Son iki ay önce asus zenfone 3 aldım bir sıkıntı yoktu internet kapalıyken ve arka planda bir işlem yokken kendi kendine batarya ısınıyor ikazı geliyor . Ama batarya ya ama baktığımda normal sonra tlf format attım içinde hiçbir uygulama yüklü değil ama yinede uyarı veriyor batarya sıcak diye
   Şuan tlf konuşmak için kullanıyorum ama yine aynı sıkıntıyı veriyor

  • Sdfd
   Sdfd 26 Nisan 2017

   Telefonun cebimde çok ısınıyor ne yapmalıyım (casper VIA a1)

  • Meryem
   Meryem 29 Nisan 2017

   Ben Galaxy J1 kullanıcısıyım telefonum 2gündür aşırı ısınıyor.Ne yapmam gerekiyor. Acaba bataryası mı değiştirilmeli?.

  • hakan
   hakan 30 Nisan 2017

   merhabalar note 2m var cok isiniyor 2 dkda 60 tl ye sarj aleti aldim 80 a batarya aldim 1 40 dkda 100 de 100 dolduruyor ama hemen iyiyor isininca 😢

  • Onur
   Onur 09 Mayıs 2017

   Samsung Galaxy Note 1 çok çabuk ısınıyor ve çok yavaş çalışıyor

  • hüsniye
   hüsniye 22 Mayıs 2017

   merhaba samsung j5 telefonum var 2 gün önce suya düşürdüm hemen alıp kurulayıp pirince yatırdım kontrol için açtığımda sim kartın bir üstünde ısınma oluşuyor bu neden kaynaklanıyor servise vermem mi gerekiyor

  • Ekrem
   Ekrem 08 Haziran 2017

   S3 mini oyun oynamıyorum veri kapalı şarxda degil ama hemen ısınıyor eski olduğundan olabilirmi

  • Mali
   Mali 10 Haziran 2017

   İyi günler ben yurt dışından kaçak j7 prime aldım telefonu ilk bir hafta çok güzeldi ama şimdi jarza tanıyorum. Jarz cihazı. Aşırı ısınıyor başka Jarz aletinlede denedim.yine Jarz cihazı ısınıyor ama feci bir şekilde ısınıyor yani telefondan kaynaklı acaba ne yapmalıyım

  • Muhammed
   Muhammed 18 Haziran 2017

   Ben casper VIA a1aldım 3 gün oldu 2 saatte yüzde 25 şarjı azaldı %100 den birde ısındı telefonu kulağıma yaklastırdıgımda gerçekten sıcaktı sadece bir online oyun oynadım böyle oldu normalmi sizce

  • Emre Erkuş
   Emre Erkuş 22 Haziran 2017

   Hocam merhaba benim telefonum Lenovo k5. Telefonu alalı bir sene olmadı telefon oyun oynarken, face girerken ve şarzdayken aşırı ısınıyor. O kadar ısınıyor ki patlayacak diye korkuyorum. Batarya ve şarz orjinal. Ne yapmam lazım ? Yardımcı olursanız sevinirim

  • Merve Doğan
   Merve Doğan 28 Haziran 2017

   İyi günler. Bende General Mobile Discovery 1 kullanıyorum. Yaklaşık 8-9 ay oldu alalı. 2 hafta önce şarj soketini değiştirdim. İlk başlarda sorun yoktu. Ama şimdi şarjı çok çabuk bitiyor ve açtığım anda sanki patlayacakmış gibi çok sıcak oluyor. Alt kısmı kısmı ılık fakat üst kısmı çok sıcak. Kamerada açılmamaya başladı. Ne yapabilirim?

  • Hüseyin Elibol
   Hüseyin Elibol 03 Temmuz 2017

   Telefonum Sony Xperia G4 (bazı yerlerde E4G olarak geçiyor sanırım). Birkaç ay öncesine kadar mobil veriyi 1 saate yakın açık tutardım. Telefon hiç ısınmazdı. Şimdi ise şarzdayken telefonu kullanmasam bile ısınıyor. Şimdiden teşekkürler.

  • maraz ali
   maraz ali 10 Temmuz 2017

   iphone 6 kac defadir telefonun beynini sifirladigima ragmen telefona dokununca kendi kendine yazi yaziyor bi yeri acacagim zaman kendiliginden baska biseyler aciyor mesaj yazacagim zaman kendiliginden yaziyor ben a harfine basiyor o kendiliginde baska harf aciyor bunun icin telefonu kac defadir beynini sifirladim problem halen devam ediyor lütfen bana bi yardimci olan biri varmidir ne yapmam lazim

  • Merhaba Dünya
   Merhaba Dünya 27 Temmuz 2017

   gm 5 plus cihazım Aniden Kapandı çok ısınmıştı video izlerken yeniden başlattı.Sonra acıldi bi sorun yok gibi insallah telefonum bozlulmaz demi

  • ülkü serhat karabulut
   ülkü serhat karabulut 30 Temmuz 2017

   merhaba ben galaksy s4 kullanıyorum şu bir kaç gündür telim ısınıyo ve kapanıyor açıyorum 15 dk sonra gene kapanıyor bataryamı değiştirdim ama aynı sorun devam ediyor ne yapılabilinir acaba cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Melek
   Melek 01 Ağustos 2017

   Merhaba ben lg g3 bit kullanicisiyim cihazı 2yıl oldu alalı cihazım aşırı ısınıyor video çekerken bile aşırı ısınıyor acaba neden ve bu konuda ne yapabilirim teşekkürler.

  • Güneş
   Güneş 10 Ağustos 2017

   Benim telefonumun markası sony xperia xa arka kapağı açılmadığı için bataryasina bakamıyorum 2dakika kullanıyorum ateş gibi ısınıyor naparsam isınmaz

  • Kıvanç
   Kıvanç 22 Ağustos 2017

   Merhaba,
   Ben 1 yılını daha yeni doldurduğum Sansung Galaxy Nota 5 akıllı telefonumu kullanıyorum. Oyun oynarken ki oluşan ısınma çok olmasa da (muhtemelen wi-fi den oynadığım için) prize takılıyken oluşan ısınma gerçekten beni telaşlandırıyor. Sizce yeni bir şarj aleti mi almalıyım yoksa elimdeki orjinaliyle devam etmeli miyim? Açıklarsanız sevinirim.

   • Admin
    Admin 22 Ağustos 2017

    Yazıda belirtmiştim, zaten prizdeyken online oyun oynuyorsanız ısınması gayet normal.

  • Gülşah
   Gülşah 25 Ağustos 2017

   Telefonumun modeli sony xperia x haziran 20017de aldık hemen ısınıyor geçen gün fotoğraf çekerken de ısınmasından dolayı bazı özellikler çalışmamıştı kamerada sabah kalktığımda fotoğraf çektiğimde yeşil veya siyah bir ekranla karşılaşıyordum yeniden başlattığımda sorun çözülmüştü bunun nedeni ne olabilir ve yaz olduğu için telefonlar fazladan ısınırmı

  • selin akca
   selin akca 02 Eylül 2017

   mrb benim telefonu A5 sarja takarken şarj aletimin başı çok ısınıyor sebebi ne öğrenebilir miyim

  • Berna akdas
   Berna akdas 30 Eylül 2017

   Casper VIA a1 telefonunu 15 gün önce aldım. Telefonu daha açtığım anda aşırı sıcak ikazı veriyor. Casper ana servise götürdüm. Her şey normal dediler. Ne yapacağını şaşırdım.

  • Tarık
   Tarık 23 Ekim 2017

   Ben note 3 kullanıyorum
   Telefonum çabuk şarz yiyordu bataryayı değiştirdim çok az değişik oldu ve kısa zamanda eskisi gibi oldu.
   Telefonun kendisinde sorun varsa ne yapmam gerekiyor.
   Yardımcıolursanız sevinirim…

  • Mete
   Mete 06 Kasım 2017

   Yukarıdaki açıklamalar hiç alakalı olmiyan kaf olsunda torba dolsun. Kardeşim yeni aldığında bu saydıkların hepsi açıkken yıllarca kullan birşey olmuyorda şimdi mi ısınıyor milletin sorduğutamirden sonra yada kullanılmış cep alanlarda olur ki bunun sebebi cep telefonu tamirci aöarken biliçsizce kısa devre yapar oda ceplerin ısınmasına neden olur kısa devre olmuş cep telefonunada ne yaparsan yap herzaman ısınır ve kullanaz durumdadır

   • Admin
    Admin 15 Aralık 2017

    hiç tamir görmeyen de ısnıyor o nasıl oluyor?

  • Betül
   Betül 26 Kasım 2017

   Merebalar ben j7 kullanicisiyim bataryami yeni degistirdim ve telefonum hic %100 olmuyor ve sürekli ısınıyor ve sarji 6 saat bile dayanmiyor ne yapmaliyim?

  • Veli
   Veli 30 Kasım 2017

   Casper telefonum kamera kullanırken aşırı ısınıyor ve telefon internete girmiyor garantisi var değiştirsem mi?

  • İbrahim
   İbrahim 20 Aralık 2017

   Arkadaşlar telefonunuz şarjdayken aşırı ısınıyorsa telefonunuzu fayans yada mermerin üstüne katıp şarj edin ısınma sorunu ortadan kalkar başka sorunlar için yardımcı olurum

   • Admin
    Admin 28 Ocak 2018

    ısınma sorunu ortadan kalkmaz sadece sıcaklığı daha iyi yaydığından öyle gelir. İçine erişemedikçe ısınmayı düşüremezsiniz. Bilgisayar işlemcisindeki soğutucu gibi.

  • Buse
   Buse 11 Ocak 2018

   Merhaba ben 1hafta önce redmi note 5a aldım telefonum hemen çok ısınıyor acaba telefonum bozuk mu diye düşünüyorum . Telefonda oyunda oynamıyorum . Çok ısınmasının nedeni ne olabilir. sizce garantiye yollamalımıyım.

   • Admin
    Admin 28 Ocak 2018

    Bazı cihazlarda bu normaldir aşırı ısınma garanti sebebi olarak görülmez göndermenize gerek yok. İnstagram gibi aşırı veri gerektiren uygulamalarda hem şarj hemde ısınmaya sebep olabilir.

  • wukuat
   wukuat 17 Ocak 2018

   Telefonu ilk sıfır aldığımızda kaç saat ve nasıl şarj etmeliyiz.. TEŞEKKÜRLER

   • Seher Asli bozbey
    Seher Asli bozbey 22 Ocak 2018

    Merhabalar ben samsung e5 kullanıyorum telefonu alalı 10 oldum.düne kadar ne kadar wifi den internete baglansamda ısınma yapıyor du ama şimdi ekranının sağ tarafı ve kameranın orası aşırı ısınıyor bunun sebebi nedir

    • Admin
     Admin 28 Ocak 2018

     Sebebi işlemseldir, anakart o bölgelere denk geldiği için oralar ısınıyor.

  • elvan
   elvan 19 Ocak 2018

   Kolay gelsin .Yeni telefon aldım General Mobile (GM6)…Dün akşam şarj ederken inanılmaz ısınmıştı. elim yanıyordu o kadar ısınmıştı.ve telefonumun ekranı da açılmadı direk pili çıkarıp soğumasını bekledim 30 dk sonra açtım normale dönmüştü. Acaba neden ısınmış olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

   • Admin
    Admin 28 Ocak 2018

    Wifi üzerinden güncelleme almış olabilir. Yoğun veri trafiği olup aynı zamanda yükleme yaptığı için aşırı ısınmalar oluyor.

  • Onur
   Onur 20 Mart 2018

   Merhaba Sony z5 Premium Kullanıcısıyım şarjım çok gidiyor ve aşırı ısınma yapıp telefonum tekrar kapanıyor oyun vs pek kullanmıyorum telefonumun sıcaklıgı ön ve arka kısmının üst tarafından geliyor ve bayağı ısınıyor bir programda denedim 46 derece sıcaklık gösteriyor bunu nasıl düzelte bilirim bilgi verirmisiniz.

  • baha kaçan
   baha kaçan 04 Eylül 2018

   abi bende samsung galaxy j 7 2015 kullanıcısıyım telefonum geçen gün şarja taktığimda adaptör çok ısınmıştı ve telefonda çok ısınmıştı bende çekip başkabir adaptöre takttım şarjı yine aynı oldu batarya ömrünümü tamamladi hiç böyle olmazdı yani 10 15 dk arası bile oynadığımda ısınıyor nedeni sizce ne olabilşlir batarya ömrünü tamamlamış olabilirmi

   • Admin
    Admin 01 Ekim 2018

    yaşadığınız durumlar gayet normal

  • muge
   muge 18 Eylül 2018

   Merhaba
   Benim galaxy grand 2 telefonum var asiri isiniyor ve telefon kapaniyor dogru duzgun kullanamiyorum bunun sebebi nedir ?

   • Admin
    Admin 01 Ekim 2018

    kapanması bataryadan da olabilir eğer şarj %15-20 iken kapanıyorsa batarya ömrü bitmiştir yok normalde kapanıyorsa aşırı ısınmadan kapanıyordur

  • Aydın
   Aydın 19 Kasım 2018

   Bende j3 pro 2017 telefon var da daha alalı 1 hafta olmadı kendiliğinden açılıp kapaniyor yardim

   • Admin
    Admin 27 Kasım 2018

    Samsung j3 pro 2017 cihazın 1.4 Ghz dört çekirdekli işlemcisi ve 2 gb ram kapasitesi özellikleri günümüz uygulamalarına göre biraz düşük var aşırı yoran oyun ve uygulamalarda veya ısınma durumunda bunu yapabilir. Normal durumda yapıyorsa servise gönderiniz.

  • Ahmet
   Ahmet 15 Mart 2019

   Selamın aleyküm bende birtane samsung galaxy j3 pro var telefonu akşam kolanyalı bezle sildim sonrada uzerinden kurulamaya başladım daha sonra telefonu şarj aletine takmaya götürdüm takdım ve 3 saniye sonra telefon aşırı ısındı diyor şarj aletini cıkarın diyor rica etsem bana bu konuda yardımcı olurmusunuz neden kaynaklanıyor

   • Admin
    Admin 15 Mart 2019

    Aleyküm Selam Ahmet, yaptığın temizliğin ısınmayla alakası olmayabilir. Telefonu şarja takarken orjinal şarj kablosu ve şarj cihazı kullanmaya özen göstermelisin. Şarja taktığın sırada telefon uygulama güncellemesi yapıyorsa aşırı ısınmaya sebep olabilir. Şarjda telefonu kullanmakta ısınmaya neden oluyor, şarja takmadan kamera kullanımı veya uzun süre oyun oynadıysan ordan kalma bir ısınmada olabilir. Ama bir şey yapmadığın halde ısınıyorsa uygulama güncellemesi yapması muhtemeldir güncellemeler belli saatlerde istemsizce başlar.

  • MYF
   MYF 29 Nisan 2019

   Babamın telefonu xiaomi redmi note 6 pro.Oyun felan oynamiyor genelde internette takilir.Babam’ın telefonu ısındığında kapanıyormuş.neden böyle oluyor ve nasıl düzeltebiliriz

   • Admin
    Admin 03 Mayıs 2019

    Yazılımsal sorunları olabilir, çok aşırı ısınarak kapanıyorsa kendini korumaya alıyordur.